Nokia Belle cihazlarda oynatılamayan (ses/görüntü) MKV dosyalarını çalıştırabilme!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Belle cihazlarda oynatılamayan (ses/görüntü) MKV dosyalarını çalıştırabilme!
Eminim cihazdan film izlemeyi seven arkadaşlar vardır. İndirdiğimiz bazı MKV filmlerde codec türü farklı olabilir. Bu yüzden cihaz bu codec türünü desteklemediğinden dolayı bazı filmelerde ses, bazılarında da görüntü alamıyoruz. İşte bu yüzden desteklenmeyen codec türünü cihazın açabildiği codec türüne dönüştürmek için aşağıdaki çözümü uğraşlarım sonucunda buldum.

1. E.M. Total Video Converter - HD version 3.71 programını indiriyoruz ve kuruyoruz.
2. Programı açıyoruz ve New Task diyerek dosyamızı seçiyoruz.
3. Seçtikten sonra bize çevirmek istediğimiz formatı soracaktır. Video File sekmesine gelip MKV'yi seçiyoruz.
4. Şimdi sağ alt köşedeki Advenced kutucuğuna tıklayıp gelişmiş ayarlar kısmına geçiyoruz.
5. Output File Settings kısmında bulunan Settings kutucuğuna gelip değişikliklere başlıyoruz.
6. Audio Option sekmesindeki ayarlardan Audio Channel yazan kısımdaki seçeneği Double Channel olarak değiştiriyoruz.
7. Audio Codec yazan yerdeki seçeneği de AC3 olarak değişriyoruz. MKV dosyalarda AAC ya da MP3 ses olduğunda ses desteklenmiyor diye hata alınıyor. AC3 bildiğiniz üzere Dolby Digital ses dosyası olduğu için MKV'de sorun çıkartmıyor.
8. Samling Rate ve Bit Rate kısımlarındaki ayarları filmin kendi orjinal bit rate değerleriyle değiştirmek için Custom seçeneğini seçin ve orjinal bit rate değerlerini bu kısımlara girin.
9. Şimdi ise Video Opiton sekmesine geliyoruz ve Video Codec yazan yerdeki seçeneği H264 olarak değiştiriyoruz.
10. Frame Rate ve Bit Rate kısımlarındaki ayarları da filmin kendi orjinal bit rate değerleriyle değiştirmek için Custom seçeneğini seçin ve bit rate değerlerini bu kısımlara girin.
11. Video Resize sekmesindeki ayarlardan videonun çözünürlüğünü ayarlayabilirsiniz. Orjinal olsun isterseniz bu kısma dokunmanıza gerek yok. Zaten orjinal çözünürlüğünde oluyor.
12. Artık tüm ayarlar yapıldı. Şimdi Tamam diyoruz ve çıkan soruya Evet diyoruz.
13. Üstteki Convert Now'a tıklıyoruz ve işlem tamam.
14. İyi seyirler! :)

Not: Ben 720p MKV filmi programın kendi default değerleriyle değiştirerek dönüştürdüm (Custom değil Original seçeneğini seçtim) ve o şekilde başarılı bir sonuç aldım. Denediğim cihaz 808 PureView.

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
teşekkürler faydalı

CABBAR

CABBAR

Üye
Teşekkürler :) faydalı gerçekten

MaxipmaN

Üye
3 sene once n73 e atardım bu yolla

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Format Factory Bin Basar Alayına :P: Ama Buda Bilmeyenler İçin Bir Konu :tşk:

Metin MF

Metin MF

Üye
telefona codec yükleyemez miyiz acaba :hmmm

Kayahan14

Kayahan14

Üye
Ben total video converter ve format factory kullanıyorum ama yine de :tşk:

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
Format Factory nedir onu da ben bilmiyordum, açıklama yaparsan sevinirim. :)

kcr

Üye
Total'in son sürümleri pc'yi iyice kasmaya başladı. Bekle ki bitsin. Color7 Video Studio var. Hem hızlı hem de kullanması daha basit.

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
Total'in son sürümleri pc'yi iyice kasmaya başladı. Bekle ki bitsin. Color7 Video Studio var. Hem hızlı hem de kullanması daha basit.

Bahsettiğin programın son sürümünü indirebileceğim bi link verebilir misin?

Polymath

Polymath

Üye
Bahsettiğin programın son sürümünü indirebileceğim bi link verebilir misin?

Buyur kardeşim. Yalnız bir eleştirim olcak. Linki at demen yerine googleye format factory yazsanız sormanıza gerek kalmayacak :) Biraz uğraşalım lütfen.

programdan bahsedersem 2 3 senedir kullanıyorum. Mükemmel ücretsiz ve üstelik Türkçe. Her türlü video, müzik çevirileri. Müzik video kesme vs vs.

Dumbledore

Dumbledore

Üye
Görüntü bozuluyor mu ?

efeler12

efeler12

Üye
total video converter da ses kayması olabiliyor xilisoft video converter ultimate kullanmanızı öneririm

bayon

Üye
iyi de o kadar uğraşmaya ne gerek var avı ye veya mp4 de çevirince olmuyo mu

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi

Buyur kardeşim. Yalnız bir eleştirim olcak. Linki at demen yerine googleye format factory yazsanız sormanıza gerek kalmayacak :) Biraz uğraşalım lütfen.

programdan bahsedersem 2 3 senedir kullanıyorum. Mükemmel ücretsiz ve üstelik Türkçe. Her türlü video, müzik çevirileri. Müzik video kesme vs vs.

Yok, aslında aklımdaydı ama belki orada son sürümü ve tam sürümü değildir diye söyledim. Ücretsiz olduğunu bilseydim indirirdim kendim. :)

- - - Eklendi - - -

Görüntü bozuluyor mu ?

Hayır bozulma yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt