Nokia telefonlar hiç açılmadığı zaman nasıl format ve yazılım atılır.

Sponsorlu Bağlantılar

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım Yemin billahi helal olsun 500 tl masraftan kurtardın beni yanımda olsan öperdim.

telefonunuzun modeli nedir. ve bu metodla mı flash attınız.
probleminiz çözüldüğüne sevindim.

semamuse8

Üye
refurbishe basınca
Product flashing failed.
HRESULT 0x80042000 (-2147213312)
Connection type determining failed;AmsFlashFN=0x80042000
hatasını alıyorm :(

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
refurbishe basınca
Product flashing failed.
HRESULT 0x80042000 (-2147213312)
Connection type determining failed;AmsFlashFN=0x80042000
hatasını alıyorm :(

yazılım dosyasını tekrar yükleyin.

semamuse8

Üye
yazılım dosyasını tekrar yükleyin.
aynı hatayı verdı gene yukledım bastan :( lutfen yardım edın :(

--------------- Ekleme ---------------

jafla da yapmayı denedım bu sefer de telefonu bulamadı :S yokmu baska cozumu lutfen :(

ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Hocam ihtiyacım yok inşallahda olmaz ama şahane bir anlatım sunmuşsun DeadFlash atmayı bilmiyodum Teşekkürü borç bilirim :oke:

eagle58

Üye
s.a arkadaslar benımde bır problemım var 5300 a yazılım atarken goctu dedıgınız sekılde olu flash atmayıda denedım ama programmıng de yuzde 20 den sonra krıtık cmt hatasıyla sonlardırıyor her seferınde. anlattıgınız her seyı yaptım ama yınede olmadı

semamuse8

Üye

oldu bu seferde --- Press phone's power button! --- da kalıyor telefonu acıyorum ne yapmam lzm :S

oldu yazılım hatası cozumu de bu sefer de--- Press phone's power button! --- cıktı ne yapmam lzm:S

The flashing failed. Do you like to retry the flashing?
HRESULT 0x8401f141 (-2080247487)
Unable to get error message
ne yapmam lzm bunu dedı

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi

oldu bu seferde --- Press phone's power button! --- da kalıyor telefonu acıyorum ne yapmam lzm :S

oldu yazılım hatası cozumu de bu sefer de--- Press phone's power button! --- cıktı ne yapmam lzm:S

ne yapmam lzm bunu dedı

press power diyince güç tusuna kısa süreli tek dokunusla basın.

semamuse8

Üye
hatası nı tekrar ladı :s
ve de telefonun güç dügmesine basınca sag altta usb aygıtı tanınmadı hatasını verdi:(

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
ve de telefonun güç dügmesine basınca sag altta usb aygıtı tanınmadı hatasını verdi:(

pc suit yüklü değil mi?driverlar yüklenmediyse ondan usb aygıtını tanımamıstır.

semamuse8

Üye
kardesım yukledım drıverlerı yukleyemıyorum kı gene :S dırek power tusuna basınca gerı gıdıyor:S

semamuse8

Üye
Kardesım pc suıt yukledım gene usb aygıtı tanınmadı dıyor ve drıver gıdıyor aygıt yöneticisinden bile bulamıyorum

ayfafur4

Üye
nokıa e72 rm-529 iken ingilizce 530 turkce yuklerken alet hata verdi flas gitti ve açmıyordu phoneix ile dead phone usb flasing yapıp rm-530 denerken bu sefer nu hatayı verdi ne yapmam lazım telefon hiç açmıyor
Error 0x8401F121 communicating to phone. Unable to verify comm.
Warning: Unable to communicate to product after flashing
phonix bu hatayı veriyor sonra bir pencere daha açıyor bu sefer bu hatayı veriyor

HRESULT 0x84210027 (-2078212057)
Firmware updating failed. Error 0x8401F153 - Flash: Unable to communicate with the device after flashing. Check USB connections!

Canlıyiğit

Üye
kardşeim eline sağlık

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
nokıa e72 rm-529 iken ingilizce 530 turkce yuklerken alet hata verdi flas gitti ve açmıyordu phoneix ile dead phone usb flasing yapıp rm-530 denerken bu sefer nu hatayı verdi ne yapmam lazım telefon hiç açmıyor
phonix bu hatayı veriyor sonra bir pencere daha açıyor bu sefer bu hatayı veriyor

Firmware updating failed. Error 0x8401F153 - Flash: Unable to communicate with the device after flashing. Check USB connections!

siz bu metodla atmadınız mı?
http://www.maxicep.com/symbian-destek/n97-5800-gibi-telefonlarin-rm-kodunu-degistirmek-247998.html

1. Hard format atın.

MaxiCep.Com - 404
eğer telefonunuz bununla kurtulmazsa.

birde bunu deneyin....
acılmayan telefona flash ve format atmak ıcın
1- bilgisayara bağlıysa usb yi cıkar
2- bataryasını cıkar
3-usb yi bilgisayara tak
4-software updater ı calıstır
5-usb yi telefona tak
6-bataryayı tak
7- updater ı calıstır
8-acma kapama tuşuna basılı tut 2-3 sanıye kadar. o kadar...

semamuse8

Üye
Hard Format atamıyorum :(

ayfafur4

Üye
dediklerinizin hibiri olmadı birde jafı deneyeceğim ama onuda kullanmayı bilmiyorum

dediğiniz metodlarla attım flashı aa-tolga bey ama anlamadım neden olmadı açılmayan telefonlara hard format atma söylenen şeylerin tamamını yaptım ama hiç biri ile açılmadı telefon jafla denesem olurmu ne dersiniz ben türkmenistanda yaşıyorum teknik servis olsa götüreceğimde teknik servisde iyi olmadığından götüremiyorum jafı deneyeceğimde kurmayı ve kullanmayı bilmiyorum forumlardan biraz araştırdım ama tam sağlıklı kurulum ve kullanım anlatan bulamadım siz biliyorsanız kurulum ve kullanımını anlatsanız jafla olabilir belki bu sayfada bir arkadaş jafla yaptığını söylemişti benim telefonun flashı gitti tahminime göre ondan dolayı açmıyor

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
dediklerinizin hibiri olmadı birde jafı deneyeceğim ama onuda kullanmayı bilmiyorum

dediğiniz metodlarla attım flashı aa-tolga bey ama anlamadım neden olmadı açılmayan telefonlara hard format atma söylenen şeylerin tamamını yaptım ama hiç biri ile açılmadı telefon jafla denesem olurmu ne dersiniz ben türkmenistanda yaşıyorum teknik servis olsa götüreceğimde teknik servisde iyi olmadığından götüremiyorum jafı deneyeceğimde kurmayı ve kullanmayı bilmiyorum forumlardan biraz araştırdım ama tam sağlıklı kurulum ve kullanım anlatan bulamadım siz biliyorsanız kurulum ve kullanımını anlatsanız jafla olabilir belki bu sayfada bir arkadaş jafla yaptığını söylemişti benim telefonun flashı gitti tahminime göre ondan dolayı açmıyor

jaf 1.98.63 yazılımıyla olur ancak ben kullanmadım.

burada anlatıyor.sizi sadece programın kullanma kısmı ilgilendiriyor.
http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...-professional-modification-guncel-323631.html

Hard Format atamıyorum :(
birde bunu deneyin....
acılmayan telefona flash ve format atmak ıcın
1- bilgisayara bağlıysa usb yi cıkar
2- bataryasını cıkar
3-usb yi bilgisayara tak
4-software updater ı calıstır
5-usb yi telefona tak
6-bataryayı tak
7- updater ı calıstır
8-acma kapama tuşuna basılı tut 2-3 sanıye kadar. o kadar...

Üst Alt