Nokia-mercedes Benz Anlaşması

• 4 Ekim 2013
  • 745 Okunma
  • 12 Cevap

1. Mercedes otomotik kontrol araçları için nokıa ile here novigasyon alşaması içerisinde ve araçlarda testler yapılmakta
    Detaylı bilgi
    Geçtiğimiz günlerde mobil cihazlar birimi yazılım devi Microsoft tarafından satın alınan Nokia ile otomobil dünyasının büyük isimlerinden Mercedes-Benz, kendi kendine gidebilen araçlar için 3D dijital haritalar hazırlayacaklarını duyurdu.
    Nokia'nın geçtiğimiz hafta tanıtımını yaptığı "HERE" isimli bulut tabanlı servisi üzerine kurulacağı belirtilen sistem, iki firmanın hazırladığı özel güzergâhlar (Üç boyutlu dijital haritalar) üzerinde internete bağlı araçların kendi kendisine yol alabilmelerine imkan sağlayacak ve HERE servisine bağlı araçlar birbirleriyle iletişim halinde olacaklar. Bulut üzerinden birbirine bağlı araçları günümüz otomotiv endüstrisi açısından önemli bir fırsat olarak değerlendiren Nokia, bildiğiniz üzere HERE isimli servisiyle kişilere akaryakıt fiyat bilgisi, navigasyon, park bilgileri ve seyahat planlama gibi işlevleri sunabiliyor.
    İki büyük firma sistemin tam olarak kullanıma geçeceği tarih hakkında henüz bir açıklama yapmış değil ancak Mercedes'in buluta bağlı otomobiller için ilk olarak Almanya'da bir rota hazırlayacağı belirtiliyor.
    not: çeviride biraz sorun yaşadık kusura bakmayın

Yazan: 4MaGuS
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ekim 2013
  2. ah şu google translate :ah

OozyStaw bunu beğendi.
  3. bu ne acaba :/

4. Nokia ile Mercedes araçların in-dash navigasyon sistemlerinde HERE servislerinin kullanılması konusunda bir anlaşma imzalamış. Anlaşma kapsamında belirli bir lokasyonda test amaçlı bazı araçlara kurulum yapılmış. Testler başarılı sonuçlanırsa Mercedes Benz AG araçlarında Nokia HERE navigasyon sistemleri son kullanıcıya ön yüklü olarak sunulacak.

OozyStaw bunu beğendi.
  5. oo çok güzel :eller:

6. Bu konudaki mesajın neresi haber niteliği taşıyor acaba ? Ne kaynak ne düzgün konu .

ygtarsln bunu beğendi.
  7. kaynak varda ingilizce olduğu için özet bilgi verdim ve çeviride biraz sorun olduğu için

8. değişik şeyler görüyoruz nokia dan
    ---
    değişik şeyler görüyoruz nokia dan

9. Şahsen ben Here Maps i google mapsten daha çok seviyorum daha pratik ve kullanışlı , bingin haritaları da çok iyi nokia ya yakın biraz hoş :)

10. Konu için teşekkürler olursa güzel olur mesela hyundai i30 larda usb ve ıpod yeri var ben usb yerine telefonumu şarj etmek istediğimde teli görmüyor ama arkadaşın 4si görüyor..Bunun gibi birşey yaparlarsa sadece Nokıa'ya güzel olur yada ms'ye

Bu arada imzandaki bu depolama kısmında ki +7 skydrive mi?

OozyStaw bunu beğendi.
  11. evet :oke:

12. nokia nın bir açıklaması daha vardı her türlü araçlar için telefon baglantıları aparatları yapılacaktı ancak bu ne kadar kapsamlı olur bilinmez

Yüklüyor...
17/11/2018 - 22:05