Nokia N8 Hakkinda Dogru Zannedilen Yanlis Bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar

tasarimx

Üye
iyi tespit ,güzel konu, yararlı olacak :oke::oke::oke:

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
ilk sayfa guncellendi...

matanist

matanist

Üye
Harika bir konu ben de günlerdir HDMI i normal bir tüplü tv ye bağlamak için dönüştürü arıyordum (yokmuş öyle birşey dediklerine göre).
Peki sorayım nasıl bağlayacağız tüplü tv ye N8 i? (Özel ayarları filan mevcut mu?)
Bir de Usb flash konusu hakkında sorun yaşayan arkadaşa tavsiyem flash ı PC ye taktığınızda (Vista ve üstü sürümler için) "tara ve düzelt" yazısı çıkıyorsa N8 uyarı veriyor ve okumuyor. Bendekinde böyle olmuştu ve tarattım işlemi bitince taktım sorunsuz gördü telefon.

Melih Burak

Melih Burak

Üye
Güzel bir konuya değinmişsin :oke:

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
Harika bir konu ben de günlerdir HDMI i normal bir tüplü tv ye bağlamak için dönüştürü arıyordum (yokmuş öyle birşey dediklerine göre).
Peki sorayım nasıl bağlayacağız tüplü tv ye N8 i? (Özel ayarları filan mevcut mu?)
Bir de Usb flash konusu hakkında sorun yaşayan arkadaşa tavsiyem flash ı PC ye taktığınızda (Vista ve üstü sürümler için) "tara ve düzelt" yazısı çıkıyorsa N8 uyarı veriyor ve okumuyor. Bendekinde böyle olmuştu ve tarattım işlemi bitince taktım sorunsuz gördü telefon.

Nokia N8'i tuplu TV'ye baglamak icin 3.5 mm jack ve 3 cikisli (kirmizi-sari-beyaz) kablo lazim. Nokia 5800 ile birlikte gelen TV kablosunun aynisi ya da benzer herhangi kablo temin edebilirsin telefonculardan.

3.5mm girisi nokianin kulaklik cisikina takip 3 renkli kabloyu televizyonun dogru yerlerine (bir video iki ses) takiyorsun o kadar.

Bu islemi yapmadan once dikkat edecegin sey ise 3.5 mm girise kablonun tik diye bir ses gelecek sekilde iyice oturmasi ve menu>>settings>>phone>>accesorries>>tv-otu uzerine basili tutup cikan menuden set as default ayarinin yapilmasi bu kadar....

sonra da tv kumandasinda av1-2 diye goruntu aratmak ve tadini cikartmak kaliyor geriye...

Kubde

Kubde

Üye
ben n8 i tüplü televizyona bağlıyorum fil izlemek için ama ekran alttan üstten kesik çıkıyor bunu düzeltemezmiyim arkadaşlar?

matanist

matanist

Üye
Nokia N8'i tuplu TV'ye baglamak icin 3.5 mm jack ve 3 cikisli (kirmizi-sari-beyaz) kablo lazim. Nokia 5800 ile birlikte gelen TV kablosunun aynisi ya da benzer herhangi kablo temin edebilirsin telefonculardan.

3.5mm girisi nokianin kulaklik cisikina takip 3 renkli kabloyu televizyonun dogru yerlerine (bir video iki ses) takiyorsun o kadar.

Bu islemi yapmadan once dikkat edecegin sey ise 3.5 mm girise kablonun tik diye bir ses gelecek sekilde iyice oturmasi ve menu>>settings>>phone>>accesorries>>tv-otu uzerine basili tutup cikan menuden set as default ayarinin yapilmasi bu kadar....

sonra da tv kumandasinda av1-2 diye goruntu aratmak ve tadini cikartmak kaliyor geriye...

Çok teşekkür ederim hemen deneyeceğim...

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
uzerinde aylar once de cok konusmustuk ancak hala goruyorum ki nokia N8'in ozelliklerinden bihaber kullanicilari var..

forumda gozume carpti bir arkadas nokia n8 wireless klavye+mouse setini ayni anda calistirmaz birinden birini ayni anda kullanabilirsin diye yazip yanlis bilgileri dogru diye paylasmis.

