Nokia 5230, 5800 Hızlandırma; X6 Ram Arttırma (Basit Uygulama)

Sponsorlu Bağlantılar

ertanos

Üye
çok faydalı bir bilgi. sonuç mükemmel.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Olumlu yeni yorumlar için teşekkürler, herkesin bilgisi olsun.

ozanazy

ozanazy

Üye
tema efeklerini kullanmadıktan sonra nie kullanam 5800 ı
Aynen katılıyorum arkadaşta da var 5800, bana geçen telefonun aydınlatmasını neden bu kadar parlak kullanıyosun diye sordu pişman oldu. Ya ben para vermişim telefona neden böyle güzel parlak bir lcd ekranı kapkaranlık kullanayım ki. Her aksam eve gidiyorum isterse 1 gün gitsin isterse 3 gün takarım akşam şarja, sonuç olarak ben özelliklerini kullanabileceğim bir telefon aldım takarım şarja bakarım keyfime. Özelliğini kullanmayacaksam neden o özellik olan telefon alıyoruz onu anlamıyorum zaten. İyi kullanımlar arkadaşlar.

cirkinnprens

cirkinnprens

Üye
bu tema efeklerini ben bi anlamadim gitti accikken ve kapaliyken hic birsey fark etmiyor ki ben x6 kullaniyorum fark yok arkadasin dedigini yaptim menü gecislerde cok hizli helal güzel paylasim

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Arkadaşlar ben telefonu en yüksek seste, parlak, hareketli tema, ek programlar vs. böyle de kullandım. Telefon öyle bi hale geldi ki, çöpe atsam yeridir. En sonunda telefon bu, son model iphone ya da htc hd 2 gibi birşey değil ki. 300 lira vermişim, gps, internet, nokia messaging, tam dokunmatik ekran, sensör gibi şeyler zaten fazlasıyla bana yetiyor diye düşünüp, bazı özellikleri kıstıktan sonra çok rahatladım.

Mesela, şuan telefonumun parlaklığı DÜŞÜK, titreşim ve ses sonuna kadar açık, tema efektleri kapalı. Telefonda temel programlar kurulu (quickoffice, adobe pdf, winrar vs) ve standart tema kullanıyorum. Herzaman heryerde internete girebileceğim, şarjı çabuk bitmeyen, hızlı bir telefonum oldu. Bu konuyu açmamın nedeni, herkesin bilgilenip, benim gibi rahatça telefon kullanmalarını istememdir. Kötülüğünü isteseydim telefonların neden hızlandırmak için ipucu vereyim ki?

Anlaşılamayan nokta şu: Ben size iPhone, HTC HD 2 gibi telefonunuzun efektlerini kapatın, ışığını kısın, fazla program kurmayın demiyorum, tam aksine, fiyat/performans olarak seçtiğiniz telefonunuzun PERFORMANS'ını daha da yükselterek aldığınız telefon parasının karşılığını tam olarak verebilsin. Bir de şu açıdan bakın; bütün extra özellikleri açık olan telefonunuz acil aramalarda, maillerde, internet işlemlerinde, gps gibi durumlarda lazım olursa, ya telefonun şarjıyetmeyecek, ya çok ağır işleyecek bu yüzden telefonunuz en çok gereken yerde kullanılmamış olacaktır. Bu da "telefonu aksesuar olarak aldın" diyenleri haklı çıkaracaktır...

fumuturkan02

Üye
of denedim gerçekten çok süper bişimis çok çok tşkürler :D

KorkuTR

Üye
download bulamadım

İz[Mir]Kan

İz[Mir]Kan

Üye
Tema efektleri güzeldir
Saliselik nedir cidden bilmiyorum :D stabili de bu forumda öğrendim :D
Bu da cacheyle ilgilidir

ramuteam

Üye
dowloan nerdee beyler

-efşan

-efşan

Üye
ya arkadaşlar nedir bu effect yaa yalandan hafıza kasıyor hiç bilgisayarda kullandınızmı böyle birşey bilgisayarıma tıkladığınızda dönerek geldiği oldumu:):) isterseniz onuda modlayalım misket oynayarak gelsin pencere :d::d:

----------Eklendi @ 14:21:00 ---------- Yazıldı @ 14:18:01 ----------

Aynen katılıyorum arkadaşta da var 5800, bana geçen telefonun aydınlatmasını neden bu kadar parlak kullanıyosun diye sordu pişman oldu. Ya ben para vermişim telefona neden böyle güzel parlak bir lcd ekranı kapkaranlık kullanayım ki. Her aksam eve gidiyorum isterse 1 gün gitsin isterse 3 gün takarım akşam şarja, sonuç olarak ben özelliklerini kullanabileceğim bir telefon aldım takarım şarja bakarım keyfime. Özelliğini kullanmayacaksam neden o özellik olan telefon alıyoruz onu anlamıyorum zaten. İyi kullanımlar arkadaşlar.
arkadaşım nokia.com da telefonda tema efekti var yazıyormu:)

----------Eklendi @ 14:24:12 ---------- Yazıldı @ 14:21:00 ----------

dowloan nerdee beyler

download bulamadım
download derken:d::d::d:
arkadaşlar siz ne aradığınızı biliyormusunuz bilmiyorsanız ben söyleyeyim birkaç şey onları arayın:)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Arkadaşlar, Nokia 5230 v40 yazılımının C6v20 özel editini kullanın. Tema efektini falan kapatmaya gerek kalmayacak. Telefonu her yönüyle hızlandırmışlar.

Bu arada "download nerde" sorusunu görünce gülme krizlerine girdim :)

kirman32

Üye
süpersin kanka jet misali

goral

goral

Üye
yok be yalan böyle daha hızlı

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Hala tema efektini açmak isteyen var mı?

ahmet yusa

ahmet yusa

Üye
"download nerde" ahaahaha :d::aha::d:

eren3546

eren3546

Üye
ram manager kur ram i 70-80 olsun uğraşma böyle şeylerle tema efekkerı vs leri kapattıktan sonra ne anladım bu telefon dan

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
ram manager kur ram i 70-80 olsun uğraşma böyle şeylerle tema efekkerı vs leri kapattıktan sonra ne anladım bu telefon dan

Nokia'nın zayıflığı. Bir telefon yapıyor kaldırmayacağı efektleri yüklüyor. Mesela benim telefondaki önceden kurulu gelen orjinal Nokia oyunlarını telefon kaldırmıyor. Kasıyor.

Ayrıca kendini 3. parti programlarla kandırma. Tema efektlerinin en az 5MB ram yediği kanıtlanmıştır. 20MB ram yiyen şaşalı efektlerde var.

İmmortaltürk51

Üye
süper bizzat demedim tema efek açtım yavaştı tema efek kapattım tel gerçekten hızlandı

Üst Alt