Nokianın Megapixeli yalan mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Bence

• Kullanılan toplam oy
    47
tecnotor

tecnotor

Üye
arkadaşlar nokia bir dergide okumuştum bir kere telefonlara koyduğu kamerasını markası tanınmamış bir firmadan alıyor sony ericsson ise sony şirketinden alıyor
hiç tartışılmaya bilegelmez sony en kalitelisini yapıyo

benhjk

benhjk

Üye
aynı şey casper bilgisayarlarda da var casperde işlemcisini ses kartını vs. vs. sini başka firmalardan alıyor

dinccine

Üye
benim eski teleonum samsung daha ii cekiodu

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
nokia ya genellemde bunu diyemezsiniz ben fotografçılık yaptım ondan biliyorum kamera lenslerinin efektif degeri diye bişeyi vardır.
Bu deger makinanın gerçek görüntü kalitesini ortaya çıkarır bu yuzden ör:N73 3 mp kalite bazında 3 mp ile çekmez kalite bazında 2 filandır ama fotograf boyutu olara 3 tür.
Aynı şekilde N95 de 5mp görüntü boyutu 4ve ya 3.5 mp kalitesi vardır bu normal b,işeydir bir çok fotograf makinensindede görülür.
Önemli olan kameranın hangiş mercegi kullanmasındır.Nokia carl-zeis kullanıyo buda kalitede mükemmel nir fark yaratıyo yani şimdi kimse kalkıp sony daha ii çekiyo samsung dah ii çekiyo diymez sonuçta bir mercek firması var karşınızda 60 gün gün ışıgı görmeden üretilen ışıgı en iyi derecede kırabilen bir mercek var .
Bunun için carl -zeisli nokiları şuadna geçebilecek cep telefonu yok inov 8 dahil bunun tartışmasıda yapıldı internette sonuç çok mp önemli deil 8-12mp gibi önemli olan çekim kalitesi ve mercekdir.
Teşekkürler...

--------------- Ekleme ---------------

arkadaşlar nokia bir dergide okumuştum bir kere telefonlara koyduğu kamerasını markası tanınmamış bir firmadan alıyor sony ericsson ise sony şirketinden alıyor
hiç tartışılmaya bilegelmez sony en kalitelisini yapıyo

bu nsl bir görüştür ya sen sonynin hep 2. planda oldugunu biliyomusun teknollojide hep 2. sıradan takiip ediyo ilk full hd tvyi toshiba ve philips çıkardı sony bunlardan sonra bundan başka büssürü örnek var
ikincisi karşında senin carl-zeis gibi dünyanın en iyi merceklerini üreten şirket var sonynin işi gücü yok bunlamı ugraşcak adamlar biz en iyisiyiz sadece mercek üretiriz diyolar.
Senin sonyden haberin olmadıgı kesin aç bak google yaz carl-zeis diye sonynin iyi fotograf makineleirnin mercegi cal-zeis dir.Eger sony en kalitelisini yapıyosa niye carl-zeis kullnıyo.Bir düşün bakalım:coold:

komutan-bozo25@

Üye
kim ne derse desin nokıa tam bir yalancı...
:@

Üst Alt