Nostalji Serisi- Brick Game İncelemesi (9999 in 1)

Sponsorlu Bağlantılar

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
    Konu Sahibi
Nostalji Serisi- Brick Game İncelemesi (9999 in 1)
Merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda ilk olarak 80'li yıllarda kullanılmaya başlayan, bu günlerde de hala satışta olmasına rağmen pek alıcı bulamayan Brick Game'i inceliyoruz. Bu cihaz bir el konsolu.


Cihazın ön tasarımı gayet düz. Bendeki versiyonun yazılarını küçük kardeşim dişleyerek ve yalayarak sildi. Tükürük vb. sıvılar ile temasında anında yazıları siliniyor. Ekran ise gayet küçük ama daha büyük olsa da bir işe yaramaz. Tabi o zamanlar rakipi Gameboy'a göre kötü bir ekrana sahip.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınızCihazın ekranı 21x10 çözünürlüğünde. Bu ekranda aydınlatma da bulunmuyor. Yatakta akşam gizlice oynamak mümükün değil.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınızEkranındaki çocuk simgesi
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınızCihazın arka yüzünde bulunan hoparlör kendinden beklenemeyecek kadar yüksek ve cihaz 8 bit olduğu için de tiz sesler çıkartıyor. Bu ses oldukça yüksek ama tamamen kapatma olsa da kısma ayarı olmadığından hoparlörü elektrik bandı ile bantlayarak hallettim.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınızCihazda kötü sayılamayacak piller kullandım ama sonuç pek değişmedi. Saat bazında ses açık şekilde test edersek duracell turbo pilde 7 saat 42 dakika, Power-B pilde 6 saat 51 dakika, İnflame pilde 5 saat 17 dakika ve Jean klein pilde 2 saat 27 dakika dayandı. Pillerin fiyatı ise duracell tanesi 5.5tl, Power b ve inflame 85 kuruş, Jean klein 20 kuruş.

Cihazı 2020 yılında 11 liraya aldım.
 

Ekli dosyalarÜst Alt