Haber NOKİA ANDROİD'E dönüş yapacaklar buraya...

Sponsorlu Bağlantılar

savaza

savaza

Üye
    Konu Sahibi
NOKİA ANDROİD'E dönüş yapacaklar buraya...
Merhabalar beyler bayanlar NOKİA' NIN android versiyonuna geçiş yapmayı planlayanları buraya alalım.
Sizce telefonların özellikleri nasıl?
Tasarım olarak beğendiniz mi?
Türkiye de satışa ne zaman sunulur ?
Sizxe piyasa da tekrar tutunabilir mi ?
Merhabalar beyler bayanlar NOKİA' NIN android versiyonuna geçiş yapmayı planlayanları buraya alalım.
Sizce telefonların özellikleri nasıl?
Tasarım olarak beğendiniz mi?
Türkiye de satışa ne zaman sunulur ?
Sizce piyasa da tekrar tutunabilir mi ?
ben nokia alacağım şuan venis 5040 kullanıyorumm nokianın çıkmasını bekliyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: adam4545

furyzer0

furyzer0

Üye
Bence fazla büyük beklenti oluştu hayal kırıklığı yaşanabilir.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

• Beğen
Tepkiler: Buraxlive, Aybin.Kilic, silivriserdar ve 1 kişi daha
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Daha erken beklediğimiz cihazlar gelmeyebilir bekleyip görelim

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
hayalkırıklığı ihtimali düşük
Nokia 6 güya giriş seviyesi ama samsungun yeni a serisinden ve iphonelardan daha güzel bir tasarımı var RAM desen battal boy işlemci biraz yavaş ama nihayetinde bu giriş seviye
t RAM neden fazla diyecek olursanız çok kullanılan uygulamaların fazla RAM isteğini unutmamak gerek bu uygulamalar işlemciyi çok zorlamasa da RAM yüzünden sıkıntı yaratıyorlar
birde artık x30 serisi işlemciler daha seri yani ghz hızları düşük olsa bile görevleri iyi yerine getiriyorlar
Türkiyede satış konusuna gelince o cihazın dengi sd820 işlemcili rakipleri var ama o cihazlar nükleer reaktör gibi yani aklı olan bunu alır
piyasaya tutunma konusunda gelince cihaza bir bakın size yüksek seviyeli cihaz nasıl olur
bunda dolby ATMOS var iphone stereoya sihirli diyor :D buna ne derler kimbilir

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
savaza

savaza

Üye
    Konu Sahibi
hayalkırıklığı ihtimali düşük
Nokia 6 güya giriş seviyesi ama samsungun yeni a serisinden ve iphonelardan daha güzel bir tasarımı var RAM desen battal boy işlemci biraz yavaş ama nihayetinde bu giriş seviye
t RAM neden fazla diyecek olursanız çok kullanılan uygulamaların fazla RAM isteğini unutmamak gerek bu uygulamalar işlemciyi çok zorlamasa da RAM yüzünden sıkıntı yaratıyorlar
birde artık x30 serisi işlemciler daha seri yani ghz hızları düşük olsa bile görevleri iyi yerine getiriyorlar
Türkiyede satış konusuna gelince o cihazın dengi sd820 işlemcili rakipleri var ama o cihazlar nükleer reaktör gibi yani aklı olan bunu alır
piyasaya tutunma konusunda gelince cihaza bir bakın size yüksek seviyeli cihaz nasıl olur
bunda dolby ATMOS var iphone stereoya sihirli diyor :D buna ne derler kimbilir
aynen katılıyorum ben nokia yı çok özledim açıkçası o kalite o tasarım o nokia yazısı bile ayrı bir güzel

By_Casparov

By_Casparov

Üye
Daha çok erken diye düşünüyorum.
Şuan Nokia cihazı alsan bile yazılımsal destek verebileceklerini sanmıyorum

S7 Edge Cihazımdan Tapatalk Kullanılarak Gönderildi

savaza

savaza

Üye
    Konu Sahibi

Umarım bizi hayal kırıklığına uğratmaz ben nokia yı bekliyorum..

Venus_V3_5040_2GB cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: By_Casparov
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye

Google ile kanka oldular bir iddiaya göre sanal asistan dageliştiriyor
bana kalırsa Nokia asıl şov için ortamı hazırlıyor :D

• Beğen
By_Casparov

By_Casparov

Üye

Ses kalitesi olarak yine kafaya oynar cihazları ama bundan fazlasını beklememek lazım yoksa hayal kırıklığına uğratir

By_Casparov

By_Casparov

Üye

Google ile kanka oldular bir iddiaya göre sanal asistan dageliştiriyor
bana kalırsa Nokia asıl şov için ortamı hazırlıyor :D
Asistan konusunda samsung s8 ile gelme ihtimali var

savaza

savaza

Üye
    Konu Sahibi

Ses kalitesi olarak yine kafaya oynar cihazları ama bundan fazlasını beklememek lazım yoksa hayal kırıklığına uğratir

Eee birde fiyat performans konusu var fiyatı ne olacak....
Performans bence iyi olacak ama fiyat yine 1000 in üzerinde olacağa benziyor.

By_Casparov

By_Casparov

Üye

Eee birde fiyat performans konusu var fiyatı ne olacak....
Performans bence iyi olacak ama fiyat yine 1000 in üzerinde olacağa benziyor.

Nasıl bi arayüz kullanırlar onu bilmek gerek. Saf Android arayüzünü pek kurcalamazlarsa bayağı hızlı olacaktır tabi

savaza

savaza

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl bi arayüz kullanırlar onu bilmek gerek. Saf Android arayüzünü pek kurcalamazlarsa bayağı hızlı olacaktır tabi

Umarım fiyatı uygun olur

• Beğen
meyrock

meyrock

Üye

Nokia 6, Android Akıllı Telefonun Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

Nokia isminin yeni sahibi Finlandiyalı HMD Global, uzun süredir hazırlıklarını sürdürdüğü Android tabanlı akıllı telefonunu sonunda piyasaya çıkardı. Şimdilik sadece Çin piyasası için çıkarılan Nokia 6, hoş özelliklere sahip.

Microsoft'un Nokia'yı satın almasının ardından Nokia ismi yerine Lumia tercih edilmeye başlanmıştı. Ardından Nokia isminin kullanım hakları, belirli bir süre kullanılmamak şartıyla HMD Global'e devredilmişti. Anlaşmada belirtilen tarihe kadar hazırlıklarını yapan HMD, isim kullanmama süresinin bitmesiyle birlikte ucuz akıllı telefonlar üretmiş; ancak Android tabanlı akıllı telefonlar da yapacağını açıklamıştı. İlk telefonunu sadece Çin pazarı için hazırlayan şirket, konu hakkındaki açıklamayı da şöyle yaptı:

"HMD'nin ilk Android akıllı telefonunu Çin'de çıkarma kararı, dünyanın farklı pazarlarındaki tüketicilerin gerçek dünyadaki ihtiyaçlarını karşılama arzusunun bir yansımasıdır. 2016'da 552 milyondna fazla telefon kullanıcısı olan Çin'de, bu rakamın 2017'de 592 milyon olması bekleniliyor. Bu sebeple Çin, premium tasarımın ve kalitenin tüketiciler tarafından oldukça değerli görüldüğü, stratejik açıdan önemli bir pazardır."

Nokia 6 ÖzellikleriEkran: 5.5-inchÇözünürlük: 1080x1920pİşlemci: Dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 430Bellek: 4GB RAMDahili Depolama: 64GBMicroSD Desteği: VarBatarya Kapasitesi: 3000mAhArka Kamera: f / 2.0 diyafram açıklığı ve PDAF özellikli 16 megapikselÖn Kamera: f / 2.0 diyafram değerine sahip 8 megapikselSes: Dolby Atmos desteğiAndroid Sürümü: Android 7.0 Nougat

Şimdilik sadece Çin pazarında satılacak olan telefon, meraklıları tarafından JD.com üzerinden satın alınabilecek. Çin'de 1699 CNY (894TL) fiyat etiketiyle satılacak olan telefon, yakın zaman sonra müşteriler tarafından alınabilecek.

• Beğen
Tepkiler: savaza
man20

man20

Üye

Nokia 6, Android Akıllı Telefonun Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

Nokia isminin yeni sahibi Finlandiyalı HMD Global, uzun süredir hazırlıklarını sürdürdüğü Android tabanlı akıllı telefonunu sonunda piyasaya çıkardı. Şimdilik sadece Çin piyasası için çıkarılan Nokia 6, hoş özelliklere sahip.

Microsoft'un Nokia'yı satın almasının ardından Nokia ismi yerine Lumia tercih edilmeye başlanmıştı. Ardından Nokia isminin kullanım hakları, belirli bir süre kullanılmamak şartıyla HMD Global'e devredilmişti. Anlaşmada belirtilen tarihe kadar hazırlıklarını yapan HMD, isim kullanmama süresinin bitmesiyle birlikte ucuz akıllı telefonlar üretmiş; ancak Android tabanlı akıllı telefonlar da yapacağını açıklamıştı. İlk telefonunu sadece Çin pazarı için hazırlayan şirket, konu hakkındaki açıklamayı da şöyle yaptı:

"HMD'nin ilk Android akıllı telefonunu Çin'de çıkarma kararı, dünyanın farklı pazarlarındaki tüketicilerin gerçek dünyadaki ihtiyaçlarını karşılama arzusunun bir yansımasıdır. 2016'da 552 milyondna fazla telefon kullanıcısı olan Çin'de, bu rakamın 2017'de 592 milyon olması bekleniliyor. Bu sebeple Çin, premium tasarımın ve kalitenin tüketiciler tarafından oldukça değerli görüldüğü, stratejik açıdan önemli bir pazardır."

Nokia 6 ÖzellikleriEkran: 5.5-inchÇözünürlük: 1080x1920pİşlemci: Dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 430Bellek: 4GB RAMDahili Depolama: 64GBMicroSD Desteği: VarBatarya Kapasitesi: 3000mAhArka Kamera: f / 2.0 diyafram açıklığı ve PDAF özellikli 16 megapikselÖn Kamera: f / 2.0 diyafram değerine sahip 8 megapikselSes: Dolby Atmos desteğiAndroid Sürümü: Android 7.0 Nougat

Şimdilik sadece Çin pazarında satılacak olan telefon, meraklıları tarafından JD.com üzerinden satın alınabilecek. Çin'de 1699 CNY (894TL) fiyat etiketiyle satılacak olan telefon, yakın zaman sonra müşteriler tarafından alınabilecek.
bu düz tl karşılığı buna daha kdv, ötv, telsiz kullanım vs.'de eklenecek.

yisleyen

yisleyen

Üye
Cihazı görmeden, kullananların tavsiyelerini okumadan buna karar vermek çok zor. Ama Nokia efsanedir. Bu cihaz her ne kadar giriş seviye olarak görünse de ram, dahili depolama olarak kullanıcıları pişman etmeyecektir. Tek sorun işlemci noktasında. O performans olarak geri kalacağı için kullanıcılar tarafından tercih edilmeyebilir. Ama günümüzde de uygun fiyat bandında satılacağını düşünürsek vestel, casper, lenovo gibi markaların kullanıcılarını kendine çekecektir.

Cihazın tasarımına gelince çok hoş duruyor. Ele almadan bilinmez ama görüntü premium bir his uyandırıyor. Piyasaya bir çıksın, ülkemize gelsin de kararımızı veririz.

savaza

savaza

Üye
    Konu Sahibi
Cihazı görmeden, kullananların tavsiyelerini okumadan buna karar vermek çok zor. Ama Nokia efsanedir. Bu cihaz her ne kadar giriş seviye olarak görünse de ram, dahili depolama olarak kullanıcıları pişman etmeyecektir. Tek sorun işlemci noktasında. O performans olarak geri kalacağı için kullanıcılar tarafından tercih edilmeyebilir. Ama günümüzde de uygun fiyat bandında satılacağını düşünürsek vestel, casper, lenovo gibi markaların kullanıcılarını kendine çekecektir.

Cihazın tasarımına gelince çok hoş duruyor. Ele almadan bilinmez ama görüntü premium bir his uyandırıyor. Piyasaya bir çıksın, ülkemize gelsin de kararımızı veririz.
Umarım iyi sonuçlar alırız.

man20

man20

Üye
giriş seviyesi dediğin 600-700 lira olur. 1200-1300 liraya giriş seviyesi denmez. Bence nokia yanlış tanıtmış.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar ve savaza
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Beklemek lazım. Giriş seviyesi olarak fiyat pahalı olabilir ama işlemci haricinde bi eksiği yoksa tam da giriş seviyesi diyemeyiz. Android eskisi gibi olmadığından s430 da iyi performans verir oyun dışı kullanımda. Ama yine de güçlü işlemcisi olan bir model şart sanırım

• Beğen
Tepkiler: savaza

Üst Alt