Nokia N96 - Tamir

 • 8 Ekim 2012
 • 1223 Okunma
 • 14 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Merhaba sayın forum üyeleri,
  Evde çekmecede bekleyen bir adet Nokia'nın N96 modeli bir telefonum var,değerlendirmek istiyorum fakat telefon açılmıyor...
  Açma tuşuna basılı tutunca bir kere titriyor ve daha sonra hiçbir görüntü veya ışık gelmiyor,şarja takınca da bir kere 'dıt' diye ses geliyor ve yine aynen hiçbir tepki yok,sorun nedendir acaba ekran filan mı değişecek yoksa beyni ölmüş olabilir mi?
  Servis ücreti kaç liradır?
   


  Yazan: CAAGRRI
 2. çok işe yarayacığını sanmam. Tamir fiyatına satarsın olacaçı bu. Birkaç telefoncuya sorabilirsin bu böyle böyle diye ne kadar verirsiniz falan diye. Zaten 10lira verirlerse çok iyi.
   
 3. 10 lira içinde değmez satmaya
   
 4. Telefon ölmemiş flaşla geçer kardeş
   
 5. format felan uygulanabilir mi acaba :hmmm
   
 6. flaş=format aynı şey. Sistemi baştan kuruyorun işte
   
 7. 10 lira mı? 10 lira kadar değersiz değil bu telefon yaptırırız bir şekilde elbet...
  Format atmayı denedim birkaç tuşa aynı anda basıyorduk galiba tekrar söyler misiniz nasıldı tam olarak yine de denemekte fayda var?
   
 8. aynışey değil format sadece fabrika ayarları yada fabrika+veri silme işlemidir. Flaş tüm sistemin yenide yüklenmesidir.
  Ayrıca artık o telefonların para edeceğini sanmam. Belki adam 40-50 tlye satar sende donanımsal sorun varsa 20-60 arası bir fiyata düzelttirirsin. Yani dua et ki donanımsal olmasın. Flaşlık ise phoenixi kurar flaşı çakarsın düzelir. Adama da 25-30 a satarsın kanımca. Yalnız önce bi bunu ne kadara alırsın diye 2-3 telefoncuya sor. Fazla veröezler haberin olsun dostum.


  - - - Eklendi - - -

  şu anda tam anlatamam müsait değilim ancak symbian^3 bölümünde nasıl flaş atıldığı yazıyordu. Yada modifikasyon bölümlerinde. Buraları gezersen iyi olur. Phoenix flaş falan derlerse dediklerini yaparsın olur.
   
 9. * 3 yes ve acma kapama tusu
   
 10. Yardımlarınız için teşekkürler galiba sorun donanımsal JAF programı ile Flash atmayı denedim ama telefonu bulmuyor,ancak telefonu bilgisayara bağlayınca 'yeni donanım bulundu'diye gösteriyor ve Nokia Kies'i kurdum orda da tanıdı sorunsuz,ekrana görüntü gelmediğine göre sorun ekranda olabilir mi?Kaç TL'ye değişir?
   
 11. program phoenix olmalıydı jaf filan sıkıntılı olabiliyor. Bence eski olduğu için pahalıdır ekranı belki 20-30 falan. Daha iyibilenlerde var onlar nerde acaba hiç yardımları dokunmuyor.
   
 12. hic ugrasma ver telefoncuya masrafi faza cikarsa geri alirsin yoksa yaptirirsin evde bekletme degerlendir guzel telefon
   
 13. Önerilerinizi dikkate alacağım değerlendirmek istiyorum bu telefonu şu anda Monte var ama kamera 3.2 GPS desek adam akıllı yok,diğerlerini hiç söylemeyeyim.
   
 14. n96'nin olusu bile daha cekici:D
   
 15. Hiç formatla falan uğraşma arkadasım tek yapman gereken ekran flexini değiştirmek aynı problem bendede var g.g da 60 tl fiyatı var.ve bundan önce 3 kez değiştirdim orjinalini piyasada bulamadığımız için çok fazla dayanmıyor tabi bu kullanımlada alakalı.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/01/2019 - 19:59