Nokia N8 wireless klavye+mouse setini ayni anda desteklemez (YANLIS BILGIDIR):

Bal gibi de destekler! Cok da sorunsuz calistirir.

melgklay

melgklay

Üye
Konuyu açan arkadaş başta olmak üzere hepinize tek tek teşekkür ederim süper bilgiler var.. Özellikle şu tüplü tvye bağlama olayı süper oldu anlatamam yani.. 3 haftadır arıyorum bir ucu hd diğer ucu 3 renk kablo bulmak için yırttım kendimi resmen.. Meğer olmayan birşeyi arıyormusum :)

TheORCUN

TheORCUN

Üye
Nokia N8 wireless klavye+mouse setini ayni anda desteklemez:

USB çoklayıcı lazım değil mi ?

cabal21

cabal21

Üye
burda yanlış zannedilen bilgi nerde onu göremedim? bunlar zaten kullanım klavuzunda yazan bilgiler telefonun.

AYNA

AYNA

Üye
Nokia N8 wireless klavye+mouse setini ayni anda desteklemez:

USB çoklayıcı lazım değil mi ?

hayır hayır lazım değil usb klavye+ mause set oluyor zaten klavyede mausede aynı alıcıüzerinde çalışıyor.sadece bunların wireles alıcı cihazını n8 e bağlamak gerekiyor ikiside tek alıcı üzerinden çalışyor.yani piyasada sadece wireless klavye satılmaz mause ile birlikte satılır ben hiç rastlamadım yani.

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
burda yanlış zannedilen bilgi nerde onu göremedim? bunlar zaten kullanım klavuzunda yazan bilgiler telefonun.

Telefonu tuplu tv'ye baglama,
kablosuz klavye ve fare destegi ve bluetooth fare destegi ile ilgili bilgileri hangi kullanim klavuzunun kacinci sayflarindan okuyabiliriz?

Kullanim klavuzunuzu paylasabilir misiniz bizimle?

TheORCUN

TheORCUN

Üye
kablosuz klavye ve fare destegi ve bluetooth fare destegi ile ilgili bilgileri hangi kullanim klavuzunun kacinci sayflarindan okuyabiliriz?

Nokta :D

melgklay

melgklay

Üye

böyle taaakkkk diye kapanan konulara bayılıyorum :) :) :) :)

SilentOne

SilentOne

Üye
güzel paylaşımmış :D

nonamex

Üye
Yanlış: N8, kullanışlı ve gayet iyi bir telefondur.

Doğru: N8 ilk seriden alanların çoğunun , elinde kapanıp bir daha açılmayarak patlamış servislerde süründürmüştür. Ayrıca uygulama kıtlığından dolayı insanın telefonu kırası gelir. Kamerasında ki tasarım hataları sayesinde insanı video çekmekten soğutur. Uygulamalar klasörünü bile 10-15 saniyede zor açarak insanı çileden çıkartır.
Nokia telefon yapamayacağını anlayınca bari kasası sağlam olsun, insanlar sinirlenip fırlatacak ilk fırlatışlarında kırılmasın diye sağlam yapmıştır. Sanıyorum tek olumlu yönü bu :ehe

melgklay

melgklay

Üye
Yanlış: N8, kullanışlı ve gayet iyi bir telefondur.

Doğru: N8 ilk seriden alanların çoğunun , elinde kapanıp bir daha açılmayarak patlamış servislerde süründürmüştür. Ayrıca uygulama kıtlığından dolayı insanın telefonu kırası gelir. Kamerasında ki tasarım hataları sayesinde insanı video çekmekten soğutur. Uygulamalar klasörünü bile 10-15 saniyede zor açarak insanı çileden çıkartır.
Nokia telefon yapamayacağını anlayınca bari kasası sağlam olsun, insanlar sinirlenip fırlatacak ilk fırlatışlarında kırılmasın diye sağlam yapmıştır. Sanıyorum tek olumlu yönü bu :ehe

sen gidip d900 le oynasana arkadaşım.. Ömründe n8 kullandin sanki..

cabal21

cabal21

Üye

bende sayfa sayfa basılmış bir kullanma klavuzu yok aga. o işler çağın gerisinde artık telefonun kendi içerisinde user guide diye bir bölüm var aradığını bulabiliyorsun:bye2:

Üst Alt