Nokia mobil modem sorunu cok acil yardım lütfen!!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

veremlex

Üye
    Konu Sahibi
Nokia mobil modem sorunu cok acil yardım lütfen!!!!
Merhaba Arkadaşlar Benim Nokia Mobil Modem'le Alakalı Bir Sorunum Var Şöyle Açıklayayım;

Bilgisayarıma İlk Olarak Ovi Suuite 2.2.1.23 Sürümünü Yükledim Yüklerken Aşşağıdaki 2 Resimdeki Sürücü Hatalarını Verdi Gerisini Sorunsuz Olarak Yükledi.

Ardından Ovi Suite Son Sürümünü Yükledim 3.1.1.78 Ve Yüklerken Yine Aynı 2 Driver Hatasını Aldım daha sonra Pc Suite 2.2.33.0 Sürümü ve Yine Aynı Hata!!

Pc Suit'ten İnternet'e Bağlan Derken Gelen Sonuç Alttaki Resimde

Yani Anlıyıcağınız Telefonu Mobil Modem Olarak Kullanamıyorum Elimde 2 Telefon var Nokia c6-00 ve c6-01

Aynı Programı (Ovi Suite 2.2.1.23) Vista Kurulu Bir Pc'ye Kurdum Sorunsuz Olarak Yükledi Mobil Modemde Olabiliyor Ama Benimkinde Olmuyor O Pc'nin Program Files'inden Dosyaları Kopyaladım Yine Olmadı.

Belki Yardımcı Olur Diye Aygıt Yöneticisinden Nokia Usb Modem Bilgilerinin Resminide Koydum Alttaki Resimde

Ardından Vazgeçmedim :) Nokia_Connectivity_Cable_Driver_eng_us Programını Yüklemeye Çalıstım Olur Diye Onuda Yüklerken Alttaki 2 Resimdeki Olay Gerçekleşti!

Yani Gördüğünüz Gibi Cok Uğraştım Ama Şanssızlık Yakamızı Bırakmadı Gerçekten Yardım Ederseniz Çok Sevinirim Sorunun Çözümü veya Çözebilceğim yada Ulaşabilceğim Kişi-Site-Program vs. Konuda Yardım Ederseniz Çok Sevinirim!Bu Konu ALtından HerGün Takip Edicem.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Not:Yüklediğim Bilgisayarda İnternet Bağlantısı Yok Bu Yüzden Güncelleştirmede Yapamıyorum!

PC özelliklerim Şunlar: Intel(R) Core(TM) i5 CPU 650 3.20GHz, 3.19GHz
3,24 GB RAM
Microsoft Windows XP Professional Versiyon 2002 Service Pack 3

_ardaa

_ardaa

Üye
bence nokia ile ilgili ne varsa program ekle/kaldır ile kaldr, cable driver ovi suite pc suite ne varsa hiçbirşey kalmasın, sonra netten ovi suite son versiyonu indir kur düzelir muhtemelen driver çakışmasıdır.

veremlex

Üye
    Konu Sahibi
dediklerini defalarca yaptm olmadı:S

risqkrt

risqkrt

Üye
usta o pcye win 7 kur hic bir sorunun kalmaz

_ardaa

_ardaa

Üye
xp sp3 özelliklede corporate edition ise bence hiç uğraşma format at vista yada win7 kur.

emreipekci

emreipekci

Üye
win 7 de bence de sorunlar düzelir. ama hiç olmadı telefonuna joikuspot yükle öyle nete gir. hem kablo derdinden kurtul hem de (bana göre) daha hızlı :oke:

trontr

Üye
xp sp3 le takır takır giriyorum ben aama sen de nie öle oldu anlamadım

veremlex

Üye
    Konu Sahibi
win 7 de bence de sorunlar düzelir. ama hiç olmadı telefonuna joikuspot yükle öyle nete gir. hem kablo derdinden kurtul hem de (bana göre) daha hızlı :oke:

kardeşim joikuspot nedir biraz daha açarmısın pcye kurmam gerekirmi benim yapmak istediğim teli modem yapıp pcden girmek

-omer-

-omer-

Üye
joikuspot denilen program (yanlıs bilmiyorsam) kablosuz aga telefon ile baglanıyorsn telefon bi nevi adaptör görevi görüp seni internete baglıyo ama wifi üzernden baglanıyosn

emreipekci

emreipekci

Üye
kardeşim joikuspot nedir biraz daha açarmısın pcye kurmam gerekirmi benim yapmak istediğim teli modem yapıp pcden girmek

sadece telefona kuruyorsun. uygulamayı açtığında senden bir erişim noktasını belirlemeni istiyor. mesala vodafone internet ve başlat dediğin zaman vodafone internetini telefonun üzerinden kablosuz ağ gibi görüyor. sende bilgisayardan bulup bağlanıyorsun. forumda var program zaten. :good:

----------Eklendi @ 10:23:50 ---------- Yazıldı @ 10:15:15 ----------

yani senin istediğin gibi telefon modem haline gelmiş oluyor ve kablosuz.

veremlex

Üye
    Konu Sahibi
dediğini yaptım telefon Kablosuz modem haline geldi fakat bilgisayara bunu nasıl göstericem:S yani kablosuz ağ xp'de nasıl aranır bi yardım:D

emreipekci

emreipekci

Üye
xp kullanmadığım için menü yönlendirmesini bilmiyorum tam olarak. ama ağ bağlantılarına tıkla, kablosuz ağ bağlantılarına tıkla zaten çevrede ki ağları görür. sonra kendininkine bağlan ve kullan.

veremlex

Üye
    Konu Sahibi
baktımda o yok işte :S vistada var ama xpde yok bide pc masaüstü

mcnpl4

mcnpl4

Üye
masaustuyse buyuk ihtimal wireless yoktur senin pc de.. Ovi suite ile usb den baglicaksisn..

romanos

romanos

Üye
tek çözüm win7.. benim de başıma geldi aynı sorun.. ben pcye win7 kurdum..

joeyz

Üye
tek çözüm win7.. benim de başıma geldi aynı sorun.. ben pcye win7 kurdum..

pc ye adı r ile başlayan pro yukleyin geri donuşum noktası oluşturun ve tekrar yukleyin bu işlem 5 dakikada bitiyor.

trontr

Üye
joiku spot la yap bence çok daha hızlı oluyor. Download hızı nerdeyse 5 kat artıyor bende

SheFy

SheFy

Üye
Pc donanım yeterli xp kurmuşsun xp kurmakla yazık etmişsin win7 kur zaten ovi ve pc suite çok nadir hata verir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt