OmegA v3.1 Final (Güncelleme 07.07.2011) v50.0.001 & v40.0.003 | Nokia 5230 OFW Edit

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
OmegA v50 linkleri eklendi. Yalnız test için bile yükleseniz dahi gördüğünüz hataları mutlaka bildirin.

punemr123

punemr123

Üye
kardes performans yükledim kamera açılmıor ve galeriden görüntülere girmio
:hmmm

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
kardes performans yükledim kamera açılmıor ve galeriden görüntülere girmio
:hmmm

Şimdi tekrar yükledim Omega performans'ı. Dediğin hataları almadım. Kamera ve galeri düzgün çalışıyor. Hatanın ayrıntılarını verebilir misin? Ya da nasıl bir flashlama yaptın?

Miraç Nar

Miraç Nar

Üye
model seçerken Nokia 5230 seçeneüi yok :allalla: yardımcı olur musun ?

----------Eklendi @ 11:50:07 ---------- Yazıldı @ 11:45:59 ----------

5220 B den sonra 5330 geliyor:vur

----------Eklendi @ 12:44:52 ---------- Yazıldı @ 11:50:07 ----------

bir cevap bekliyorum :hmmm

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
JAFv1.98.62.zip içindeki "jaf_nok4models.ini" ve "OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.exe" dosyalarını JAF'ın kurulduğu dizine (C:\Program Files\ODEON\JAF) atıyoruz. Çıkan sorulara "Evet" diyoruz.

Yukarıdaki alıntıda yazanları yaptın mı?

Miraç Nar

Miraç Nar

Üye
Ben daha önce diziden direm oraya çıkardım diye biliyordum. Boyutları farklı taşı ancak ikisini de tut mu yapayım yoksa değişsin mi ?

----------Eklendi @ 13:37:43 ---------- Yazıldı @ 13:29:39 ----------

oldu:aha:

----------Eklendi @ 13:59:21 ---------- Yazıldı @ 13:37:43 ----------

Kıll Me ne işe yarıyor ?

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Arkaplandaki açık uygulamaları sonlandırmana izin veriyor. Eğer sistem dosyalarını sonlandırırsan telefon reset çeker. Reset çekmesi çöktüğü anlamına gelmez. Telefon tekrar açılır. Burada dikkat etmen gereken sistem dosyalarını sonlandırmamak.

Miraç Nar

Miraç Nar

Üye
bir de bazı uygulamalar yükleme dosyası gibi görünüyor açılmıyor.

----------Eklendi @ 14:25:46 ---------- Yazıldı @ 14:10:47 ----------

hard format atınca eski haline mi dönecek ?

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Evet bu v50 deki doğal bir hata. Sorun değiller. Hatalar iyice biriksin. Ardından temiz bir güncelleme yayınlayacağım. Başka hata varsa bildirin.

----------Eklendi @ 14:28:01 ---------- Yazıldı @ 14:27:29 ----------

Hard formatla düzelmez. Dediğim gibi güncelleme yayınlayacağım o zaman düzelir.

Miraç Nar

Miraç Nar

Üye
eski haline nasıl gelecek ?

----------Eklendi @ 14:34:26 ---------- Yazıldı @ 14:33:51 ----------

yani flashlamadan önceki haline ?

----------Eklendi @ 15:10:27 ---------- Yazıldı @ 14:34:26 ----------

bir cevap bir vevap :heyo:

----------Eklendi @ 17:08:28 ---------- Yazıldı @ 15:10:27 ----------

orjinal v50.0.001 jaflamak için onun dosyaları RM-588 in içine atıp tekrar omega yı yaptığım gibi yapmam mı gerekiyor yardım edin :nono:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Flashlamadan önceki hali orjinal yazılıma geri dönmektir ki bu da yapacağın flashı orjinal dosyalarla yapmak.

Benim anlamadığım neden hemen geri dönmek istiyorsun? 2 tane simge yüzünden mi:allalla:

forumber

Üye
evet arkadaş banada PM atmış sırf simgeler yüzünden geri dönmek mantıksız,araştırmadan acele iş yapınca böyle oluyor işte:nono:(sözüm sana değil rambo)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Evet, heveslenip direkt yüklememeli herkes. Ben o kadar yazı yazdım okumadan atladıysan sorumluluğu benim değil, ama orjinal yazılıma kolayca dönebilirsin versiyonun orjinal versiyonla aynı.

Miraç Nar

Miraç Nar

Üye
dokunmatik hassaslığı falan değişmiş uygulamaların falan klasör şekli değişmiş orjinalden biraz uzak kaçmış gibi geldi bana ama tercih meselesi sonuçta.

----------Eklendi @ 17:51:46 ---------- Yazıldı @ 17:50:13 ----------

DarkLight sadece arttıracak değil mi forumber kardeş ?

