Nokia 701 telefonuma format attım sonra...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Niye o zaman flash atmalısın diyorlar onu anlamıyorum!!!

Benim yazdığım yöntemde de tüm oyun ve uygulamalar siliniyor. "Flash at" denilmesinin sebebi "hard format+flash" ile telefonun içindeki herşeyin silinmesi ve cihazına tertemiz, sorunsuz bir yazılım atılması ;) Telefona yüklenen bazı programlar zamanla donanımın kullanımı sırasında aksaklıklara yol açabiliyor. Bunlardan cihazı arındırmanın en kolay ve randımanlı yolu da "hard format+flash" ;)

spartaks

Üye

Benim yazdığım yöntemde de tüm oyun ve uygulamalar siliniyor. "Flash at" denilmesinin sebebi "hard format+flash" ile telefonun içindeki herşeyin silinmesi ve cihazına tertemiz, sorunsuz bir yazılım atılması ;) Telefona yüklenen bazı programlar zamanla donanımın kullanımı sırasında aksaklıklara yol açabiliyor. Bunlardan cihazı arındırmanın en kolay ve randımanlı yolu da "hard format+flash" ;)

Demek istediğm flash attıktan sonra telefon ilk aldığım günkü gibi olacak mı? yani ben teli alalı 1 hafta oldu ve ilk aldığım da uygulamalar,temalar filan vardı (ben hiçbirşey yüklemedim) yani ilk aldığım halde çok güzeldi telefon sonra telefonda güncelleme uyarısı verdi ben de wi-fi ile bağlanıp güncelledim bu sefer telefon sim kartı tanımadı,ben de haliyle hard format attım ve tabiki telefonda herşey gitti çoks sade oldu telefon yani ilk aldığım kutudan açıp yeni kullandığım gibi değil artık...Dolayısıyla flash at hepsi geri gelir diyorlar nasıl olcaksa...Bilmem..

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Aldığında içinde vardı dediğin uygulamalar ve temalar neler acaba?
Bir de Nokia Suite ile yazılım güncelleme ekranında küçük yazılar ile "yazılımda sorun olduğunu düşünüyorsanız yazılımı tekrar yükleyin" gibi bir yazı vardır. Orayı tıklarsan cihaz son yazılımı tekrar kuracak, formatla giden video ve fotoğraf düzenleyici gibi uygulamalar tekrar yüklenecektir. Rehber ve mesajlarını yedeklemeyi unutma ama.

spartaks

Üye
Aldığında içinde vardı dediğin uygulamalar ve temalar neler acaba?
Bir de Nokia Suite ile yazılım güncelleme ekranında küçük yazılar ile "yazılımda sorun olduğunu düşünüyorsanız yazılımı tekrar yükleyin" gibi bir yazı vardır. Orayı tıklarsan cihaz son yazılımı tekrar kuracak, formatla giden video ve fotoğraf düzenleyici gibi uygulamalar tekrar yüklenecektir. Rehber ve mesajlarını yedeklemeyi unutma ama.

Kutusundan çıkarıp daha ilk kullanmaya başladığımda uygulamalar yanii,telefonu yeni alan herkezde aynı değil mi?

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
birkaçının ismini yazarsan herkeste olanlar mı daha rahat söyleyebilirim

spartaks

Üye
birkaçının ismini yazarsan herkeste olanlar mı daha rahat söyleyebilirim

misal orjinal resim ve video düzenleyicisi...ekran arkası resimleri,birkaç melodi müzik...Hard format atınca bunların hepsi gitti...

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
misal orjinal resim ve video düzenleyicisi...ekran arkası resimleri,birkaç melodi müzik...Hard format atınca bunların hepsi gitti...
Bunların hepsi arkadaşımında söylemiş olduğu gibi Nokiasuite ile yazılım tekrar yükleme yapınca gelecek.

