nokia N900 maemo tanıtım , resim , video ( yerli inceleme )

Sponsorlu Bağlantılar

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
dostum aynı şeyleri soruyon. n900 bazı durumlarda bir pc ile aynı kategoride , bazı durumlarda eski nokia 3210 dan kötü. tel kendi kategorisinde bir ilk. eşi benzeri yok. hiç bir telefonla kıyaslanamaz. bir pc ile aynı kategoride çünkü interneti pc ile aynı. flash derdi.yok. yakında flash 10 da destekleyecek. msn görüntülü. pc için amsn'yi indir . bak. incele onunla aynı. bir 3210 dan kötü çünkü * ile başlayan arama yapılamıyor. mms yok. arama mesajlaşma özellikleri kısıtlı. diğer tellerdeki gibi fazla seçenekler yok. ama iş görüyor. arıyor mesj atıyor. bunlar ilerde düzeltilir.

en önemlisi n900 bir internet tablet. cihaz internet ağırlıklı yapılmış. arama msj. özellikleri extradan verilmiş. dolaysıyla bu özellikler kısıtlı.

tel internet ve multimedya için birebir.

telin radyosu bence kötü. ses net değil. ama yazılım ilk olduğundan bu ilerde düzeltilecek ve hatta daha iyisi yapılacak.

cihazda ses kayıt yok. ama yazılımı yazılmış. hazır. indirip kullanılabilir. gayaette güzel. açık kaynak böyle birşey. geliştiriciler eksikleri tamamlıyor.

--------------- Ekleme ---------------

13-12-2009 tarihi itibariyle radyo yazilimi güncellenmiş; ve ilk haliyle arasında çok fark var; daha iyi çekiyor ve daha net;

kurt42

Üye
zaten aklımdan birkaç model var tek n900 değil,LG BL40 yada HTC Touch Pro.
HTC Çin malı o yüzden pek sıcak bakmıyorum.

eresisas

Üye
adamım sen ucmussun ne zaman vakıt buluyorsun bunlara.arayı uzatma goruselim.ayrıca ellerıne saglık

ozmen su profılımı degıstırım bır ara hala n95 gozukuyor

mehmet_0007

Üye
Mükemmel bir anlatım ve mükemmel bir paylaşım.Harikasın.tebrikler.

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
tşk

by_burak_1

Üye
Kaç saat Müzik Dinletiyor Bilgi verirseniz sevinirim...

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
kac muzik dinletiyo derken..........................

4w3e

Üye
Şarjı bence uzun gitmez daha güçlü piller üretleri lazım bunlar için 5800 bataryasını kullanıyor aynı değerlerde bir batarya

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
sarji cok iyi gidiyor. 5800 arasinda isletim sistemi farki var. maemo bataryaya fazla yuklenmiyor. 3g modu acildiginda sarj cok fark ediyor. 2g modunda saatlerce muzik dinle . resim cek. video cek. 2 gun gidiyor.

abak3

Üye
arkadaşlar bu telefonu nereden en uygun ne kadara alabileceğim hakkında bilginiz varsa lütfen söylermisiniz?

kezman_796

Üye
doğubanktan 1300 TL ye alabilirsin.Kayıtsızda 1100 e alırsın ama pasaport bulup kayıt ettirmen gerekli.

süperüyeyim

süperüyeyim

Üye
nokia nın bu cihazı Türkiy'ye getirmemesi saçmalık amerikada 600$ a satılıyor bu telefon getirtmeyi düşünüyorum ama Türkçe dil desteği olmadığı için almayacağım kullanmasına kullanırım ama Türkçe dil desteği olmayan telefonu getirtmeye değmez bunun üst modeli çıktığında buraya gelirse amerikadan getirip burada Türkçe version yüklerim

kezman_796

Üye
Mart ayında Türkiye'de olacak nokia shoptan aldım bilgiyi şimdi alırsın 2 3 ay sonra güncelleme yaparak Türkçe dil desteğine kavuşursun.

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
Umarız gelır

süperüyeyim

süperüyeyim

Üye
buraya geldiğinde kim bilir kaç para olur vergiler dahil

buraya geldiğinde getirtiriz bakalım bu telefonun çıkacağını bilsem 5800 almazdım ben aldıktan birkaç gün sonra çıktı

bu cihazın ekran boyutları kaç çok büyük duruyor

kezman_796

Üye
1800 - 2000 arası bir şey olur fiyatı şuan n97 bile çoğu mağazada 1600 TL
Ekran 3.5 inç 800 x 480 çözünürlüğünde

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
o kadar olmaz. 1000- 1300 arası olur.

kezman_796

Üye
Olur olur Türkiye burası vergileri bir telefon parası zaten.

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
yinede fazla olmaz

Üst Alt