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Evet tercih meselesi, o yüzden 3 ayrı versiyon yaptım. Performans yükleyipte neden şarjı az gidiyor denmemesi için ;) Ayrıca performansı orjinal kalsın diyenlerede gelişmiş versiyon yaptım. Hadi hiçbirini istemiyorum bana pil lazım diyenlere standart versiyon... Yani "orjinalden uzaklaşmış" diyorsan bu sanin görüşün.

bosnags

bosnags

Üye
gerçekten çok güzel bir fw olmuş ellerine sağlık:):oke:

punemr123

punemr123

Üye
yaw rambo ben performans flashladim senin dedigin gibi kamera calismiodu geri duzeldi fakat simdi browser nete girmio opera girio ama baglanti isareti cikmio netqin falan engelliyo sandim ama onlar da degi silince anladim sen pars v2 yi de v50 uyarasan ona alisstim bu garip geldi biraz ama adinin hakkini verio 65 ram gordum. pars v3 4 gozle bekliom bu pars gibi deil bambaska bisey olmus akasama kadar yeniden hatalara deginicem bi de avea sim servis acilmio

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Öncelikle şuna değinmek istiyorum: Bu bir OFW editidir. CFW değil :nono:. Bu fw yi yükleyenlerin çoğu C6 CFW ile karıştırıyor. PARS'ta şu vardı, bu var dı, Omega'da yok diyenlerin sayısı oldukça fazla. Konu başlığında OFW Edit yazıyor. Siz kalkıpta PARS'ta ev ekranı falan vardı bunda yok derseniz, ve bunu bir eksik gibi görüp, konuyu baltalarsanız, her iki tarafta kaybeder. PARS bir C6 CFW'dir. OmegA OFW Editidir.

Şunu belirteyim: OFW edit, orjinal yazılımın yeniden düzenlenmiş halidir. CFW ise, kesinlikle orjinal yazılım değildir. Özellikle C6 CFW'ler de 5230/5800 gibi telefonlara Nokia C6 işletim sisteminin kurulması anlamına gelir. Yani siz OmegA OFW Edit yerine başka bir C6 CFW kullanırsanız telefonunuz kesinlikle garantiden çıkar ve bunun tek 1 geri dönüşü vardır, eski yazılımı flaşlayabilmek. Heleki telefonunuz CFW yüklüyken açılmazsa ve garantilik bir durumdaysa, artık telefonunuzu garantiye gönderirken, yazılımın tespit edilmemesini umacaksınız yoksa telefon tamamen garantiden çıktığı için elinizde patlar. OmegA OFW edit'i kurarsanız telefonunuz garantiden çıkmaz.

Şimdi gelelim asıl konuya:

Hataları liste şeklinde verirseniz çok daha iyi olur. Hazır söylemişken ben liste yapayım:

OmegA v3.0 Hataları/Eksikleri:

- Özel servisler (sim karttaki) yok (çıkarılmıştı, istek üzerine tekrar eklenecek)
- Web tarayıcı internet bağlantı sorunları
- Kamera sorunları (bende yok, ama çalışmayanlar varmış)
- Galeri sorunları (bende yok, ama çalışmayanlar varmış)
- Hatalı ikonlar
- Adobe Reader ikon hatası

Arkadaşlar, ayrıca gördüğünüz hataları tekrar bildirirseniz çok iyi olur. Bu hatalar önceki V40.0.003 versiyonunda yoktu. V50.0.001 çıkınca, yapılan modlamalar aynen v50'ye atıldı. O yüzden hatalar çıktı. Yukarıdaki listede yer alan hataları, OmegA'yı yükledikten sonra test edip sonuçları yazar mısınız? Yalnız, hafıza kartınızda sistem dosyaları olmaması gerekiyor. Eğer hafıza kartınızdan sistem dosyalarını silmeden flaşlama yaptıysanız, sistem dosyalarını sildikten sonra tekrar flaşlayın. Hatalar önemli ölçüde azalacaktır. Bende boş durmayayım, OMEGA PERFORMANS yazılımını şimdi test edeyim. Bakalım, hatalar var mı yok mu...

----------Eklendi @ 16:18:11 ---------- Yazıldı @ 15:41:35 ----------

Gördüğüm hatalar ve çözümleri:

- Web tarayıcı internete sorunsuz giriyor. Fakat şu durumlarda çalışmıyor: Telefonu USB Depolama moduyla bilgisayara bağlayıca, hafıza kartı olmayınca, hafıza kartında yer olmayınca. Kısacası hafıza kartınızın olması ve içerisinin en az 10 mb boş olması gerekiyor. Eğer telefonun kendi Web tarayıcısı bu tür durumlarla karşılaştırsa, içerisindeki alternatif UC Browser'ı kullanabilirsiniz. Sorunsuzce internete giriyor.
- Kamera çalışmama sorunu yok. Bu ikinci kez flaşlayıp denemem oldu. Gayet düzgün çalışıyor. Ayrıca kalitesi gerçekten artmış. Kaliteyide ikinci kez test etmiş oldum.
- Özel servislerin ikonu var ama çalışmıyor. Çünkü kaldırılmıştı fakat ikonu kalmış. İstek üzerine tekrar geri koyacağım yazılımı.
- Galeri gayet düzgün çalışıyor. Zaten galeriye hiç dokunulmamıştı.
- Hatalı ikonlar sorunu var. En kısa sürede düzeltilecektir.
- Adobe Reader ikonu gayet sağlam ve ANNA ikonlu bir şekilde çalışıyor.

Bir sonraki OmegA versiyonu:

OmegA v3.1 Final Build 2011.07.04

Düzeltilecek hatalar:

- Web tarayıcı hafıza kartı olmadanda çalışacak.
- Özel servisler programı sorunsuz çalışacak.
- Hatalı ikonlar ve kaldırıldığı halde gözüküpte çalışmayan yazılımlar tamamen düzeltilecek.

- Ev ekranı arkaplanındaki resmin sensörle döndüğünde bozulması engellenecek.

Başka hatalar varsa mutlaka bildirin. Yeni çıkacak olan sürüme ekleyeyim.

punemr123

punemr123

Üye
yaw rambo browser calisti bir kere girdi ama kapatip acinca geri gitt net paket war kontor war hafiza karti takili we 270mb alan war kamera ve galeri bir gun sonra geri duzeldi sorun yok flashlamadim bile

Üst Alt