Nokia Lumia 920 ACİL YARDIM

Sponsorlu Bağlantılar

ceranimo999

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Lumia 920 ACİL YARDIM
Merhaba arkadaslar , ben yaklasık 2 gün önce bir Nokia Lumia 920 aldım
Aldığım ilk gün USB kablosuyla bilgisayarıma bağlayıp resim müzik felan attım .
Daha sonra 2.kez bağlamak istedigimde ise , telefonu tanıdı Bilgisayarıma "Windows Phone" geldi ,
Giriyorum , içi boş . hiç bişe yok , telefonun hafızasını görmüyor .
Diger gün ise telefonu babam biraz kurcalamış yerleri felan degismis . Bende Fabrika ayarlarına döndürdüm .
Daha sonra taktıgımda gene okudu ve hafızayı gördü . Gene müzik vs attım . bugün ise , gene taktıgımda,
Gene telefonu okudu ama girdigimde gene hafızayı okumadı .

yani sorunum şu , Telefonu görüyor ama hafızasını görmüyor. Fabrika ayarı atınca 1 kere görüyor 2 de gene gidiyor .
işletim sistemim : Win7 Ultimate , 32 Bit .

Denedigim Çözümler :
*Nokia Connectivity Cable Driver
*Windows Phone 8 Masaüstü Uygulaması
*Nokia Suite
*"Sorun Giderme" Seçenekleri
*Lumia 920 Driver'ları .

Yardımcı olabilecek varsa gerçekten çok makbule geçer ...

Kusura Bakmayın SS Ekleyemedim Yetki Yoktu .

EĞER YARDIMCI OLABİLİRSENİZ ÇOK İYİ OLUR ARKADASLAR SIMDIDEN TESEKKURLER .

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Arkadaşım Lumialar yığın depo olarak görünüyor.

yasirtaha

yasirtaha

Üye
Hayır arkadaşım benim pc de aynen arkadaşın dediği gibi windovs phone şekinde görünüyor hemde telefon işareti çıkıyor

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Kusura Bakmayın SS Ekleyemedim Yetki Yoktu .

EĞER YARDIMCI OLABİLİRSENİZ ÇOK İYİ OLUR ARKADASLAR SIMDIDEN TESEKKURLER .

Resmi hizliresim.com'a yükleyip buraya linkini verebilirsen tam olarak soruna bir bakalım? :hmmm
Anladığım kadarıyla telefonu flaş disk gibi görünüyor ancak içine girdiğinde hiçbir klasörü göremiyorsun.
Ekran görüntüsü paylaşabilirsen bize daha çok yardımcı olur.

yasirtaha

yasirtaha

Üye
Arkadaşım program files ta nokiaya ait kaç tane dosya varsa hepsini sil ve tekrar dene bide common files.ta Nokia ile ilgili Bi dosya daha var onuda kaldır ve tekrar Windows Phone masaüstü programını yeniden kur

Placebo-

Placebo-

Üye
Klasör seçeneklerinden gizli klasör gösteri etkinleştir desem çok mu saçma olur.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Klasör seçeneklerinden gizli klasör gösteri etkinleştir desem çok mu saçma olur.

Bir tahminde de ben bulunayım.
Belki karşılaşanınız olmuştur, internette ve özellikle ülkemizde çok yaygın olan bir trojan türü var.
Flash disk vb taşınabilir cihazlara bulaşıyor genellikle.
Öznitelik ayarlarıyla oynayarak flash diskteki dosya ve klasörleri görünmez hale getiriyor.
Hatta bazen onların yerine aynı isimde exe dosyaları atıyor.
Siz de eyvah dosyalarım gitti deyip formatlıyorsunuz.
Aslında sağ tıklayıp özellikler dediğinizde, diskin dolu bölümünden anlaşılıyor dosyaların bir şekilde mevcut olduğu.
Ancak dosya ve klasörleri windowsun klasör seçeneklerine girip "gizli dosyaları göster" seçeneği ile görünür hale getiremiyorsunuz.
Bunun için dos komut penceresine ve öznitelik ayar komutlarına ihtiyacınız var.
(Bkz ATTRIB komutu)

ceranimo999

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım Lumialar yığın depo olarak görünüyor.

Biraz Daha Açarmısın Kardes Anlamadım ...

Hayır arkadaşım benim pc de aynen arkadaşın dediği gibi windovs phone şekinde görünüyor hemde telefon işareti çıkıyor

Aynen .

Resmi hizliresim.com'a yükleyip buraya linkini verebilirsen tam olarak soruna bir bakalım? :hmmm
Anladığım kadarıyla telefonu flaş disk gibi görünüyor ancak içine girdiğinde hiçbir klasörü göremiyorsun.
Ekran görüntüsü paylaşabilirsen bize daha çok yardımcı olur.

hizliresim.com'a zaten yükledim . ama paylasamadım yetki yoktu . soyle anlatıyım . aygıtlar ve yazıcılara girincede ünlem işareti var sorun gider diyorum rm-821 lumia 920 sürücüsü bulunamadı felan diyor

Arkadaşım program files ta nokiaya ait kaç tane dosya varsa hepsini sil ve tekrar dene bide common files.ta Nokia ile ilgili Bi dosya daha var onuda kaldır ve tekrar Windows Phone masaüstü programını yeniden kur

Tmm kardesim simdi denyrom .

Denedim kardes olmadı

yasirtaha

yasirtaha

Üye
Mantıklı ama benim ki kestirme yol eğer önemli dosyalarınız yoksa:oke:

komando04

komando04

Üye
kardeşim iki üç defa tak çıkar dosyalar görünür bendede yaptı bende öyle yaptum

yasirtaha

yasirtaha

Üye
Bendede her takmamda aygıt sürücüsü yükleniyor sonra bağlanıyor sizdede aynımı

ceranimo999

Üye
    Konu Sahibi

Bir tahminde de ben bulunayım.
Belki karşılaşanınız olmuştur, internette ve özellikle ülkemizde çok yaygın olan bir trojan türü var.
Flash disk vb taşınabilir cihazlara bulaşıyor genellikle.
Öznitelik ayarlarıyla oynayarak flash diskteki dosya ve klasörleri görünmez hale getiriyor.
Hatta bazen onların yerine aynı isimde exe dosyaları atıyor.
Siz de eyvah dosyalarım gitti deyip formatlıyorsunuz.
Aslında sağ tıklayıp özellikler dediğinizde, diskin dolu bölümünden anlaşılıyor dosyaların bir şekilde mevcut olduğu.
Ancak dosya ve klasörleri windowsun klasör seçeneklerine girip "gizli dosyaları göster" seçeneği ile görünür hale getiremiyorsunuz.
Bunun için dos komut penceresine ve öznitelik ayar komutlarına ihtiyacınız var.
(Bkz ATTRIB komutu)

gercekten mantıklı , çünkü girdigimde bu klasör boş felan demiyor dolu oldugu belli . dos komut penceresi derken ? biraz daha açarmısın kardes

Mantıklı ama benim ki kestirme yol eğer önemli dosyalarınız yoksa:oke:

bi kaç resmim var ama dedigini deniyicem kardes

kardeşim iki üç defa tak çıkar dosyalar görünür bendede yaptı bende öyle yaptum

olmuyor kardes oyle denedım

Bendede her takmamda aygıt sürücüsü yükleniyor sonra bağlanıyor sizdede aynımı

aynen bağlanıyor giriyoruz ama içi gözükmüyor

ceranimo999

Üye
    Konu Sahibi
denedim olmadı . bu arada gecekusu dedıgın mantıklı cunku bende ıcıne gırdıgımde bu klasor bos felan demıyor . dolu oldugu belli dos komutlarına nasıl bakabılırız bıraz acarmısın ?

uMTOku

Üye
64 bit mi pc
Sent from my Lumia 920 using Board Express

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
gercekten mantıklı , çünkü girdigimde bu klasör boş felan demiyor dolu oldugu belli . dos komut penceresi derken ? biraz daha açarmısın kardes

Windows'ta BAŞLAT>ÇALIŞTIR>CMD yaz, enter'a bas...

ecel54

ecel54

Üye
eğer o tür bir virüs varsa space monger uygulaması ile gerçek dosyaları görebilirsin

Lumiance

Lumiance

Üye
O gibi durumlarda winrar programıyla flsh belleğin içine girip gizli dosya ve klasorlerinizi görebilirsiniz. Klasör ismiyle aynı adı taşıyan .exe uzantılı zararlı dosyaları da ayırt edebilirsiniz. Hatta Denetim masası/klasör seçenekleri ayarlarından gizli dosya ve klasörleri goster'i işaretleyip, sistem dosyalarını gizle'nin işaretini kaldırıp çıkan uyarıya evet/tamam dediğinizde Windows gezginini kullanarakta bu dosyaları gözlemleyebilirsiniz.

ayrıca klasörlerle aynı adı taşıyan .exe dosyalarını Vista, 7 veya 8 kullanıyorsanız daha kolay fark edersiniz. Çünkü onların simgeleri xpdeki klasörlerle aynı

- - - Eklendi - - -

bir de bu gibi durumlarda klasörler tekrar görünür yapılamadığı için taşınabilir belleğinizdeki dosyaları yerel diskinizdeki bir klasıre yedekleyip Flash belleğe format atıp dosyalarınızı tekrardan atabilirsiniz veya bu iş için kullanılan birçok program mevcut ama ben kullanmadığım için bilmiyorum. :D

ceranimo999

Üye
    Konu Sahibi
64 bit mi pc
Sent from my Lumia 920 using Board Express

Kardeş yazmışım ya 32 bit diye

Windows'ta BAŞLAT>ÇALIŞTIR>CMD yaz, enter'a bas...

daha sonra napıcaz kardes ?

eğer o tür bir virüs varsa space monger uygulaması ile gerçek dosyaları görebilirsin

O gibi durumlarda winrar programıyla flsh belleğin içine girip gizli dosya ve klasorlerinizi görebilirsiniz. Klasör ismiyle aynı adı taşıyan .exe uzantılı zararlı dosyaları da ayırt edebilirsiniz. Hatta Denetim masası/klasör seçenekleri ayarlarından gizli dosya ve klasörleri goster'i işaretleyip, sistem dosyalarını gizle'nin işaretini kaldırıp çıkan uyarıya evet/tamam dediğinizde Windows gezginini kullanarakta bu dosyaları gözlemleyebilirsiniz.

ayrıca klasörlerle aynı adı taşıyan .exe dosyalarını Vista, 7 veya 8 kullanıyorsanız daha kolay fark edersiniz. Çünkü onların simgeleri xpdeki klasörlerle aynı

- - - Eklendi - - -

bir de bu gibi durumlarda klasörler tekrar görünür yapılamadığı için taşınabilir belleğinizdeki dosyaları yerel diskinizdeki bir klasıre yedekleyip Flash belleğe format atıp dosyalarınızı tekrardan atabilirsiniz veya bu iş için kullanılan birçok program mevcut ama ben kullanmadığım için bilmiyorum. :D

:) çok saol kardes deniyicem dediklerini

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
daha sonra napıcaz kardes ?

Kod:
[B]attrib -r -s -h F:\*.* /d /s[/B]
yazacaksın.

(-r ve -s'yi yazmak zorunda değilsin ama -h'yi mutlaka yazmalısın)

Yalnız burada F sürücüsü yerine telefonunu hangi harf sürücüsü olarak görüyorsa o harfi yazacaksın. (Örneğin telefonunu E: sürücüsü olarak görüyorsa F yerine E yazman gerekir)

NUD

NUD

Üye
Arkadaşlar Lumia 920 den sonra ben bilgisayarıma Win8 yükledim hiçbir bağlantı sorunu çekmiyorum hatta resimleri bilgisayara bağlamadan skydrive üzerinden bilgisayarıma gönderiyor. Bilgisayarım a girdiğimde dosyaları da görüyorum

Üst Alt