Nokia 5800 v40.0.005 Hack!Türkçe & Resimli Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

Godfather

Godfather

Üye
Eline sağlık müthiş anlatım :)

TheDarKinq

TheDarKinq

Üye
OGM_JAF_PKEY_Emulator_v5 bu varda rarda jaf exe koymamıssın hem

--------------- Ekleme ---------------

jaf emulatoru actıgımızda go dedıkten sonra drıver error dıyor?

efendy19

Üye
onuda netten indirdim := ) benim telefon black'tı red yükledim ben daha bi güzel oıldu kırmızı kırmızı :))))

ishak12

ishak12

Üye
emeğine sağlık kardeş.anlatımın için sağol

ersans

ersans

Üye
Eline klavyene sağlık :) çok güzel anlatmışsın ama bende sertifikalama yöntemini kullanıyorum bu gerçektende profesyönel bi yöntem

mathman20

Üye
Navifirmden 7 dosyanın hepsini indirdim ve denilenleri uyguluyorum ama ini uzantılı dosyanın bulunamadığı ile ilgili hata veriyor.

tembar

Üye
Konuyu açan kardeş k.bakma ben biraz fransızım konuya.. telefonu hackledikten sonra ne tür özgürlükler sunacak sana zahmet yazarmısın..

futbol123

futbol123

Üye
sağolasın

caaner

Üye
dostum ini hatası veriyo bi yardımcı olsan

--------------- Ekleme ---------------

anlatığın herşeyi aynen yaptım hnavifirm ile hem red olan dosyaları indirdimhem blue olanları ikiside olmuyor ini hatası veriyor :-(

sosriquo

Üye
süper teşekkürler

gijbaba

Üye
Arkadaşım bu RomPatcher+ programını nerden bulacaz

ayrilik

ayrilik

Üye
    Konu Sahibi

MS3

Üye
ya kardeş olmuyor burdayken hata veriyor >>>

biraz daha detaylı anlatırmısın yapamadım bi türlü

caaner

Üye
aynen kardeş ini dosyası bulunamadı diyo ve o şeylerde bende yanmıyor yazlıdğı gibi yaptım halde

Cordee

Cordee

Üye
bunu yapınca garanti gidiyormu ? bir tane örnek verebilirmisiniz imzasız güzel programlara ? sadece hack yapmak için yapmayalım :)

MS3

Üye
aynen kardeş ini dosyası bulunamadı diyo ve o şeylerde bende yanmıyor yazlıdğı gibi yaptım halde

aynen arkadaş nasıl yaptı hala anlamadım biraz daha detaylı anlatırsa yapabileceğimizi düşünüyorum ...

bertuhh

Üye
tessekurler bu arada hellox ne =) ?

innocent.46

innocent.46

Üye
yapamayanlar için anlatmaya çalışcam

1-ilk olarak burdan Navifirm programını v40.0.05 i indirmek için kullanıyoruz indirdiğimiz dosyaları C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356 bu yola atıyoruz dosyalar yoksa aynı bu sırayla oluşturun ve buraya hepsini eksiksiz kopyalayın.

rompatcherın otomatk kurulabilmesi için RM356_40.0.005_023_xxx_U01.uda.fpsx:
dosyasını da c deki yola kopyalamanız gerek

RM356_40.0.005_023_xxx_U01.uda.fpsx:

2-Jaf ve OGM
1. Download JAF 1.98.62.exe

2. Download JAF PKEY Emulator v5.0

Sonra yukardaki linkteki dosyaları indirip dosyaları rardan çıkarıyoruz ardından "JAFSetup_1.98.62.exe" dosyasını bilgisayarımıza kuruyoruz. Telefonu USB'den b.sayara bağlıyoruz daha sonra rar içindeki "OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5" dosyasını çalıştırıyoruz ve "Go" butonuna basıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda BB5 sekmesine geliyoruz.
Bu ekranda resimdeki gibi
1- Manual Flash
2- Dead USB
3- Use INI seçeneklerini işaretliyoruz

AYARLARINIZ SON OLARAK TAM AŞAĞIDAKİ RESİM GİBİ OLMALI(product cod u telefona göre seçin kırmızı,gri,mavi)

3-en son aşamadan sonra yani tüm ayarlamalar bittikten sonra telefonu kapatıp flash a basıp evete basar basmaz işlem başlayana kadar açma tuşuna basılı tutun işlem gerçekleşmeye başlıycaktır.işlemn bittikten sonra telefon local mod da kalacaktır bataryayı çıkarıp tekrar takın ve telefonu açın.

4-rompatcher i uygulamalarda bulabilirsiniz bundan sonra tek yapmanız gereken patch leri çift tıklayarak programdan aktif hale getirmek.

patchleri "E:\Patches" bu yola atıyoruz.

Patches.zip:

aynen bu şekilde yaptım ben anlatmaya çalıştım kolay gelsin..:oke:(ayrılık kardeş biraz senden kopyaladım kusura bakma ) :nono:

padisah_58

padisah_58

Üye
herşey iyi güzelde arakdaşım bu navifirmde sadece red ve blue var benim 5800 black farkediyormu bu durum. hoş farketmese red ve blue diye ayırmazlar..

innocent.46

innocent.46

Üye
kardeş sadece içine gelen tema değişir kırmızı çok iyi duruyo telefonda .