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

Nokia Suite ile güncelleme kısmından girip yazılımı yeniden yüklersen ilk aldığın gibi olacaktır cihaz. Aynı şekilde flash atarsan da aynı olacaktır. Ama şu isteklerinin hepsini forumda da bulabilirsin. Resim ve video düzenleyiciden orjinal duvar kağıtlarına kadar hemen hemen hepsi forumda mevcut ;)

spartaks

Üye

Nokia Suite ile güncelleme kısmından girip yazılımı yeniden yüklersen ilk aldığın gibi olacaktır cihaz. Aynı şekilde flash atarsan da aynı olacaktır. Ama şu isteklerinin hepsini forumda da bulabilirsin. Resim ve video düzenleyiciden orjinal duvar kağıtlarına kadar hemen hemen hepsi forumda mevcut ;)

Akşam eve gidince deniycem bakalım.İlginiz için hepinize teşekkür ederim.Saygılar.

spartaks

Üye

Rica ederim :)

Not: Ben de Balıkesir/Merkez de oturuyorum :)

Selamlar az evvel telefonu phoneix ile flashladım ve hepsi geri geldi ilk aldığım gibi oldu.Yardımın için çok teşekkür ederim.Diğer arkadaşlara da teşekkür ederim yardımları için...

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Geçmiş olsun

loisgarcia

Üye
    Konu Sahibi
Ben telefonuma Hard format attım, flash'ıda yükledim, gayet hızlı, iyi memnunum, yardım eden herkese teşekkür ederim. Yanlız bu konuyu açmama sebep olan şeyler hala devam ediyor. Sanırım çok önemli bir sorun deyil, ama merak ettim neden böyle oldu ve düzelmiyor.

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Eğer Flash atmayı öğrendiysen cfw yükle derim. Söylediğin müzikleri mesajlara alma olayı da ilk Belle kurduğumda olmuştu bende de. Sonra cfw kullanmaya başladım ve dediğin sorun çözüldü. Hakan arkadaşımızın cfw sinde müzik, program falan gönderdiğinde received files klasörüne gidiyor direk. Benzer bir cfw kullanırsan muhtemelen sorunun çözülecektir. ;)

loisgarcia

Üye
    Konu Sahibi
Bu problemide yeni öğrendim. Turkcell in sayfasına giremiyorum telefondan, ama eskiden giriyordum. Sağolasın biraz bilgi ediniyim yüklerim sonra

mertcan_deniz

Üye
nokıa 701 e hard format attım ve birçok özellikleri silindi (video düzenleyici - resim düzenleyici - ovimağazaya girmiyor uygulama yüklediğimde hata veriyor vb...)bana yardımcı olursanız çok sevinirim:):):):)

- - - Eklendi - - -

nokıa 701 e hard format attım ve birçok özellikleri silindi (video düzenleyici - resim düzenleyici - ovimağazaya girmiyor uygulama yüklediğimde hata veriyor vb...)bana yardımcı olursanız çok sevinirim:):):):)

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

- - - Eklendi - - -

Nokia Suite ile yazılımı yeniden kurmanız veya flash işlemini biliyorsanız flash atmanız sorununuzu çözecektir. Veri kaybı yaşamamak için Nokia Suite ile "yazılımı yeniden kur" işlemini tercih etmeniz yararınıza olacaktır ;)

Zeynep F.

Üye
Merhaba arkadaşlar. benim nokia 701 telefonum var. Telefonum donduğu için bir arkadaşım format attı. Fakat mesajlarımı okuyamıyorum. Yani en son format atılan mesajlar görünüyor o tarihten sonra gelen mesajlarımı okuyamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Telefondan da pek fazla anlamıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Merhaba arkadaşlar. benim nokia 701 telefonum var. Telefonum donduğu için bir arkadaşım format attı. Fakat mesajlarımı okuyamıyorum. Yani en son format atılan mesajlar görünüyor o tarihten sonra gelen mesajlarımı okuyamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Telefondan da pek fazla anlamıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

sim mesajlarına bir bak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt