nokia 8 deki garip olay...yardım...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
damat_ferit_11

damat_ferit_11

Üye
    Konu Sahibi
nokia 8 deki garip olay...yardım...
arkadaşlar.
başıma gelen olayı anlatmak vede konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum öncelikle...

telefonumu netbook'uma bağladım,resimlerimi pc'ye kopyaladım.
telefonu çıkardım sonra bir şey farkettim.
dosya yöneticine girdiğim zaman önceden açılan dosyaların açılmadığını farkettim.
örneğin dowloand klasörü dowloand.exe diye değişmiş diğerleride aynı uzantıda değişişmiş.önceden simgeler klasör şeklindeydi şimdi yuvarlak mavi içinde soru işareti var..tıklıyorum açılmıyor.
dosya okunamıyor diye hata alıyorum her seferinde birde.
rehberde kayıtlı birisi aradığı zaman ismi çıkmıyor sadece numara çıkıyor.
özellikle silip tekrar kayıt yapmama rağmen hala hata devam ediyor.

beyler yardım edin bu durumdan nasıl kurtulabilirim.?

dipnot:1 kasımda aldım teli herhangi bir güncelleştirme yapmadım.
güncelleştirme nasıl yapılır net bir bilgi ayrıntılı bir şekilde verilirse sevinirim.

venusutarit

venusutarit

Üye
Veri aktarımı bitmeden bağlantı kesildiyse dosya sistemi bozulmuş olabilir format gerektirebilir

musty24

Üye
telefonuna virüs bulaşmış kardeşim..hard format yada nokia carelerde yazılım attır flashlasınlar düzelir..

vito andolini

vito andolini

Üye
haşırrt diye virüs bulaşmış hemde hemn teli depo moduna al nod 32nin en güncelinde tarat olmuyosa hard format kapıda bekler

omerynd

omerynd

Üye
Evet .exe virüsü bulaşmış klasörlerin çalıştırılabilir program halinde görünüyor. Klasörlerin orjinalleri sallanıyor. Gizli dosya ve klasörleri göster aynı klasörler orada gizli halde duruyor. Oradan kurtar. Sonra biçimlendir. Rehber konusuna gelince büyük ihtimal numaraların birer kopyaları oluşturulmuş aynı isimle iki kişi olunca da ismi göstermiyor. Rehberin yedeği varsa geri yükle. Yoksa tek tek aynı isimleri kontrol et ve sil

Melih Burak

Melih Burak

Üye
Kardeşim ne kadar işine yarar bilmem ama ben hep böyle yapıyorum X-plore yükle .exeleri sil gizli dosyaların özelliklerine gir 3ünün de tickini kaldır :)

one2one2

one2one2

Üye
telefonuna virüs bulaşmış kardeşim..hard format yada nokia carelerde yazılım attır flashlasınlar düzelir..
:oke: katiliyorum .AMVO virusunden bahsediyoruz. basa bela bir virustur cok hizla yayilir. telefonun tum suruculeri tamamen exformat yapilip yazilimin yeniden yuklenmesi gerekir.

bu arada antivirus prog. taratmani tavsiye etmem cunki virus tum dosyalari etki altina aldigi icin, antivirus programlarinin hepside diger dosyalari virus olarak goruyor ve siliyor. (arsivi kurtarmak icin 1 haftalik geceli gunduzlu tecrube var)

kolera87

Üye
Kardeşim ne kadar işine yarar bilmem ama ben hep böyle yapıyorum X-plore yükle .exeleri sil gizli dosyaların özelliklerine gir 3ünün de tickini kaldır :)

en mantıklısı ayrıca sakın antivirüsle falan taratma bulaşan pc virüsü telinde hiçbir fonksiyonu olamaz

güncelleme için pcde yapacaksan ovi süiti kur telefonla yapacaksan *#0000# yap seçeneklerden güncelemeleri kontrol eti sec ordan otomatik kurarsın

SilentOne

SilentOne

Üye
kesinlikle virüs bulaşmışş

mangdaşire

mangdaşire

Üye
dogru %100 ihtimal virüslü.şu aralar internette dolaşıyor bu şrefsiz virüs.umarım banada denk gelmez...bir aralar taşınabilir hdd me autorun girmişti,temizlenme yöntemini bulana kadar canım çıkmıştı.(combofix ile temizledim).artık maxicepteki autorun guard dosyasını indirip öyle baglıyorum başka bilgisayarlara.:D

webplayer

webplayer

Üye
Çok kez söylenmiş ama ben de söyleyeyim, flash bellek virüsü diye tabir edilen virüs bulaşmış telefonuna. Bu virüs esas dosyaları gizliyor ve yerlerine .exe uzantılı virüslü dosyalar oluşturuyor. Gizlenen klasörleri klasör seçenklerinden gizlileri göster diyerek bulamazsın. Telefonuma 2 kere bulaştı, bir arkadaşımın yardımıyla kurtardık. Öncelikle komutları vardı tam hatırlamıyorum bir şekilde o gizlenen klasörleri geri getir, sonra da .exe dosyalarını tek tek seçerek sil hepsini düzelir. İçimde şüphe kalmasın dersen hepsinden sonra bir de antivirüs ile taratırsın. Gizli dosyaları göstermeyi tekrar öğrenip anlatabilirim işine yarayacaksa haber verirsin...

BASKANCIHAN

BASKANCIHAN

Üye
kardeş servise götür hallederler format atılıp arkadaşlarımızın da dediği gibi flaslatınca olay biter...

XaeRa

Üye

Bilgisayar virüsü telefona hiç birşey yapmaz güzelim sen çok bilmişlik yapma yardım edebiliceğin durumlarda konuş..

bekir_bjk

Üye
bi kez oldu pc den gizlileri göster dedim duzeldi sonra bi leptopa taktım usb ile virüslüymüş geri hepsi gizlendi . yine gilzi dosyaları goster dedim olmuyo yardımcı olur musunuz ??

SheFy

SheFy

Üye
Virüs falan girmemiştir bu veri ağıyla bazen pc otomatik telefondaki dosyaları gizli yapıyor pc ye tekrar tak telefonu gizli dosyaları göster de sonra klasörlere sağa tıkla gizli işaretlenmiş yeri kaldır tamamdir o exe olarak oluşturulan dosyaları da sil tamamdir benim kaç kere başıma geldi

erdgnblt

erdgnblt

Üye
Yahu bu virüs :) Bizim okulun pclerinden usbme bulaştı 10larca kez. 10larca kez bçmlendirdim

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL

bekir_bjk

Üye
telefonu fabrika ayrlarına dön yaptım belleyi tekrar yükledim hala aynı foto cekiyom hemen gizliyor resmi x-plorer den görebiliyorum . pc den yüzlerce kez denedim olmuyor gizli dosyaları göster seçeneğinde saten acık görunuyor :S

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
hafıza kartındakı dcim nokia100 klasörüne baktın mı çekilen fotolar oraya atılıyor

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Arkadaşım 1 yıllık konuyu hortlatmışsın keşke yeni konu açsaydın. Neyse sorununa gelince pc virüsü bulaşmış. En güzeli hafıza kartını biçimlendirmek ama önce yedeklerini aldıktan sonra ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt