Haber Nokia-mercedes Benz Anlaşması

Sponsorlu Bağlantılar

4MaGuS

4MaGuS

Üye
    Konu Sahibi
Nokia-mercedes Benz Anlaşması
Mercedes otomotik kontrol araçları için nokıa ile here novigasyon alşaması içerisinde ve araçlarda testler yapılmakta
Detaylı bilgi
Geçtiğimiz günlerde mobil cihazlar birimi yazılım devi Microsoft tarafından satın alınan Nokia ile otomobil dünyasının büyük isimlerinden Mercedes-Benz, kendi kendine gidebilen araçlar için 3D dijital haritalar hazırlayacaklarını duyurdu.
Nokia'nın geçtiğimiz hafta tanıtımını yaptığı "HERE" isimli bulut tabanlı servisi üzerine kurulacağı belirtilen sistem, iki firmanın hazırladığı özel güzergâhlar (Üç boyutlu dijital haritalar) üzerinde internete bağlı araçların kendi kendisine yol alabilmelerine imkan sağlayacak ve HERE servisine bağlı araçlar birbirleriyle iletişim halinde olacaklar. Bulut üzerinden birbirine bağlı araçları günümüz otomotiv endüstrisi açısından önemli bir fırsat olarak değerlendiren Nokia, bildiğiniz üzere HERE isimli servisiyle kişilere akaryakıt fiyat bilgisi, navigasyon, park bilgileri ve seyahat planlama gibi işlevleri sunabiliyor.
İki büyük firma sistemin tam olarak kullanıma geçeceği tarih hakkında henüz bir açıklama yapmış değil ancak Mercedes'in buluta bağlı otomobiller için ilk olarak Almanya'da bir rota hazırlayacağı belirtiliyor.
not: çeviride biraz sorun yaşadık kusura bakmayın

Yönetici tarafından düzenlendi:

alical33

alical33

Üye
ah şu google translate :ah

• Beğen
Tepkiler: OozyStaw
OozyStaw

OozyStaw

Üye
@papakudioflu @bulutsuzgece abiler olaya bir el atabilir misiniz :) çeviri de google ın azizliğine uğranılmış :oke:

ygtarsln

ygtarsln

Üye
bu ne acaba :/

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Nokia ile Mercedes araçların in-dash navigasyon sistemlerinde HERE servislerinin kullanılması konusunda bir anlaşma imzalamış. Anlaşma kapsamında belirli bir lokasyonda test amaçlı bazı araçlara kurulum yapılmış. Testler başarılı sonuçlanırsa Mercedes Benz AG araçlarında Nokia HERE navigasyon sistemleri son kullanıcıya ön yüklü olarak sunulacak.

• Beğen
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
oo çok güzel :eller:

Puck

Puck

Üye
Bu konudaki mesajın neresi haber niteliği taşıyor acaba ? Ne kaynak ne düzgün konu .

• Beğen
Tepkiler: ygtarsln
4MaGuS

4MaGuS

Üye
    Konu Sahibi
Bu konudaki mesajın neresi haber niteliği taşıyor acaba ? Ne kaynak ne düzgün konu .
kaynak varda ingilizce olduğu için özet bilgi verdim ve çeviride biraz sorun olduğu için

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
değişik şeyler görüyoruz nokia dandeğişik şeyler görüyoruz nokia dan

OozyStaw

OozyStaw

Üye
Şahsen ben Here Maps i google mapsten daha çok seviyorum daha pratik ve kullanışlı , bingin haritaları da çok iyi nokia ya yakın biraz hoş :)

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Konu için teşekkürler olursa güzel olur mesela hyundai i30 larda usb ve ıpod yeri var ben usb yerine telefonumu şarj etmek istediğimde teli görmüyor ama arkadaşın 4si görüyor..Bunun gibi birşey yaparlarsa sadece Nokıa'ya güzel olur yada ms'ye

[32 GB + 7 GB Depo]

Bu arada imzandaki bu depolama kısmında ki +7 skydrive mi?

• Beğen
OozyStaw

OozyStaw

Üye
Konu için teşekkürler olursa güzel olur mesela hyundai i30 larda usb ve ıpod yeri var ben usb yerine telefonumu şarj etmek istediğimde teli görmüyor ama arkadaşın 4si görüyor..Bunun gibi birşey yaparlarsa sadece Nokıa'ya güzel olur yada ms'ye

evet :oke:

4MaGuS

4MaGuS

Üye
    Konu Sahibi

nokia nın bir açıklaması daha vardı her türlü araçlar için telefon baglantıları aparatları yapılacaktı ancak bu ne kadar kapsamlı olur bilinmez

Üst Alt