Nokia 5800 v40.0.005 Hack!Türkçe & Resimli Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

padisah_58

padisah_58

Üye
tşk ama bi sorum olacak benim tel 5800black. bu navifirmde black yok red-blue var... nasıl edecez bunu????

innocent.46

innocent.46

Üye
yapamayanlar için anlatmaya çalışcam

1-ilk olarak burdan Navifirm programını v40.0.05 i indirmek için kullanıyoruz indirdiğimiz dosyaları C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356 bu yola atıyoruz dosyalar yoksa aynı bu sırayla oluşturun ve buraya hepsini eksiksiz kopyalayın.

rompatcherın otomatk kurulabilmesi için RM356_40.0.005_023_xxx_U01.uda.fpsx:
dosyasını da c deki yola kopyalamanız gerek

RM356_40.0.005_023_xxx_U01.uda.fpsx:

2-Jaf ve OGM

Sonra yukardaki linkteki dosyaları indirip dosyaları rardan çıkarıyoruz ardından "JAFSetup_1.98.62.exe" dosyasını bilgisayarımıza kuruyoruz. Telefonu USB'den b.sayara bağlıyoruz daha sonra rar içindeki "OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5" dosyasını çalıştırıyoruz ve "Go" butonuna basıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda BB5 sekmesine geliyoruz.
Bu ekranda resimdeki gibi
1- Manual Flash
2- Dead USB
3- Use INI seçeneklerini işaretliyoruz

AYARLARINIZ SON OLARAK TAM AŞAĞIDAKİ RESİM GİBİ OLMALI(product cod u telefona göre seçin kırmızı,gri,mavi)

3-en son aşamadan sonra yani tüm ayarlamalar bittikten sonra telefonu kapatıp flash a basar basmaz işlem başlayana kadar açma tuşuna basılı tutun işlem gerçekleşmeye başlıycaktır.işlemn bittikten sonra telefon local mod da kalacaktır bataryayı çıkarıp tekrar takın ve telefonu açın.

4-rompatcher i uygulamalarda bulabilirsiniz bundan sonra tek yapmanız gereken patch leri çift tıklayarak programdan aktif hale getirmek.

patchleri "E:\Patches" bu yola atıyoruz.

Patches.zip:

aynen bu şekilde yaptım ben anlatmaya çalıştım kolay gelsin..:oke:(ayrılık kardeş biraz senden kopyaladım kusura bakma ) :nono:

tşk ama bi sorum olacak benim tel 5800black. bu navifirmde black yok red-blue var... nasıl edecez bunu????

sanırım bu senin işini görür.inen dosya exe ztn pc ye kur sonucu bildirirsen sevinirim kardeş.

TheDarKinq

TheDarKinq

Üye
kardes linkte jaf exenın kurulumu yokkı

mathman20

Üye
Birçok arkadaşın da yaşadığı ini sorununun kaynağı nedir ? Nasıl halledilebilir ?
Hepimiz anlatılanları yapıyoruz ama bazı sorunlar çıkıyor.İni dosyası sorunu gibi.

TheDarKinq

TheDarKinq

Üye
2 likte jaf exe yazmısın onun exe yok ıcınde otek ıvar

innocent.46

innocent.46

Üye

bu linkten mi bahsediyosun eğer buysa konuyu açan dan aldım linki

1. Download JAF 1.98.62.exe

2. Download JAF PKEY Emulator v5.0

--------------- Ekleme ---------------

Birçok arkadaşın da yaşadığı ini sorununun kaynağı nedir ? Nasıl halledilebilir ?
Hepimiz anlatılanları yapıyoruz ama bazı sorunlar çıkıyor.İni dosyası sorunu gibi.

benim anlatığım gibi denediniz mi biraz da olsa farklılıklar var ben denedim öyle bir hata almadım 3.defa yaptım hiç birinde de almadım hatayı telefonun modelini rm sini doğru seçtiğinize eminmisiniz 5800 d-1 olarak seçmeniz lazım?

TheDarKinq

TheDarKinq

Üye

benim anlatığım gibi denediniz mi biraz da olsa farklılıklar var ben denedim öyle bir hata almadım 3.defa yaptım hiç birinde de almadım hatayı telefonun modelini rm sini doğru seçtiğinize eminmisiniz 5800 d-1 olarak seçmeniz lazım?
saol da rapıd ten ındırılmıyor ki

mathman20

Üye

Naviden dosyaları indirdim.C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356 klasörlerini oluşturup indirdiğim dosyaların tamamını RM-356 nın içerisine kopyaladım.RM356_40.0.005_023_xxx_U01.uda.fpsx dosyasının yeni halini indirdim ve RM-356 klasörünün içerisine kopyaladım ve eskisini yenisi ile değiştirdim.Sonra JAF emulatörü kurdum.Sonra telefonum açıkken usbden bilgisayara bağladım.Ardından emulatörü çalıştırdım.Bunu yaptığında şöyle bir uyarı verdi :BOX DRIVER NOT INSTALLED ama yine de program çalıştı.Ardından GO tuşuna tıkladım.Açılan pencereden BB5 i seçip manual flash ve dead usb yi en sonda useini yi seçtiğimde bir liste çıktı karşıma.Buradan söylenildiği haliyle telefon modelini seçtiğimde son olarak şöyle yazdı ve denildiği gibi yeşil lambalar yanmadı.

Searching for JAF saved location of ini...
Checking path: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\

Searching for default location of ini...
Checking path: \Products\RM-356\
No ini files found...
FILES SET FOR FLASHING:
MCU Flash file: NONE
PPM Flash file: NONE
CNT Flash file: NONE
APE Variant file: NONE

TheDarKinq

TheDarKinq

Üye
Naviden dosyaları indirdim.C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356 klasörlerini oluşturup indirdiğim dosyaların tamamını RM-356 nın içerisine kopyaladım.RM356_40.0.005_023_xxx_U01.uda.fpsx dosyasının yeni halini indirdim ve RM-356 klasörünün içerisine kopyaladım ve eskisini yenisi ile değiştirdim.Sonra JAF emulatörü kurdum.Sonra telefonum açıkken usbden bilgisayara bağladım.Ardından emulatörü çalıştırdım.Bunu yaptığında şöyle bir uyarı verdi :BOX DRIVER NOT INSTALLED ama yine de program çalıştı.Ardından GO tuşuna tıkladım.Açılan pencereden BB5 i seçip manual flash ve dead usb yi en sonda useini yi seçtiğimde bir liste çıktı karşıma.Buradan söylenildiği haliyle telefon modelini seçtiğimde son olarak şöyle yazdı ve denildiği gibi yeşil lambalar yanmadı.

Searching for default location of ini...
Checking path: \Products\RM-356\
No ini files found...
FILES SET FOR FLASHING:
MCU Flash file: NONE
PPM Flash file: NONE
CNT Flash file: NONE
APE Variant file: NONE
aynısı bende oldu aynı hatayı veriyor arkadasımın dedıgı gibi

innocent.46

innocent.46

Üye
C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\

C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356 bunun içindekilerin hepsini

C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356 buraya kopyalayıp sonra deneyin çünkü ini dosyalarını anladığım kadarıyla orda arıyo

TheDarKinq

TheDarKinq

Üye
o hatayı nasıl çözücez

Qrsat_01

Qrsat_01

Üye
Bende de ini sorunu var kardeş bi yardım etsen herkeste aynı sorun var ama cevap alamamış kimse :S

TheDarKinq

TheDarKinq

Üye
dedıgın gıbı yapıcam bakıyorum sımdı olcakmı

innocent.46

innocent.46

Üye
o hatayı nasıl çözücez

Bende de ini sorunu var kardeş bi yardım etsen herkeste aynı sorun var ama cevap alamamış kimse :S

C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356 bunun içindekilerin hepsini

C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356 buraya kopyalayıp sonra deneyin çünkü ini dosyalarını anladığım kadarıyla orda arıyo bunu bi deneyebilirmiisniz arkadaşlar.. bide crt-308 de tik varsa kaldırın

TheDarKinq

TheDarKinq

Üye
sımdı olduda baska yerde hata verdi onları yaptık tmm telefonu kapatın flasha bastım orda hata verdi dıyor orda hata aşdım

innocent.46

innocent.46

Üye
sımdı olduda baska yerde hata verdi onları yaptık tmm telefonu kapatın flasha bastım orda hata verdi dıyor orda hata aşdım

kardeş çıkan hataları görmeden bişi diyemem buraya paylaş bi çaresine bakmaya çalişim:megafon:

Qrsat_01

Qrsat_01

Üye
borbey RM-356 nın içindeki dosyaların toplam boyutunu söyler misin

TheDarKinq

TheDarKinq

Üye
sımdı tmm dedıklerınızı 3 tane ısaretledık karsımıza ekran geldı 5800d-1 sectık oldu ondan sonra 4 tane yesil ışık yandı telfonu kapattık flasa bastım soyle hata geldı : warnıng MCU C: programfiles phonenix product rm 356 rm356 orda evet hayır yazıo evet dedım sonra 1 kera acma basma tusuna bastım gene warnıng geldı orda cant make ımeı backup usıng pm fıeld 2008 contine dıyor evet dıyorum sonra orda kalıyor bısey yapmıyor

131 mb

mathman20

Üye
Flash tuşuna basar basmaz telefonu açma tuşuna basılı tutunca dosyalar aktarılmaya başlandı.Şimdi local modda açıldı.