HTC Desire 816 kapandı açılmıyor, şarj ışığı yanmıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

berkkaralar1

berkkaralar1

Üye
    Konu Sahibi
HTC Desire 816 kapandı açılmıyor, şarj ışığı yanmıyor.
Arkadaşlar, telefonum sabah kalktığımda kapanmıştı. Şarjı bitti diye düşündüm, şarja taktığımda ışığı yanmıyordu. 1 saattir şarjda takılı fakat hala ışık veya herhangi bir tepki gelmedi. Telefonum "rootlu" daha önce hiçbir problem yapmıyordu. Birden kapandı açılmadı anlamadım gitti. Telefonumun şarjını genelde en dipteyken hatta kapandığı zaman şarj ediyordum. Yardımlarınızı esirgemeyin arkadaşlar.Arkadaşlar bilenlerden bir yardım rica ediyorum.Aynı sorunu yaşayan olursa "güç+ses açma" tuşlarına basılı tutsun düzelecek.

Forumda herkesein konusuna mesaj yazılmış bir benim konuma yazılmamış. Bu kadar basit bir şeyi söyleyemediniz mi?

• Beğen
Tepkiler: djht

galata0185

Üye
milletin başına öyle bi olay gelmediği için yazılmamış olabilir hocam benimde başımda bi olay var herkeste oluyor ama bende olmuyor bende bekliyorum hala :)

berkkaralar1

berkkaralar1

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl bir olay merak ettim.

galata0185

Üye
coutom rom yükledim stock roma dönemiyorum hboot da os sürümü 1.54 de kaldı ruu olarak da 1.50 sürümü var main version is older hatası veriyor coutom rom yüklesemde os sürümü değişmiyor bende herkeste siliniyor ama :D

berkkaralar1

berkkaralar1

Üye
    Konu Sahibi
Aynı sorun bende de var. Telefonumda ki romda çift sim destekleniyor fakat dokunmatik performansı etkilendi. Eğer yapabilirsen haber verir misin bana çok iyi olur :)

Zipi telefona yollama işleminde "writing eror" hatası alıyorum sürekli.

galata0185

Üye
Aynı sorun bende de var. Telefonumda ki romda çift sim destekleniyor fakat dokunmatik performansı etkilendi. Eğer yapabilirsen haber verir misin bana çok iyi olur :)

Zipi telefona yollama işleminde "writing eror" hatası alıyorum sürekli.

1.54.401.2 backup dosyası buldum bene hocam restore edip öyle kullanıyoum sıkıntı yok ama tek dert bootloader açık kaldı ve güncellemeleri almıyor telefon
rom desteklese de donanım desteklemiyor o yüzden birşeye yaramıyor rom da :D
hboot os version silinmedikten sonra stock rom yüklenmiyor ne yapsam kurtulamadım ondan 1.60.401.1 ruu cıkmadıgı sürece kaldık böyle :D
size tavsyem 1.54 restore edip onu kullanın :)

abdnksa

Üye
arkadaşlar htc 816 telefona cwm ve root işlemleri sırasında bootloader kilidini açana kadar sıkıntı yoktu açtıktan sonra cwm yukledim fakat bi adımı yanlış yaptığım için şimdi tel ekran gitti şarj ışığı yanıyor kırmızı ama ne açılıp ne kapanıyor telefon ne yapabilirim tavsiyesi olan var mı?

killer53

killer53

Üye
arkadaşlar htc 816 telefona cwm ve root işlemleri sırasında bootloader kilidini açana kadar sıkıntı yoktu açtıktan sonra cwm yukledim fakat bi adımı yanlış yaptığım için şimdi tel ekran gitti şarj ışığı yanıyor kırmızı ama ne açılıp ne kapanıyor telefon ne yapabilirim tavsiyesi olan var mı?
ya bazen htc cihazlar salak gibi döngüde kalıyor ses +/- ve güç tuşlarınb basılı tut sürekli açılana kadar bazen bendede oluyor umarım düzelir

abdnksa

Üye
sorun 1 saat sonra kendi kapanıp açılarak düzeldi yine ne varsa sony de var :)

berkkaralar1

berkkaralar1

Üye
    Konu Sahibi
Ahh ahh bu sony de ne varsa :D ben sony teknisyeniyim xx firmada sony bas belasi
Neden bilmiyorum aklıma bu video geldi :D

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
1.54.401.2 backup dosyası buldum bene hocam restore edip öyle kullanıyoum sıkıntı yok ama tek dert bootloader açık kaldı ve güncellemeleri almıyor telefon
rom desteklese de donanım desteklemiyor o yüzden birşeye yaramıyor rom da :D
hboot os version silinmedikten sonra stock rom yüklenmiyor ne yapsam kurtulamadım ondan 1.60.401.1 ruu cıkmadıgı sürece kaldık böyle :D
size tavsyem 1.54 restore edip onu kullanın :)
Bendeki 1.56 yazıyor ve çift sim destekliyor. Sim yuvasındaki siyah engeli söktüm ama boş çıktı :D

• Beğen
Tepkiler: killer53

galata0185

Üye
bence htc kadar sony de kaliteli hocam eski bi sony kullanıcı olarak :)
Neden bilmiyorum aklıma bu video geldi :D

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bendeki 1.56 yazıyor ve çift sim destekliyor. Sim yuvasındaki siyah engeli söktüm ama boş çıktı :D

sorsan söylerdim hocam soökmene gerek yoktu :)sinirle duvara çalınmş bi cihaz geçmişti elime de inceleme fırsatım olmuştu anakart ve kasa sağlam ama ekran paramparça olmuştu :) tek simdi 2. sim yuvası kapalı anakartda yeri var gibiydi ama :D anakart farkı olabilir sim yuvası takınca çalışır mı bilemem :)

• Beğen
Tepkiler: berkkaralar1
husen43

husen43

Üye
arkadaşlar selamlar
bende de htc desire 816 var hatta kendim kaşınana kadar hiçbir sorunu yoktu tek derdim fırsat bulduğu bütün uygulamaları jendi hafızasına yüklüyor hatta bazılarını da sd ye aktaramıyodum. play store daki sd2 uygulamasını kahretsin sonra dan fark ettim ama onun öncesinde yorumlar vs okudum salak gibi gittim root lamaya çalıştım çok pişmanım bunların hepsini geri almak istiyorum yardımcı olur musunuz lütfen. telefonumun bootloader kilidini açtım arkasından recovery yükledim sonra da data kablosu takılı iken yavaş şarj problemi dedi orjinal htc aksesuarları takılı olduğu halde “yavaş şarş problemi, orjinal aksesuarlar kullanın” diyordu hatta şarjı dolmak bilmiyordu gece kapanmış şimdi takıyorum sürekli kırmızı şarj ışığı yanıp sönüyor daha açılmadı 1 gündür. :bilmm
cihaz az önce açıldı dediğim gibi hem şarj sıkıntımız var hem bilgisayara taktığımda cihazı göremiyorum haliyle göremeyince hiç bir işlem yapamıyorum. yardım bekliyorum lütfen
yada şöyle söyliyeyim recovery yi kaldırmam arkasındanda boat loader ı kapatmam gerek ne yapabilirim?

Misafir

Aynısı banada oluyo şuan lütfen yardımm

aaöl

Üye
arkadaşlar aynı şey oldu banada dediğiniz şeyi yaptım güç tuşu ve ses açmaya bastım ama hiç bir şey olmadı lütfen yardım

Kaneki-ken

Kaneki-ken

Üye
Arkadaşlar, telefonum sabah kalktığımda kapanmıştı. Şarjı bitti diye düşündüm, şarja taktığımda ışığı yanmıyordu. 1 saattir şarjda takılı fakat hala ışık veya herhangi bir tepki gelmedi. Telefonum "rootlu" daha önce hiçbir problem yapmıyordu. Birden kapandı açılmadı anlamadım gitti. Telefonumun şarjını genelde en dipteyken hatta kapandığı zaman şarj ediyordum. Yardımlarınızı esirgemeyin arkadaşlar.Arkadaşlar bilenlerden bir yardım rica ediyorum.Aynı sorunu yaşayan olursa "güç+ses açma" tuşlarına basılı tutsun düzelecek.

Forumda herkesein konusuna mesaj yazılmış bir benim konuma yazılmamış. Bu kadar basit bir şeyi söyleyemediniz mi?

Kardeş Yaptım olmadı nasıl yaptın ya hatta hard resette çalışmadı ? ve benimkinin tuşu içine kaçıyor nasıl yapıcam

Üst Alt