''Nokia X6 da Olanlar ve Olmayanlar''

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
''Nokia X6 da Olanlar ve Olmayanlar''
Bu Konuyu 5800 ve X6 Arasında kalanlar için açıyorumm X6ya hala 5800 ile aynı özellikleri var diyenlere ...

1.Nokia 5800 ın Hoparlörleri Çelik ancak Stereo Dolbye uyarlanmaya çalışılsada sadece Çip olduğu için X6 kadar kaliteli değil.

2.Nokia X6 Nokia nın ilk Yonga setli Müzik çalar telefonudur. Yani Sadece Çip ile değil Ses kartı ile yonga seti arasında bağlantı kurularak Dolby Stereoyu En net şekilde sorunsuz verebilmektedir.

3.Sitede bir kaç yerde dolaştım bir üyemiz demişki 5800 ve X6nın işlemcileri aynı ''TABİKİ HAYIR'' diyoruz.
Nokia 5800 = 396 Mhz / Nokia X6 = 434 Mhz ve bayada bir fark ediyor.

4.X6da Kapasitif yani hassas dokunmatik ekran var. Iphoneden farksız bir dokunma tarzı oluşturmuşlar ekrana bastırmanız gerekmiyor. Hatta pamuk dokunuşu diyebilir o hassasiyette bastıgınızda cok iyi algılıyor. 5800 ise Kapasitif olmadığından dolayı Ekrana bastırmanız gerekiyor.

5.Nokia X6nın Dahili 16 yada 32 GB Dahili Hafızasının Dosya aktarım hızı yaklaşık Saniyede 5 MB oysaki 5800da dahili hafıza bulunmuyor ve 16 gbye kadar arttırılabilir ancak 8 gblik kendi hafızasına aktarım hızı yaklaşık saniyede 1,5 MB.

6.Kamera ise 5800 Kesinlikle yanında geçemiyecek derecede güzel. 5 Megapiksellik Carl Zeiss Tessar Mercekli kamera hem videoda (nHD) çekim yapıyor hemde Mükemmel kareler yakalarken. 5800ın 3.2 mpsinde biraz karanlık çöktümü acayip noktacıklar oluşuyor .. ve bulanık gözüküyor.

7.Kasa yapısı ; 5800ın kasa yapısı yayvan oldugu için kasa açıklığı cogu üretimlerde var ve bunu cogu kullanıcı da söylüyor ancak X6 kare oldugundan kasa açıklığı %90 ya da daha üzeri azaltılmış birbirne cok yapışık.

Bunları Duyduktan sonra Hala 5800 Diyorsanız pes diyorum. Ancak Samsung GT5620 Monte ile kıyaslanabilir.

Not ; Telefonun tek Eksi yanı arka kapağı çok zor açılıp kapanıyor. ve her daim batarya ile yada simle uğraşan için hiç iyi değil benden söylemesi ;)

Bunlarda Resimler ikiside kendi çekimim . Bilgisayar olan 5800 ın Dışarıdaki X6nın

Yakında videolar ile X6 ve 5800 ın ses kalitesinide ortaya koyacağım

Bu Yazıdan sonra hala 5800ı tutan ve tartışan olursa pes diyeceğim

Necmati

Necmati

Üye
yani sen x6 mı siyosun 5800 mı?

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
tabiki X6 Kardeşim göremedin mi orada ki yazıları :D

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
:D 5800ıda kullandım ancak x6 çok acayip bişe . dün gittim işte aldım x6yı kullanıyorum mükemmel bir telefon

Necmati

Necmati

Üye
:D 5800ıda kullandım ancak x6 çok acayip bişe . dün gittim işte aldım x6yı kullanıyorum mükemmel bir telefon
X6 gayet iyi bir telefon telefon aldığım zaman o olsaydı onu alırdım ama nasıl olsa benim N86 dan sonraki telim belli :islik

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
n86da baya iyi bir telefon acıkcası

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
N8 Gerçekten özellikleri ile çarpıcı bir telefon ancak hiç N Serisi kullanmak istemedim :D zaten nokiaya xpressmusiclerle alıştım önceden samsung kullanıyordum sonra 5310 çıktı ve 5800 , X3 Diye gitti... :D şimdide X6 ya geçtik

Necmati

Necmati

Üye
N8 Gerçekten özellikleri ile çarpıcı bir telefon ancak hiç N Serisi kullanmak istemedim :D zaten nokiaya xpressmusiclerle alıştım önceden samsung kullanıyordum sonra 5310 çıktı ve 5800 , X3 Diye gitti... :D şimdide X6 ya geçtik
N8 in nasıl müthiş özellikli bir tel oduğunu biliyorsun herhalde...

samsung bende kullandım tercihim değil... uygulamalar açısından...

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
12 mp yetiyor zaten :D ama beni en çok etkileyen 50 saat sınırsız müzik

Necmati

Necmati

Üye
12 mp yetiyor zaten :D ama beni en çok etkileyen 50 saat sınırsız müzik
ben 12mp + istediğin sitede video seyretme+sınrsız navigasyon+müthiş ses kalitesi ve 50 saat müzik++++++++ daha sayacak çok şeyi var sığmaz kii. :D

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
ama şunu duydum seste bak abartmıyorum x6dan iyi değilmiş ama filmlerde çok kaliteli bir ses cıkışı varmış. öyle duydum... Müzik çalarda x6dan düşük videolarda yada filmlerde çok kaliteli sesi var

Necmati

Necmati

Üye
ama şunu duydum seste bak abartmıyorum x6dan iyi değilmiş ama filmlerde çok kaliteli bir ses cıkışı varmış. öyle duydum... Müzik çalarda x6dan düşük videolarda yada filmlerde çok kaliteli sesi var
doğru olabilir neden çünkü bir müzik telefonu değil x6 müzik telefonu olduğu için normall...

ama ben onun şekline bile hayranım...:bigstar:

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
ince kesim hatları var o güzel renkleride fazla açık yeşili çok güzel

Necmati

Necmati

Üye
ince kesim hatları var o güzel renkleride fazla açık yeşili çok güzel
evet renk seçenekleri dolayısındanda çok iyi 2 renge bağlamamışlar 6 renk seçeneği kolaylık sağlar insanlara...

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
aynen x6yada öyle yapmışlar güya ama ben türkiyede bi siyah bulabildim pardon erzurumda :D

Necmati

Necmati

Üye
aynen x6yada öyle yapmışlar güya ama ben türkiyede bi siyah bulabildim pardon erzurumda :D
hakkat ben o telefonun daha ne beyazını gördüm nede kırmızısını ilginç..

tek renk...

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
yani diyorum ya 32 ve 16 var hatta şimdi 8 gb azure çıkacak. mesela kırmızı ve mavi beyaz sadece 32 ler için 16 için sarı beyaz - sarı pembe ve sırf siyah var ... normalde siyahta telefonda iyi durmuyor ama bunda güzel durmuş gibi yani bi karizması var :D

Necmati

Necmati

Üye
yani diyorum ya 32 ve 16 var hatta şimdi 8 gb azure çıkacak. mesela kırmızı ve mavi beyaz sadece 32 ler için 16 için sarı beyaz - sarı pembe ve sırf siyah var ... normalde siyahta telefonda iyi durmuyor ama bunda güzel durmuş gibi yani bi karizması var :D
çok değişik bir çalışma yapmış nokıa :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt