Nokia symbian ve meego yu siliyor :(

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
byMaMe

byMaMe

Üye
    Konu Sahibi
Nokia symbian ve meego yu siliyor :(
Nokia Windows Phone 7 için Symbian'dan tamamen kurtulmaya çalışıyor. İşte cep devinde yaşanan deprem

Nokia, 4000 kişiyi ve 1400 mevkîyi siliyor

Microsoft ile büyük bir anlaşma imzalamış olan Nokia, eski işletim sistemi olan Symbian'dan tamamen kurtulmaya çalışıyor. Bu yüzden de "dönüşümünün" getirdiği yeniliklerden dolayı, Symbian üzerinde çalışan tam 4.000 çalışanı işten çıkarma kararı alındı. Bu kararın, Windows Phone 7'ye yoğunlaşılmasını kolaylaştırılacağı düşünülüyor.

2012'nin sonuna kadar tüm işten çıkarma işlemlerinin tamamlanacağı düşünülürken, Nokia'nın ana merkezi Finlandiya'da da Symbian ve Meego departmanlarına ait tam 1.400 farklı iş kolu, tarihe karışacak.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen Nokia, 3.000 çalışanını dış kaynaklı, Symbian'a yazılım geliştirmekle tanınmış ve Nokia'nın da desteklediği bir şirket olan Accenture'a yönlendirecek.

Nokia'nın CEO'su ve başkanı olan Stephen Elop, bu yeni odak anlayışlarından dolayı çalışanlarıyla daha yakın çalıştıklarını ve yeniden yapılanma programlarıyla Nokia'ya yetenekli kişilerin alınacağını söylese de, 4000 kişinin işinden edilmesi, hiç de hoş bir durum gibi görünmüyor...

moralimi bozdu bu haber :ağlarım::allalla:

tutas_tee

tutas_tee

Üye
hayirli olsun nokia bu akilla cok daha ekmek yer...

saruman_me

saruman_me

Üye
nokia can çekişiyor geçmişteki tüm tlfların güncellemesi şu andan itibaren büyük olasılıkla 2. sırada dahi değil yeniden ypılanma ve yeniliklerin çalışmasındalar ve buda demek oluyoki bi arkadaşımızın dediği gibi tlf elimizde patlamakta kalmadı büyük beklentilerde hayel oldu bence 25 mayıs 30 haziran bilmem kaç ağustos bunların geneli hikaye..

byMaMe

byMaMe

Üye
    Konu Sahibi
beklemeden göremeyiz ama galiba telefon elde patladı :angry:

enolaguy

Üye
nokia symbian oluşumunu yüzde elli azaltacağını zaten söylemişti ama nokianın zaten içinde kendi ceo sunun microsoft ortağı olmasına karşı olan ve bu yüzden windows anlaşmasına sıcak bakmayan symbiandan vazgeçilmemesini isteyen bir grup var o yüzden nokia da işler biraz karışık

kaan dean

kaan dean

Üye
ne farkaderki aldigimiz telefonu en fazla iki sene kullanip degistiriyoruz. bu aslinda nokia ya icin az bile sadece satma dusuncesi olan bir firma beter olsunlar....
meegoya gelince hazirana kadar bekleriz olmadi bir sene daha takilir degistiririz:naughty:

• Beğen
Tepkiler: tutas_tee
tutas_tee

tutas_tee

Üye
ben sunu kendi adima soyliyebiliyorum ki mayis 25 e kadar beklerim baktim birsey yok direk elden cikarma operasyonuna girisecegim ve androide gecis yapacagim bugun fring yeni bir yazilim destegi cikarmis aandroid sistemi icin coklu goruntulu konusma super iste...

mangdaşire

mangdaşire

Üye
nokia yine saçmalamaya devam ediyor.eger bi daha telefon alacak olursam ya htc ya samsung android alacam.nokia anca şirketlere satar o telefonları.:oke:

mert_1047

mert_1047

Üye
valla zaten n900 üze düzgün destek vermiyordu çokta tın arkadaşlar androidide kurduk canavar gibi asphalt 6 yı bile oynuyor cihaz daha ne isterim:)(500 600 liralık hiç bi android cihaz oynatamıyor :)) nokia nın desteği nokianın olsun istemez

enolaguy

Üye
N900 standart bir telefon değil, ama en gelişmiş android bile aslında standart telefon sayılır çünkü Android belli bir formatı oluşturmuş durumda bu yüzden aynısından başka bir markada ve hatta onun farklı modellerinde bile bulabilmekteyiz ama n900 e uyan başka bir cihaz ve marka olmadığı gibi n900 belki de bu yüzden nerdeyse her mobile işletim sistemine android te dahil olarak uyum göstermeye odaklı durumda ve bunun için aslına bakarsanız yazılım yada donanım olarakta yetersiz kalmıyor buna ek olarak debian işletim sistemini doğrudan kullanabilirken yığınla da emulatöre sahip üstelik meego çıktığında maemo ve meego olarak çift işletim sistemini yasal olarak kullanabilecek durumda olacak ve meego üzerinden en son flasha sahip olarak yeniden yapılanmış olacak. Kısacası tüm bu özellikleri ile N900 diğerlerinden çok yönlü ve renkli bir cihaz bu yüzden bence telefonla oynamayı sevenler değiştirmesin derim çünkü diğerleri daha stabil olsa bile daha maceraya kapalı oldukları ve daha kısa süre içerisinde diplerinin bulunacağı muhtemeldir derim.

SilentOne

SilentOne

Üye
nokia yakında google yenlinip kapatacak firmayı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt