Nokia 808 vs Nokia N8 (karsilastirma ve Nokia 808 hakkinda ilk elden bilgiler)

Sponsorlu Bağlantılar

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
N8 in daha iyi çekiceğine eminim. sadece ayarları bilmek lazım...

Nokia 808'deki ayar secenekleri [cekmeden once] N8'e gore cok daha fazla ve cok daha pratik. Donanim olarak da N8'den cok daha donanimli.
Fotograf konusunda N8'i en 4'e katliyor bence.

N8'in Belle versiyonunda ise cekilen fotograflar ve videolari degerlendirme secenekleri daha pratik ve fazla gibi [cekildikten sonra].
Nokia 808'in Galerisi cok cok cok sade... Ama soyle de bir gercek var, 2mp cozunurlugundeki resimler bile harika net cikiyor ve 500 kb civarinda yer kapliyor. Yani 2 mp sectiyseniz cozunurlugu maile ek yapabileceginizden emin olabilir ve edit yapma ihtiyaci hissetmezsiniz N8'deki gibi...

Genel kullanici hissi N8'e gore ve isin asli diger gordugum butun Symbian telefonlara gore cok daha hizli.
Telefona yuklu gelen butun uygulamalari ayni anda calistiriyorum ve bana misin demiyor.

Benim N8'de begendigim taraf, coklu sarj ozelligiydi, Nokia 808 sadece usb sarj oluyor. Bu da USB otg ozelligini cok kullanan benim gibi kullanicilar icin pilin cabuk tukenmesi sikintisini beraberinde getiriyor. Keske N8'deki gibi coklu sarj ozelligi devam etseydi keza Nokia telefonlarin en hassas yerleri usb portlari. O kadar ince ki cok fazla kullanilmasi halinde kirilma ve temassizlik gibi telefonun cop olmasiyla sonuclanacak buyuk bir sikinti yasanabilir.

ahmetdemircim

Üye
ben iki şeyi merak ediyorum.
1. nokia 701 ile performansı farkı varmı?
2. opera mobile performansı n8'e göre nasıl?

penah0

Üye
valla kim ne derse desin, ama şunu söylerim ki nokia firması 808 i tek foto resim çekme için yaratmışdır,bundan başqa tüm sistemi beyni ayni n8 deki gibidir...

HakaN-06

HakaN-06

Üye
iki fotograf makinesini kiyasliyosun :)

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
valla kim ne derse desin, ama şunu söylerim ki nokia firması 808 i tek foto resim çekme için yaratmışdır,bundan başqa tüm sistemi beyni ayni n8 deki gibidir...

Nokia 808 Nokia N8'e gore cok performansli calisiyor. Cok daha hizli. Telefonu kullanirken hantallik hissini yasamiyorsunuz.
C: surucusu 650 mb boyutunda ve 420 mb bos olarak geliyor. Cok daha fazla uygulama yukleyebilirsiniz gonul rahatligi ile.

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Nokia 808 Nokia N8'e gore cok performansli calisiyor. Cok daha hizli. Telefonu kullanirken hantallik hissini yasamiyorsunuz.
C: surucusu 650 mb boyutunda ve 420 mb bos olarak geliyor. Cok daha fazla uygulama yukleyebilirsiniz gonul rahatligi ile.

Bir video sunabilir misin?

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
Bir video sunabilir misin?

Google Chrome ile acinca direk acabiliyor aksi halde sanirim bilgisayariniza indirmeniz gerekiyor dosyayi.
400bm civarinda bir video. 17 dk.

- - - Eklendi - - -

Video'da Telefon 3.5mm'lik kulaklik soketinden TV'ye bagli.
USB OTG ile usb sokette kablosuz klavye+fare baglantisi var.

- - - Eklendi - - -

iki fotograf makinesini kiyasliyosun :)
Kamerasi en iyi olan iki akilli cep telefonunu kiyasliyorum. Nokia 808 daha da akilli olmus.

HakaN-06

HakaN-06

Üye
istedigi kadar akilli olsun bi 4s ya da s3 etmez

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
istedigi kadar akilli olsun bi 4s ya da s3 etmez
4s ve s3'un ikisine birden degismem... Benim icin ikisinden de daha faydali ve kullanisli.

- - - Eklendi - - -

youtube Cin'de yasakli oldugu icin youku sitesine koyabildim videoyu...
Rekor bir izlenme bekliyorum hadi bakalim Asya kitasinda...

- - - Eklendi - - -

TheMadness

TheMadness

Üye
4s ve s3'un ikisine birden degismem... Benim icin ikisinden de daha faydali ve kullanisli.

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Hızlı çekim konusunda s3 hepsinden daha iyi

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Hi ben bu Çin'in!

- - - Eklendi - - -

Ayrıca site çok yavaş izleyemiyorum.)):

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi

Hızlı çekim konusunda s3 hepsinden daha iyi

Ben Nokia servislerini aktif olarak kullanan bir kullaniciyim. Nokia Pulse, Mail, Map vs. is ve ozel hayatimda cok pratik faydalar sagliyor bana. Bu uygulamalari cok verimli ve isime yarayacak sekilde Nokia N8 ve Nokia 808 ile rahat bir sekilde kullanabiliyorum.

Nokia 808 zaten hizi ve donanimi ile Nokia Symbian telefonlar dunyasinda cigir acmis diyebilecegimiz bir telefon olmus.

Hal boyleyken Iphone 4s ve S3 beni Nokia Symbian platformundan kopartacak kadar cazip gelmiyor.

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL ve pRime.
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
inceleme için teşekkürler abim devamını bekliyoruz

TheMadness

TheMadness

Üye
Ben Nokia servislerini aktif olarak kullanan bir kullaniciyim. Nokia Pulse, Mail, Map vs. is ve ozel hayatimda cok pratik faydalar sagliyor bana. Bu uygulamalari cok verimli ve isime yarayacak sekilde Nokia N8 ve Nokia 808 ile rahat bir sekilde kullanabiliyorum.

Nokia 808 zaten hizi ve donanimi ile Nokia Symbian telefonlar dunyasinda cigir acmis diyebilecegimiz bir telefon olmus.

Hal boyleyken Iphone 4s ve S3 beni Nokia Symbian platformundan kopartacak kadar cazip gelmiyor.

Iyi de bunlar 4s ve s3te de var

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi

Iyi de bunlar 4s ve s3te de var
Nokia 808'de olan bazi ozellikler dunyanin hicbir telefonunda yok ve uzun bir sure de olmayacak gibi... Belki 4 cekirdekli islemcisi yok ama bir ses kaydi yapiyor ki sinema filmi cekilir....

• Beğen
Tepkiler: pRime.
ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi

4s ya da s3'e ihtiyacim yok ama 808'e var. s3 ve 4s tavsiyesinde bulunan arkadaslara tesekkur ederim.

Mumkunse bir baslik acip s3 ya da 4s ve 808'i karsilastirsinlar ben de onlarin basliklari altina yazayim fikirlerimi...

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL, pRime. ve Sensation

Üst Alt