OmegA v3.1 Final (Güncelleme 07.07.2011) v50.0.001 & v40.0.003 | Nokia 5230 OFW Edit

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
forumber kardeş, seninde eline sağlık. Bilmediğim hataları ortaya çıkarmışsın. Bu hatalarının tümünün nedenini biliyorum. Maddeler halinde yazayım:

- Telefon efekti yavaşlatıyorsa, yerine daha hızlı tema efektleri koyabilirim.
- Ev ekranı teması Rehber çubuğu yapılınca ev ekranında alt kısımdaki menü üst kısıma fırlıyor. Bir türlü çözemedim. Kullanmasakta olur. Hatta ben çıkarmayı düşünüyorum.
- Bluetooth için yeni uygulama koymuştum. BTSwitch değilde, BTSwitcher :) O yüzden tam çalışmıyormuş. Eskisini kullanırsam sorunsu çalışır. Bu sorunu çözdük.
- Başka hata yazmamışsın, bende almadım ;)

forumber kardeş, sen olmasan kim bu bugları yazacaktı :) Herkes kullanıp, bozuktur diye başka fwlere geçecek. İşte duyarlı olmak diye buna denir. Bu sorunları OmegA CFW Edition'u çıkardıktan sonra düzeltip, OmegA V 4.0 BETA diye çıkaracağım. Yani yepyeni bir versiyon kapıda :aha:

fatihveyusuf

Üye
bende bunu v50 yi yükledim. Tema efekti çok yavaşlatıyor. Menü girişlerinde bekleme miktarı orjinale göre artmış gibi.
Birde google maps in 3.1 versiyonu yüklü geldi. 4.1 olsa daha güzel olurdu.

Ayrıca ovi ye giremedim. Acaba ovi ye girişi kaldırdıniz mi?
Accell swich=>çevirim içi paylaşım diye menüde görünüyor.
Ekran döndürme bende çok yavaşladı sebebini bilmiyorum ama.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Peki şunlarıda maddeleyeyim:

- Telefondaki yavaşlık sorununu bir sonraki versiyonda kesin olarak çözüyorum.
- Benim internet aboneliğim olmadığı için deneyemedim. OVI Mağaza uygulaması sağlam bir şekilde çalışması gerekiyor. Gerçi ilk çalıştırmada güncelleme yapması gerekiyor. Yapamazsa çalışmaz.
- Dediğin Accel. Switch uygulaması zaten Çevirimiçi paylaşım diye görünür. İsmini bir sonraki versiyonda Sensör Aç/Kp olarak değiştiriyorum.
- Google Maps'in en son versiyonunu, sonraki omega versiyonuna ekleyeceğim.

fatihveyusuf

Üye
Bir de son olarak web den internete hiç bağlanamadim. Bir de phyton ve Qt içine koyar misin. Kolay gelsin

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Web hatası nedir? Beyaz bir ekran mı çıkıyor, nasıl oluyor?

Qt gibi bileşenleri dahil etmeye çalışacağım.

forumber

Üye
yav şimdi fakettim,Pars Fantazi temasını niye sildim?En sevdiğim tema buydu da...:heyo:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Öylesine 2 tema seçip silmiştim yer kaplıyor diye. Senin sevdiğin tema gitmiş :) Yeni OFW editi hazırlıyorum. UDA, Core, Rofs2, Rofs3 ... Allah ne verdiyse hepsini kullanıyorum sonuna kadar. Süper bir versiyon geliyor...

Şimdi testleri yapıyorum. Core dosyasında 11 MB boş alan var. Flashladım, başarılı. UDA 18 MB'den 7 MB'ye düştü. Flashladım, başarılı....

Edit: C'deki boş alan 74 MB+ görünüyor. Adım adım fırsat buldukça yaptıklarımı buraya yazacağım. Sonuçta süper bir omega yazılımı çıkacak inşallah.

fatihveyusuf

Üye
şöyle: giriş yapıyorum ve adres giriyorum dklarca bekliyor bağlanmıyor. Google ye bile bağlamanamadım. dediğiniz gibi beyaz bir ekran ve gelen giden birşey yok.
Bir de yeni versiyonda menü giriş ve çıkışlarını özellikle mesaj yazma okuma olaylarını java tabanlı telefonlarda ki gibi hızlı yapabilir misiniz. tabi mümkünse

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Peki, amacımda bu zaten. Olabildiğince hız en önemli şartım. Şimdi hızlandırırken telefonuda yormamak lazım. O yüzden herşeyi bir dengeyi oturtucam. Web'ede hatasız girilebilecek.

Edit: Modlamalar çok iyi gidiyor. En son yaptığım ram testinde, 7 uygulama açıkken 53 MB, menüde dolaşırken 62 MB, 73 MB açılış rami elde ettim. Hiçbir problem yok şuana kadar.

forumber

Üye
Rambo dün senin v3.1 i flashladım,Browser a Geçmiş e tıklayınca atıyor,Alfanume(öyle bişiy işte :D) de . koymak istediğimde beni atıyor,+diğer fw lerde kullandığım temayı aktifleştirdiğimde telefon açılmadı...Haberin ola:bigstar:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bende temaları test ederken aynı hatayı almıştım. Şimdiki versiyonda çok güzel şeyler oldu :naughty: . Mesela orjinal fw'de C6'daki gibi onay, ok tuşları vs. ne varsa hepsinin aşağıda olduğu yeni klavye çalıştı. Telefonun açılışı çok iyi hızlandı. Özellikle telefon şarjdayken açtığımda "tak" açılıyor. Telefon direkt USB Depolama modunda bağlanabiliyor. Yeni yazı tipi hem hafif hem de gülücüklerle uyumlu. 2 çok hafif tema ekledim. Daha uğraşıyorum....

Eklemeyi unuttum: Her flashda C sürücüsünün alanına bakıyorum. 75'den yukarı devamlı. Bir ara 79,9 boş alan vardı :) QT, Phyton ilave ettiğimde bu alan biraz düşecek ama ne yapalım.

fatihveyusuf

Üye
benimkisi meraktan, son sürüm tahminen ne zaman çıkar.

----------Eklendi @ 12:45:53 ---------- Yazıldı @ 12:33:15 ----------

Bir de çok küçük birşey ama internete bağlı olduğunda internet işareti çift ok çıkmıyor.yani bağlı mi değilmi anlaşılmıyor. Kolay gelsin.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

----------Eklendi @ 12:45:53 ---------- Yazıldı @ 12:33:15 ----------

Bir de çok küçük birşey ama internete bağlı olduğunda internet işareti çift ok çıkmıyor.yani bağlı mi değilmi anlaşılmıyor. Kolay gelsin.

Tahminen çok yakında çıkar. Bu sefer tarih vermiyorum. Çünkü ne zaman ne olacak belli olmuyor. Geçenlerde gün boyu elektrik kesintisi oldu mesela :ehe . İnternet ikonu olayı kolay halledilir.

Qt + Qt Mobility + Qt Web Kit, GameAPI, Phyton entegreleri tamam. Qt'yi Borg programıyla test ettim telefonda. Kurarken "Qt bileşenleri eksik" hataları verdi. Ben yinede kurdum. Şimdi çalışıyor :oke:

Edit: Kamera çalışmıyor. Şimdi onu hallediyorum. Menülerde dolaştım. 3 uygulamayı dosya yöntecisiyle yükledim. Ev ekranı temasını değiştirdim. Rami ölçtüm: 60 MB. Bu arada qt falan filan entegreli olduğu halde C alanı 78,8 MB :oke:

forumber

Üye
rambo zten v50 de gameapi gömülü değilmi?

ModderFurkan

Üye
Ayrıca QT rofs2'ye gömülüyor.Yani C:'yi etkilemez :oke:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Sanırım N8 ikonlarından kaynaklı kamera çalışmıyor. Onu düzeltmeye çalışıyorum. GameAPI'nin ekli olduğunu bilmiyordum. ApiBridge var biliyordum :allalla: . Önemli değil zaten yer falan kaplamıyor hem yeni sürümü :ehe .

fatihveyusuf

Üye
Sanırım N8 ikonlarından kaynaklı kamera çalışmıyor. Onu düzeltmeye çalışıyorum. GameAPI'nin ekli olduğunu bilmiyordum. ApiBridge var biliyordum :allalla: . Önemli değil zaten yer falan kaplamıyor hem yeni sürümü :ehe .

N8 ikonları demişsin. Tema veya başka bir şekilde symbian 3un menü şekli mi olacak. Olursa güzel olur. Çünkü ^3 un menü ikonları çok hoş. Tekrar kolay gelsin

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Sorunu çözdüm. Kamera galeri modundan dolayı çalışmıyormuş. Sorunu böylece kalıcı olarak çözdüm.

Web hatası yok. İnternete girildiğini gösteren ikon, yeni şebeke ve batarya ikonlarıyla stabil çalışıyor. Telefonun açılışı ve kapanışı öyle hızlandıki, kendim modu uygulayan kişi olduğum halde bile çok şaşırıyorum. Özellikle kapatmalarda, kapanış ekranını göremiyorum bile o kadar hızlı kapanıyor. Ayrıca telefonun tuş ışıkları çoğu zaman çalışmıyor. Bunu ben böyle ayarladım. Bence tuş ışıkları gereksiz yere pil tüketiyor. Ekranın ışığı yetiyor.

N8 ikonları tam oturmuyor. Ama çoğu ikon değişiyor. Yani telefona bir canlılık geliyor. Zaten OFW ikonlarını tamamen değiştiren bir tema ve mod yok henüz...

ModderFurkan

Üye
Rambo ofw edit'' diyince cfw olmuyor mu?? senin cfw anlayışın sadece c6 için mi geçerli mi? Custom Firmware..OFW EDİT'' Diyince yine bi düzenleme v yine bir kişiselleştirme var.:evet::hmmm

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Hayır, yanlış anlaşılmasın diye özellikle OFW edit diyorum. Ben Custom'uda OFW'deki Original'ide çok iyi biliyorum. Ama CFW'yi C6 anlayıp yanlışlıkla telefonlarına kurup hata yapmasınlar diye OFW edit diyorum.

Üst Alt