Nvidia Ekran Kartı Gigabayt Farkı

 • 3 Ağustos 2014
 • 1672 Okunma
 • 47 Cevap

 1. Nvidia GT740M 1GB ile Nvidia GT740M 2GB arasında ne kadar bir fark vardır?

  Şöylede sorulabilir. Almak istediğim özellikli laptop şöyle;

  İ5-4200M İşlemci 2.5 GHz
  8 GB Ram
  Nvidia GT740M 2GB Ekran Kartı
  1 TB hafıza

  Alabileceğim özellikli laptop;

  İ5-3210M işlemci 2.5 GHZ
  4 GB Ram
  Nvidia GT740M 1GB Ekran Kartı

  @Bilişim Profesörü @DaNq3rB0y @esatkral
   


  Yazan: liamgallagher
  Son düzenleme: 3 Ağustos 2014
 2. Oyun için istiyorsan 2 Gb e.k 8 Gb ramli laptopu al, günümüz oyunlarında 4 gb ram ve 1 gb e.k yetersiz kalır
   
  liamgallagher bunu beğendi.
 3. Teşekkürler. Ancak almak istediğim özellikli laptopu alamayacağım. Kredi kartı ile alınıyor. Ama alabileceğim laptop bekodan alacağım grundig ve i5 olarak en iyi özellikli bu var. Sonra i7 de var ama o da çok pahalı. Cidden neden Nvidia GT740M koymuşken 1 GB koymuşlar ki? Yani 1 ile 2 gb arasında çok fark olur mu? Ben ekstradan 4 gb ram alacağım, alabileceğim laptopa. @-Empat-
   
 4. 4 Gb ram eklersen iyi olur, şöyle düşün, programlar çalışmak için bellekte yer tutar ramden harcar, oyunlar da çalışmak için bellek ihtiyacı duyar ve görüntülerin işlenmesi için ekran kartını kullanır, günümüz oyunlarında 1 gb'dan fazla bellek gerekli, sistemin kaldırdığı halde oyunu ekran kartı belleği yetmediği için düşük ayarlarda oynamak zorunda kalabilirsin
   
  liamgallagher bunu beğendi.
 5. Aynen çok güzel söyledin. Adamlar çok fena ya kredi kartı ile alamıyoruz diye aynı fiyata daha iyi özellikli laptopu alamıyorum grundig marka almak zorunda kalıyorum. Nvidia GT740M ekran kartı heryerde 2 GB, sadece ben alıyorum diye 1 GB bunda. Çok kararsızım napsam diye. Üniversite için istiyorum laptopuda.
   
 6. Aşırı oyun tutkun yoksa alabilirsin, fakat dediğim gibi yeni çıkan oyunlarda 1 Gb sorun yaratır
   
  liamgallagher bunu beğendi.
 7. Oyun tutkunu olarak tüm oyunları highta oynamak gibi bir amacım yok. Şuanki masaüstü PC de Fifa 14 ü lowda açınca mutlu oluyorum, zevk alıyorum. Aynı şekilde diğer oyunlar içinde geçerli. Şuanki tek istediğim watch dogsu lowda da olsa açabilsin..
   
 8. Benimki 2 Gb Gt740M, büyük ihtimalle seninki de benimki gibi 64 bit olacak çünkü işlemci İ5, ben Watch Dogs'u overclock ile mediumda rahat oynuyorum(textures-high)
   
  liamgallagher bunu beğendi.
 9. Overclock ne demek? Soğutucuyla ilgili bir şey mi? Çok sevindim gerçekten bu söylediğinize. :) 1 GB ile 2 GB arasında çok fazla fark yoktur umarım ya. :S Yada 2 GB yapabiliyor muyuz onu?
   
 10. 2 gb yapamazsın, diyelim herhangi bir oyunu yüksek ayarda açabiliyor laptop, fakat yüksek ayardaki grafik dosyaları 1.5 Gb yer kaplıyor, yetmez :)
   
  liamgallagher bunu beğendi.
 11. Tüh ya 1 GB gerçekten kötüymüş o zaman. Adamlar fazla para kazanmak için yaptıkları şeye bak. GT740M yazıyorlar direkt sazan gibi atlayacağımızı düşünüyorlar. Bi konuşacağım ya. Ayıptır. Neden 2 GB değil aynı fiyata diğer ürünlerde 2 GB. Tek bunda 1 GB. Sinirlendim :)
   
  -Empat- bunu beğendi.
 12. Arkadaşlar gerekli cevabı vermiş :oke: Bu arada beni bu konuda etiketlemişsiniz ama ben görmedim @EroL @ANIL Profilde sorun falan mı var acaba :hmmm
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  liamgallagher bunu beğendi.
 13. Önemli değil, konuya bakmanız bile yeterli. Yardımcı oldular, sağolsun herkes. :) Hangi profilde sorun var mıdır? :)
   
 14. Benim profilde.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  liamgallagher bunu beğendi.
 15. Sizce 4 gb ramlik bir laptop için ek ram gerekiyor mu? 6 veya 8 gb a çıkarmalı mıyım?
   
 16. En az 6 lazım, 8 iyidir
   
  liamgallagher bunu beğendi.
 17. Empat haklı, en az 6 lazım, 8 iyidir :oke: :D 4 GB ile bir şey yapılmaz :oke:
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  liamgallagher bunu beğendi.
 18. Teşekkürler 2 gb veya 4 gb ram daha takıcam aldığımda. :) Tek başıma takabilir miyim acaba? Kolay mı yani? @-Empat-
   
 19. Ben cevap veriyorum izninle Empat kardeşim. Eğer daha önce teknik bilgin yoksa, böyle bi şey denemediysen tavsiye etmem. Eğer yanlış anakartı da yakabilirsin, benim yakmışlığım var ona göre dikkat et :D
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  -Empat- ve liamgallagher bunu beğendi.
 20. Zaten sizin mesajınızı alıntı yapınca sizide etiketlemiş oldum. :) Youtubede kolayca takıldığını gördüm. Olmadı bilgisayarcıda filan taktırırım. Önemli olan: Almak :) Laptop ramları daha pahalı nedense.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
12/12/2018 - 21:23