Haber NOKİA ANDROİD'E dönüş yapacaklar buraya...

Sponsorlu Bağlantılar

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Nokia'nın şahlandığı dönemlerde de kıytırık kameraları vardı dönem içinde vasat telefonları vardı.Nokia bazı modellerinde carl zeiss lens kullandı fakat sadece isim olarak kullandı. carl zeiss iyi lensler yapan bir firma fakat ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı ortalama fiyata sahip bir Nokia cihazda nasıl kaliteli bir lens kullansın ? Sadece marka algısı yapmaktan öteye geçemiyor.Nokia bana göre hiç bir zaman dönemi içerisinde en iyi kameraya sahip cihaz olmadı. Sadece lens adını telefonun arkasına yazmakla olmuyor o işler
Ayrıca şimdiden bu çöp telefonları alacak varsa hayırlı uğurlu olsun ne diyim :) 2 saat tasarım övdüler fakat lumia tasarımından öteye gidememişler yazık
birader sana gülsem mi ağlasam mı bilemedim
ilk olarak tasarım Lumia serisinden öteye geçememiş demişsin ya ne kullanacaktı aşırı yuvarlak köşeli iphone tasarımı mı yoksa samsungun eski leş tasarımları mı tasarım konusunda kaliteli güzel ve modern olması koşuluyla fazla Bi şansı yok eski n96-n8 gibi dönemlerde telefonlar kalındı bu kalın gövdeyi değiştirme şansın yüksekti yeni modelde ise yaptığın her değişiklik cihazın iç ve dış sağlamlığına etki ediyor ve bu da f tasarım aralığını baya daraltıyor
şahsen ben yeni tasarımlara bayıldım Lumia tasarımını temel alsa da onlardan baya farklı görünüyor
kameraya gelince Nokia daima kamerada şampiyondu en iyi donanımı kullanıp maksimum verimi aldı geçmişte örnek Nokia 808 bu telefona yeni yazılımları yükle ortaya çıkan şeye diğer firmaların yetişmesi2-3 yıl alır
Lumia 1520 ve 930un kamerasına diğer firmalar2 yılda anca yetişti (kaynağım var mı evet var iki yıl önce yapılan bağımsız bir test )
ha alt seviyelerde eskiden çok iyi kamera kullanmadı kabul ama daima rakiplerinin üstündeydi
Nokia 6 nın kamerasına Bi bak derim

• Beğen
Tepkiler: savaza

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Dönüş yapılır da, önce firmanın yedek Parça konusunda bir sıkıntı olmaması gerek. Diğer konu yazılım konusu onda da gerekli desteği vermesi lazım. Bunlar içinde herhalde biraz zamana ihtiyaç var. Çünkü şu an resmi sitesinde ben yazılım desteği veya aracı göremedim.

Koradam

Üye
birader sana gülsem mi ağlasam mı bilemedim
ilk olarak tasarım Lumia serisinden öteye geçememiş demişsin ya ne kullanacaktı aşırı yuvarlak köşeli iphone tasarımı mı yoksa samsungun eski leş tasarımları mı tasarım konusunda kaliteli güzel ve modern olması koşuluyla fazla Bi şansı yok eski n96-n8 gibi dönemlerde telefonlar kalındı bu kalın gövdeyi değiştirme şansın yüksekti yeni modelde ise yaptığın her değişiklik cihazın iç ve dış sağlamlığına etki ediyor ve bu da f tasarım aralığını baya daraltıyor
şahsen ben yeni tasarımlara bayıldım Lumia tasarımını temel alsa da onlardan baya farklı görünüyor
kameraya gelince Nokia daima kamerada şampiyondu en iyi donanımı kullanıp maksimum verimi aldı geçmişte örnek Nokia 808 bu telefona yeni yazılımları yükle ortaya çıkan şeye diğer firmaların yetişmesi2-3 yıl alır
Lumia 1520 ve 930un kamerasına diğer firmalar2 yılda anca yetişti (kaynağım var mı evet var iki yıl önce yapılan bağımsız bir test )
ha alt seviyelerde eskiden çok iyi kamera kullanmadı kabul ama daima rakiplerinin üstündeydi
Nokia 6 nın kamerasına Bi bak derim
Özgün tasarım nerede bi söyler misin ? Bu nokia diriliş başlıkların altına sürekli özgün tasarımla gelecek yok böyle olacak dedi nokia boylar.Zaten lansımanda gördük ayıp olmasın diye alkışlayan 10 kişi vardı :D
Bahsettiğin modellerin döneminde kameradan ziyade donanım batarya performansı ekran deneyimi ön plandaydı bu yüzden de hiç bir üretici kameraya özenle çalışmadı son 2 yıldır kamera cephesine yüklenmeye başladı yoksa, Nokia uzay teknolojisi kullandığından değil. Ha kamera performansı o telefonları kurtardı mı ? Koca bir hayır :)

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Özgün tasarım nerede bi söyler misin ? Bu nokia diriliş başlıkların altına sürekli özgün tasarımla gelecek yok böyle olacak dedi nokia boylar.Zaten lansımanda gördük ayıp olmasın diye alkışlayan 10 kişi vardı :D
Bahsettiğin modellerin döneminde kameradan ziyade donanım batarya performansı ekran deneyimi ön plandaydı bu yüzden de hiç bir üretici kameraya özenle çalışmadı son 2 yıldır kamera cephesine yüklenmeye başladı yoksa, Nokia uzay teknolojisi kullandığından değil. Ha kamera performansı o telefonları kurtardı mı ? Koca bir hayır :)
hmm elopun boşverdiği symbian ve msnin zar zor idare ettiği wp kullanan 41 mplik telefonlar nokiayı kurtaramadı neden kamera her şey değil ben Nokia kamerada her zaman tepeye oynuyor derken Nokianın sırf kamera sayesinde kurtulacağını iddia etmedim o cevap bir nevi sanaydı (yorumunu okuyan Nokia vga kamerayla bizi kandırıyor sanır :D )
şimdi yalan yok kamera Nokia'yı kurtaramasa da en iyi olduğu alan olduğu şüphe götürmez (senin dediğin gibi marka algısını kullanan bir firma değil Nokia tam tersine yaptığı yenilkleri hiç abartmadan tanıtıyor Apple ve samsung gibi göze sokmuyor )
valla tanıtımı izlemedim oradakiler tasarıma nasıl tepki gösterdi bilmiyorum ama burada Nokianın geri dönüşü göz önüne alındığında millet donanıma dikkat etmiştir
ve aslında tasarımlar baya güzel
3 Lumia 720ve 925in karışımı olmuş gayet makul çerçeveleri var
5 Lumia 625in metal versiyonu gibi ve bahse girerim bazıları iphone 6 tasarımına benzemiş diyecek ki haksız değiller ama görmedikleri ta da görmezden geldikleri bir şey var ki o da phone6-7 tasarımının Lumia 925 ve 625in karışımı olduğu
6 malum Lumia 620nin delikanlı hali gibi :D :D
ayrıca baktığında hangi haber sitesi samsungun giriş modelinin tasarımını övüyor uygun fiyat deyip geçiyor (aslında bakarsan bu modellerin tasarımı rakiplerine göre baya baya iyi dayıoğlunda xperia e5var benim eski 2700dan beter toz geçiriyor :D )
ama yalan yok 3310un tasarımında bir hata yapmışlar şarj soketi altta olmalıydı yukarıdan su girme ihtimali var onun dışında eski modelle arasında pek fark yok yumuşatılmış ve modernize edilmiş
hiç eski model otomobillerin yeni versiyonlarına baktın mı aynı onlardaki gibi

Koradam

Üye
hmm elopun boşverdiği symbian ve msnin zar zor idare ettiği wp kullanan 41 mplik telefonlar nokiayı kurtaramadı neden kamera her şey değil ben Nokia kamerada her zaman tepeye oynuyor derken Nokianın sırf kamera sayesinde kurtulacağını iddia etmedim o cevap bir nevi sanaydı (yorumunu okuyan Nokia vga kamerayla bizi kandırıyor sanır :D )
şimdi yalan yok kamera Nokia'yı kurtaramasa da en iyi olduğu alan olduğu şüphe götürmez (senin dediğin gibi marka algısını kullanan bir firma değil Nokia tam tersine yaptığı yenilkleri hiç abartmadan tanıtıyor Apple ve samsung gibi göze sokmuyor )
valla tanıtımı izlemedim oradakiler tasarıma nasıl tepki gösterdi bilmiyorum ama burada Nokianın geri dönüşü göz önüne alındığında millet donanıma dikkat etmiştir
ve aslında tasarımlar baya güzel
3 Lumia 720ve 925in karışımı olmuş gayet makul çerçeveleri var
5 Lumia 625in metal versiyonu gibi ve bahse girerim bazıları iphone 6 tasarımına benzemiş diyecek ki haksız değiller ama görmedikleri ta da görmezden geldikleri bir şey var ki o da phone6-7 tasarımının Lumia 925 ve 625in karışımı olduğu
6 malum Lumia 620nin delikanlı hali gibi :D :D
ayrıca baktığında hangi haber sitesi samsungun giriş modelinin tasarımını övüyor uygun fiyat deyip geçiyor (aslında bakarsan bu modellerin tasarımı rakiplerine göre baya baya iyi dayıoğlunda xperia e5var benim eski 2700dan beter toz geçiriyor :D )
ama yalan yok 3310un tasarımında bir hata yapmışlar şarj soketi altta olmalıydı yukarıdan su girme ihtimali var onun dışında eski modelle arasında pek fark yok yumuşatılmış ve modernize edilmiş
hiç eski model otomobillerin yeni versiyonlarına baktın mı aynı onlardaki gibi
Git de bi lansımanı izle adamlar 20 dakika boyunca tasarım övdü şöyle böyle his dediler bilinenin dışına çıkamadılar. İsterse 100 MP kamera olsun neye yarar ? Lens çözünürlüğü yüksek olmadıktan sonra dijital çözünürlük gereksizdir. Lens fiyatları zaten bu yüzden pahalıdır.Sensör ve çözünürlüğün değeri 2 ise lensin önemi 10 dur. Lens iyi olduktan sonra VGA çekse bile günü kurtarır zaten. Amcam Lumia serisine kadar Nokia'nın tüm amiral gemisi sınıflarını almış birisiydi hiç unutmam N9 aldı o zamanlarda da bende Samsung Wave vardı ve amcam kıskanıyordu o kadar berbat çekiyordu ki tarif edilemez . Nokia döneminde diğer markalar kamera günü kurtarsın düşüncesi ile koyarken benim telefonumda kamera hariç cazip bir özellik yok bari kameraya asılıyım alan oradan alsın diyerek yırtınmıştır.Dün fuarda yine aynısını yaptılar güncelleme dediler aylık güvenlik dediler vs . Ben güvenlik güncellemesi için telefon almam sen alır mısın ? Epey bi zamandır android kullanıyorum daha 1 tane bile virüs bulaşmadı yahu :D Nokia benim için hiç bir zaman manevi değeri olmayan bir marka oldu bu yüzden objektif ve yer yer acımasız olabiliyorum sadece 1 tane nokia cihazı kullandım onun dışında sağımda solumda gördüğüm kasan hantal nokia cihazları oldu. Nokia bugün telefon satabiliyorsa sadece manevi değeri yüzünden satar onun dışında kimse iyi/ işimi görür kafasıyla almaz

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
lens ve sensör aynı zaten ve Nokianın daha önceden de belirttiği ve kanıtladığı gibi çözünürlük tek avantaj değil
Lumia serilerdeki gibi 6lı lens takımı kullandı mı bilmiyorum ama boş değildir muhtemelen
ve n9u hatırlıyorum ilk çıktığında biraz kafa ağrıtmıştı
bunca kıyameti giriş seviyesi cihaz için kopardığımızın farkındasın değil mi :D
üst düzeyi bekleyelim derim ki oda nisanda falan gelir malum sd835 gecikti ayrıca orta üst arası bir cihaz daha çıkacağı kesin mwcde tanıtmadıklarına göre sd660 kullanacaklar
birde android gelişeceği kadar gelişti zaten alt seviye cihaz için çok güncelleme takıntısı yapmamak gerek bende

Koradam

Üye
lens ve sensör aynı zaten ve Nokianın daha önceden de belirttiği ve kanıtladığı gibi çözünürlük tek avantaj değil
Lumia serilerdeki gibi 6lı lens takımı kullandı mı bilmiyorum ama boş değildir muhtemelen
ve n9u hatırlıyorum ilk çıktığında biraz kafa ağrıtmıştı
bunca kıyameti giriş seviyesi cihaz için kopardığımızın farkındasın değil mi :D
Ben kamera ile bu postuma ilk yorumu attım.
Lens ile sensör aynı derken umarım cihazlar arasında aynı diyorsundur.
Nokia'yı telefonlar dünyasında ilah gibi görmeyi bırakın aradan yıllar geçti zamanında da en iyi değildi şimdi de değil. Eline N8 alıp rahatça kullanan bir insan göremedim ben o telefon zamanında bile kasıyordu.İnsanlar sırf manevi değeri ve alternatifi zor bulduğu için alıyordu.Artık alternatifi bolca var. 200-300 dolar /euroya Nokia'nın orta ve giriş segmenti alacağıma alacağıma Xiaomi'nin amiral gemisi alırım rahat ederim.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
furyzer0

furyzer0

Üye
Kasiyor dediginiz n8de dungeon hunter 2 adli oyun 30fps sabit oynaniyordu. Ayni donanima sahip zamanin android telefonu angry birdste kasarken. Hadi fiuat olarak esit olan galaxy s i alalim onunla esit performans veriyordu.

Koradam

Üye
Kasiyor dediginiz n8de dungeon hunter 2 adli oyun 30fps sabit oynaniyordu. Ayni donanima sahip zamanin android telefonu angry birdste kasarken. Hadi fiuat olarak esit olan galaxy s i alalim onunla esit performans veriyordu.
Angry Birds de çakma telefonlar kasar :D Ayrıca N8 symbiani için oyunlar özel olarak daha düşük grafikte çıkıyordu ki benim kasmadan kastım arayüz

• Beğen
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Ben kamera ile bu postuma ilk yorumu attım.
Lens ile sensör aynı derken umarım cihazlar arasında aynı diyorsundur.
Nokia'yı telefonlar dünyasında ilah gibi görmeyi bırakın aradan yıllar geçti zamanında da en iyi değildi şimdi de değil. Eline N8 alıp rahatça kullanan bir insan göremedim ben o telefon zamanında bile kasıyordu.İnsanlar sırf manevi değeri ve alternatifi zor bulduğu için alıyordu.Artık alternatifi bolca var. 200-300 dolar /euroya Nokia'nın orta ve giriş segmenti alacağıma alacağıma Xiaomi'nin amiral gemisi alırım rahat ederim.
ilahmı :D hayır mevcut durumu nokianın daha dikkatli olması gerektiğinin en büyük kanıtı bir an önce kendini toparlayıp eski ciddiyetine dönmesi gerek
ben nokiayı tercih ediyorum çünkü ürünlerinden çoğunlukla memnun kaldım ve mütevazı olması da bunda etkili
umarım bir an önce üst düzey bişey çıkarır

savaza

savaza

Üye
    Konu Sahibi
Nokia nın ve sony ericson marka telefonlarının kamerasına laf eden adam bence ya marka seçiyordur yada gözü bozuktur bu markalar telefonda kameranın hakkını geçmişte fazlasıyla verdiler

Venus_V3_5040_2GB cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
maxirabit

maxirabit

Üye
Android piyasadan çekilecek, nokia halen doğru düzgün android telefon çıkaracak, hep tanıtım, hep konsept, başka bir şey çıkmıyor artık nokiadan :D

• Beğen

Üst Alt