Nokia N8 Hakkinda Dogru Zannedilen Yanlis Bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar

hellboyfb

Üye
fring konusunu biraz acıklarmısın bendenedim fakat yapamadım

nonamex

Üye

Sizin gibi sadece arama gelince, aramaya bakmak için kullanmıyorum, n8 imin şarjı 4-5 gün gidiyo yuppi süper telefon diyen tiplerden değilim yani.. :ehe Hiç bir özelliğini kullanma sonra süper diyerek insanları kandır..

esatgelmedi

Üye
Nokia N8'i tuplu TV'ye baglamak icin 3.5 mm jack ve 3 cikisli (kirmizi-sari-beyaz) kablo lazim. Nokia 5800 ile birlikte gelen TV kablosunun aynisi ya da benzer herhangi kablo temin edebilirsin telefonculardan.

3.5mm girisi nokianin kulaklik cisikina takip 3 renkli kabloyu televizyonun dogru yerlerine (bir video iki ses) takiyorsun o kadar.

Bu islemi yapmadan once dikkat edecegin sey ise 3.5 mm girise kablonun tik diye bir ses gelecek sekilde iyice oturmasi ve menu>>settings>>phone>>accesorries>>tv-otu uzerine basili tutup cikan menuden set as default ayarinin yapilmasi bu kadar....

sonra da tv kumandasinda av1-2 diye goruntu aratmak ve tadini cikartmak kaliyor geriye...

ben dediklerini aynen yapıyorum ekrana görüntü geliyor ama sürekli atlama yapan siyah ağırlıklı bir görüntü. nerede yanlışlık var? arçelik ve telefunken tvlerde denedim ikisinde de olmuyor. yapan arkadaşlar detaylı şekilde anlatabilirler mi? bir şey mi atlıyorum acaba? bu olayı çözerseniz çok minnettar olacağım.(kablom nokia kablosu değil sony kameranın kablosu ama 3.5 mm jack ve 3 cikisli (kirmizi-sari-beyaz) kablo) yardımlarınızı bekliyorum.

pcwolf

pcwolf

Üye
Telefonda tv kablosuy bağlıyken aksesuar ayarlarında tv çıkışı diye bir yer varsa pal ya da ntsc olması lazım onllardan birini seçmen gerek heralde.

esatgelmedi

Üye
Telefonda tv kablosuy bağlıyken aksesuar ayarlarında tv çıkışı diye bir yer varsa pal ya da ntsc olması lazım onllardan birini seçmen gerek heralde.

söylenenlerin hepsini yaptım (bu da dahil) yine olmadı. :vur :off:

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
bende sayfa sayfa basılmış bir kullanma klavuzu yok aga. o işler çağın gerisinde artık telefonun kendi içerisinde user guide diye bir bölüm var aradığını bulabiliyorsun:bye2:

sen cag ile basabas giden bir arkadassin, konu anlasilmistir...

--------------- Ekleme ---------------

ben dediklerini aynen yapıyorum ekrana görüntü geliyor ama sürekli atlama yapan siyah ağırlıklı bir görüntü. nerede yanlışlık var? arçelik ve telefunken tvlerde denedim ikisinde de olmuyor. yapan arkadaşlar detaylı şekilde anlatabilirler mi? bir şey mi atlıyorum acaba? bu olayı çözerseniz çok minnettar olacağım.(kablom nokia kablosu değil sony kameranın kablosu ama 3.5 mm jack ve 3 cikisli (kirmizi-sari-beyaz) kablo) yardımlarınızı bekliyorum.

belki kullanilan kablonun ucu biraz farkli oldugu icin temassizliktan kaynaklanan bir sorun olabilir.
ben 5800 kablosu kullandigim halde, 5800'u tv'ye bagladigimda aldigim goruntuden daha net ve duzgun goruntu aliyorum N8'i bagladigimda..

benim yazdigim super goruntu almak icin yeterlidir daha fazla detaylik bir konu degil tv'ye baglamak, baska bir kablo ile denemeni oneririm.

Yanlış: N8, kullanışlı ve gayet iyi bir telefondur.

Doğru: N8 ilk seriden alanların çoğunun , elinde kapanıp bir daha açılmayarak patlamış servislerde süründürmüştür. Ayrıca uygulama kıtlığından dolayı insanın telefonu kırası gelir. Kamerasında ki tasarım hataları sayesinde insanı video çekmekten soğutur. Uygulamalar klasörünü bile 10-15 saniyede zor açarak insanı çileden çıkartır.
Nokia telefon yapamayacağını anlayınca bari kasası sağlam olsun, insanlar sinirlenip fırlatacak ilk fırlatışlarında kırılmasın diye sağlam yapmıştır. Sanıyorum tek olumlu yönü bu :ehe

Yanlis: nonamex'in bu baslik altinda faydasiz yazilar yazmasi
Dogru: nonamex'in bu baslik altinda faydasiz yazilar yazmaktan uzak durmasi

esatgelmedi

Üye
belki kullanilan kablonun ucu biraz farkli oldugu icin temassizliktan kaynaklanan bir sorun olabilir.
ben 5800 kablosu kullandigim halde, 5800'u tv'ye bagladigimda aldigim goruntuden daha net ve duzgun goruntu aliyorum N8'i bagladigimda..

benim yazdigim super goruntu almak icin yeterlidir daha fazla detaylik bir konu degil tv'ye baglamak, baska bir kablo ile denemeni oneririm.

teşekkür ederim

Yanlis: nonamex'in bu baslik altinda faydasiz yazilar yazmasi
Dogru: nonamex'in bu baslik altinda faydasiz yazilar yazmaktan uzak durmasi[/QUOTE]
tamamen katılıyorum:oke:

BASKANCIHAN

BASKANCIHAN

Üye
bilgi paylaşıldıkça güzeldir sağol emeğe saygı iyi forumlar...:oke:

ŞenolTÜRK

ŞenolTÜRK

Üye
güzel anlatım ,tşkler

blackbird48

blackbird48

Üye
ben wifi mause taktım çalıştı ama 5 dakıka sonra mause imleci çok zor hareket etmeye başladı mause pili deiştrdm ama gene aynı yaptı ilk 5 dakka çok ii sonra zayıflıo imlecteki hareket neden acaba normal kablolu mause süper çalışıo sorunsuz

TheORCUN

TheORCUN

Üye
Yazılımsal problem; bende takar takmaz öyle yapıyor. USB On The Go yu yazılımla geliştirirlerse biraz düzelir

atabey444

Üye
NTFS diskleri N8 tanımıyor....
FAT olarak biçimlendirirsen eğer N8 Görür...
Tabi 2 Tb bi Disk Görür mü bilmiyorum...
Ama 1 Tblik Diski Fat olarak biçimlendirirsen görüyor bi sıkıntı yok....

1tb diski fat ile nasıl biçimlendiriyorsun mübarek?benim bildiğim yüksek kapasiteli diskler ancak ntfs ile biçimlendirebilirsin

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Wireless set olarak logitech markasının klavye-fare sini aynı anda çalıştırabilen varmı logitech almak istiyorum hadi o da olmadı microsoft çalıştıran varmı birinden birini kullanan bi allahın kulu lütfen şuraya model yazsın ....

halis18

halis18

Üye
1tb diski fat ile nasıl biçimlendiriyorsun mübarek?benim bildiğim yüksek kapasiteli diskler ancak ntfs ile biçimlendirebilirsin

Diski herşekilde biçimlendirirsin....
exFAT Fat32 yada nFTS Fark Yapmaz...
Ancak Win Xp Bunların Bazılarında Sorun Yapıyor ve Görmüyor Biçimlendirme Seçeneklerini...
Win 7 de ise 3 tane Biçimlendirme Seceneği Çıkıyor Büyük boyutlu Diskler İçin...

Uploaded with

loklayt

Üye
slm arkadaşlar n8 tüplü tvye bağlamak için 5800 kablosu oluyomu

n8 tüplü tvye nasıl bağladın 5800 kablosuylama lütfen yardım arkadaşlar

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
slm arkadaşlar n8 tüplü tvye bağlamak için 5800 kablosu oluyomu

n8 tüplü tvye nasıl bağladın 5800 kablosuylama lütfen yardım arkadaşlar

5800 kablosu oluyor, birinci sayfada anlatmistim...

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
Ilk sayfa guncellendi.. 11. yanlis hayirli ugurlu olsun...

zelimhan

Üye
arkadaşlar telefonunuza SBP mobile shell yükleyin.Göreceksinizki hem performansı hemde görselliği ve kullanım kolaylığı şahane oluyor.Görsel paket yüklemeyide unutmayın.

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
ilk sayfa guncellendi

Üst Alt