Haber Nokianın Yeni Androidli Telefonu Nokia C1

Sponsorlu Bağlantılar

KayraBey

KayraBey

Üye
Şekil güzel.

• Beğen
Tepkiler: RetaXter

Polymath

Polymath

Üye
Gelse nolacakki başa firmaya yaptıracak. Eski nokia kalitesi beklemeyin bence.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Artık Microsoft Değil Nokia'da Microsoft Veda Etti
Nokia:
Eski Nokia Markalı Cihazlar İçin Yeni Adresiniz Goodbye MS

C1'de N9 Gibi Tuşsuz Bölümde Yuvarlak Bir Şeyvar Fark Ettinizmi? Nokia Hissetim Şuan..

Ve Kuyruğu Sıkışan ilk Androici...

Gecen seneye kadar nokia kullandim ben bilmek istedigin bisey varsa sorabilirsin cekinme.Seviyeyi dusurmeyelim fanlik bagnazlik degil gercekleri olabilecekleri konusalim.
Piyasadaki cihazlara bakin nokia evet biseyler yapma cabasinda ama piyasadaki amiral cihazlar da suan Galaxy S1 duzeyinde degil yani piyasa bos degil.

• Beğen
Tepkiler: incebey38
PriZm

PriZm

Üye
Şayet cihazda yine N1'de ki gibi Intel'in ARM tabanlı olmayan bir işlemcisi var ise Microsoft sözleşmesi dahilinde çıkarabilir. Çünkü sözleşmeye göre sadece ARM tabanlı işlemciler mobil sayılıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Invoke
PriZm

PriZm

Üye
Hayır. Ancak Android sisteminde ARM tabanlı işlemciler haricinde destek neredeyse sıfır. Çoğu uygulama ya optimizasyon çok kötü olarak çalışacaktır yada hiç açılmayacaktır.

• Beğen
98farom98

98farom98

Üye
Hayır. Ancak Android sisteminde ARM tabanlı işlemciler haricinde destek neredeyse sıfır. Çoğu uygulama ya optimizasyon çok kötü olarak çalışacaktır yada hiç açılmayacaktır.
Anladım :tşk:

Emre

Üye
31 aralık 2015i bekleyip görelim ;)

Son düzenleme:
PriZm

PriZm

Üye
Hayır Nokia hiçbirşeyi değiştiremez bu konuda. Sonuçta işlemciyi Nokia üretmiyor uygulama piyasasında durum neyse ona uymak zorunda.

Ayrıca bu olayın tablet yada telefon olması konusunda ise gram alaka yok.

• Beğen
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Nokia Bunun Bir Kılıfını Bulur N1 Bir Telefon Değil Tablet...

Maalesef çok pişman olacaksın sonunda. Çok abartıyorsun nokia daha stabil olurmuş da herşeye çözüm bulurmuş da bilmem ne. Donanım eğer intel işlemcili olursa zenfonelar gibi olur. Kasa ve kalite çin üreticilerin seviyesinde olur çünkü nokia kendi yapmıyor yaptırıyor.
Nokiadan gelen 3 şey var bu cihazlara:
1. dizayn
2. Nokia logosu
3. Z launcher

Gerisinin bir asus veya bir huawei veya başka çinli üreticiden farkı yok. Ha bunlar kötümü? Hayır tabiki değil ama o herkesin kafasında büyüttüğü nokia android cihazı çok sıradan bir telefon/tablet. Ha gelecekte nokia büyür eski çalışanlar geri gelir kendi kalitesinde kendi üretir vesaire ha o zaman o herkesin umduğu cihazlar gelir ama şimdiki durumla asla.

98farom98

98farom98

Üye
Maalesef çok pişman olacaksın sonunda. Çok abartıyorsun nokia daha stabil olurmuş da herşeye çözüm bulurmuş da bilmem ne. Donanım eğer intel işlemcili olursa zenfonelar gibi olur. Kasa ve kalite çin üreticilerin seviyesinde olur çünkü nokia kendi yapmıyor yaptırıyor.
Nokiadan gelen 3 şey var bu cihazlara:
1. dizayn
2. Nokia logosu
3. Z launcher

Gerisinin bir asus veya bir huawei veya başka çinli üreticiden farkı yok. Ha bunlar kötümü? Hayır tabiki değil ama o herkesin kafasında büyüttüğü nokia android cihazı çok sıradan bir telefon/tablet. Ha gelecekte nokia büyür eski çalışanlar geri gelir kendi kalitesinde kendi üretir vesaire ha o zaman o herkesin umduğu cihazlar gelir ama şimdiki durumla asla.
İnşallah bir gün geri gelir nokıa

Emre

Üye
henüz hiç birşey belli değil belki kendi fabrikasını kuracak ;)

Son düzenleme:
wpfurkan

wpfurkan

Üye
İhanete Uğramış Gibisin?
Evet N1 Foxconn & Nokia Üretti (kalite Korunacak)
İPad Kim Üretti Bir Bak İstersen..

Anlamıyorsun. Nokia eskiden kendi üretiyordu ve kendi kalite seviyesi vardı ve üretimde önemli mühendislik ayrıntıları vardı her kendi üreten firma gibi.
Evet Apple'de foxconna ürettiriyor. Acaba n1 neden bir ipad mini klonu gibi hmmm evet kesin nokia'nin yıllarca üstünde çalıştığı bir tasarımdır.
Ben foxcon veya çinli firmalar kötü demiyorum. O eski nokia değil işte anla adamlar oturmuş foxconla bakmışlar ipad güzel gözüküyor alıp biraz değiştirip üstüne nokia basıp tanıtmışlar.
Sence neden şimdilik sadece çinde satıyorlar? Bir avrupaya falan gelse adamlar mahkemeden mahkemeye giderler.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
O araya giren ipad'le kendi kendini ele verdin :) bildiğin 1:1 kopya işte daha ne olsun.

Emre

Üye
sana kimse silah dayamıyor bakarsın benim değil almazsın olur biter

Son düzenleme:
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Fabrikamı Var Üretsin Foxconn Yardım Aldı İşte Fabrikasını Kurduğunda Kendi Elliyle Üretir Bu Cihazda Sadece Foxconn Elli Yok Nokia'nın var!

Maalesef ne demek istediğimi anlamışsın nede anlamaya niyetin var. Neyse uzatmayalım. Türkiye'ye gelirse bir gün alırsın güle güle kullanırsın.

• Beğen
Tepkiler: 0MG90

Üst Alt