nokia N900 maemo tanıtım , resim , video ( yerli inceleme )

Sponsorlu Bağlantılar

emesut

emesut

Üye
Benim uzun zamandan bu yana incelediğim bir telefon.
N96 var elimde ve şu anda bir tek N900 vazgecirebilir beni n96'dan..
Ama türkce olmaması benide biraz soğuttu. Havalarda soğuk birazda ondan sanırım.. :)
Doğrusunu söylemek gerekirse ingilizcede kullanılır ama biraz daha beklemem gerekdiğini düşünüyorum.
Tabi bu arada N96 yıda satmam lazım..
Bu arada telefonun resimlerinide koysan buraya fena olmaz. Mesela bir kaç telefonla yan yana ceksen resimleri veya herhangi bir nesne ile birlikde ceksen.(50 lira ile olur mesela:D) boyutu canlandıralım gözümüzün önünde.
Ben izmit'te oturuyorum şu an doğu banka gidip incelemem zor bu aralar..
Sonuç olarak alanlara almak isteyenlere vede alamayanlara hayırlı olsun..
Akayozmen detaylı inceleme içinde ayrıca teşekkürler.

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
Telın ıngılızce olması hıc onemlı degıl/ kullanısı cok rahat/ kımse bunu sorun etmıyor/ resımlerı koyarım ılerde/

by_burak_1

Üye
kaç saat müzik derken yani N97 gibi 40 saat falan müzik çalabilirmi veya 5.5 saat video izletebilirmi ve ileride bu eksikleri giderilebilirmi?

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
o şekil heaplamadık. ama tel. muthiş. pil 2-3 gün gidiyor.

olovet

Üye
Arkadasım emeğine sağlık çok iyi anlatmışşın n900. Aklında olmayanın bile gidip alası gelir. Birkaç şey soracam sana. Birincisi şu java olayına bir çözüm yokmu hala? İkinciside kaç tane app katalogu var telefonunda. Ve rica etsem onları yazabilirmisin. Forumdaki bir konuda gördüm ama hepsi yok. Birkaç tanıtım videosunda hiç görmediğim katalog isimleri ve farklı uygulamalar gördüm. Nasıl bulacaz onları acaba,bir bilgin varmı?

matt01

Üye
Arkadasım emeğine sağlık çok iyi anlatmışşın n900. Aklında olmayanın bile gidip alası gelir. Birkaç şey soracam sana. Birincisi şu java olayına bir çözüm yokmu hala? İkinciside kaç tane app katalogu var telefonunda. Ve rica etsem onları yazabilirmisin. Forumdaki bir konuda gördüm ama hepsi yok. Birkaç tanıtım videosunda hiç görmediğim katalog isimleri ve farklı uygulamalar gördüm. Nasıl bulacaz onları acaba,bir bilgin varmı?

arkadaşım sana bu konuda yardım edeyim telefon hali hazırda 4 katalog ile geliyor onlar :
nokia aplications
nokia system software updates
ovi
maemo.org
gelelim fazladan katalog onlar da : , , bunları da eklemek için seni katalog ismi yazmakla uğraştırmıyacam şu adresi n900 telefonun ile aç burda''' Also you can do on your N900 to install it automatically'''' diye yazar her kataloğun altında ona tıkla direk katalog telefona kaydediir ;)
gerçi yine de ben kendim yazıp eklemek istiyorum diyorsan :

Catalogue name: Extras
Web address:
Distribution: fremantle
Components: free non-free

Catalogue name: Extras-Testing
Web address:

Catalogue name: Extras-Devel
Web address:

bunlarıda yazıp ekleyebilirsin kendin ;)

ulum

Üye
okadar tanıtmış anlatmışsınız ama telefonun kendi resmini koymamışsınız

kezman_796

Üye
mesajlarda dikey oluyo mu ekran ?

lepadekor

lepadekor

Üye
telefon super. on numara.
telefonun fm alicisi ve ayni zamanda fm vericiside var. ynliz fm yazilimi yuklu olarak gelmiyor. sonradan maemo.org tan yukleyebiliyorsunuz. yazilimi yazilmis hazir yani. radyosu var.
telefonun turkce dil destegi yok. fiziksel klavyeninde turkce dil destegi yok. ama sanal klavyede turkce karakterler var.. destekliyor.
slm, fm vericisi mesafesinin hacklenerek daha uzatıldığını okudum ama ben yapamadım. Şu an telefonu radyoya çok yaklaştırınca biraz yayını alıyor ama diğer radyolar o kadar kuvvetli ki baskın çıkıyorlar, kesinlikle mesafenin uzaması ve güçlenmesi gerek, buna bir çözüm var mı, teşekkürler. LP

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
slm, fm vericisi mesafesinin hacklenerek daha uzatıldığını okudum ama ben yapamadım. Şu an telefonu radyoya çok yaklaştırınca biraz yayını alıyor ama diğer radyolar o kadar kuvvetli ki baskın çıkıyorlar, kesinlikle mesafenin uzaması ve güçlenmesi gerek, buna bir çözüm var mı, teşekkürler. LP

bilgim yok dostum

swollen

Üye
Arkadaslar ben dun itibariyle N900 kullanmaya basladim ama bir turlu PC'ye baglayamiyorum aleti. PC Suite yukledim ama gormuyor aleti. Ovi Suite zaten calismiyormus bu cihazla yurtdisi sitelerinden takip ettigim kadariyla. Yardimci olabilecek veya ayni sorunla karsilasan birileri var mi? :vur

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
Dostum tekrar dene \\\ nerde takıldı acaba//////

swollen

Üye
denetim masası, program ekle kaldırdan "pc conectivity solution" için değiştire tıklayıp onarı seçince düzeldi.. fakat sp suit'in hala pek çok özelligi desteklenmiyor bu telefonla :allalla:

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
evet

swollen

Üye
Turkcell ile gorusmem neticesinde, bu telefon Turkiye'de satışta olmadığı ve olmayacağı için bir destek sağlayamadıklarını öğrendim. Destek için cihazın Türkiyede satışı olan bir model olması ve gerekli güvenlik vs testlerinden başarıyla geçmiş olması gerekiyormuş. Bu sebepten de ne mobil imza, ne wap ayarları bu model için mevcut. Cihazdan cep bankacılığına girdiğinizde bu site sadece mobil cihazlara hizmet vermektedir diye bir yazı çıkıyor örneğin.. Bankaların yolladığı cep şifrematikleri de bu cihaza yüklenemiyor.. :hmmm

halukccc

halukccc

Üye
kanka mukemmel otesi bi konu eline koluna gozlerine beynine saglık fakat anlayamadıgım tek şey şu dönder kelimesi :D ne demek yaw

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi

mıttık

Üye
video incelemesi çalışmıyor yenileyebilirmisiniz

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
video yenilenecek.....