5800 vb. tlfleri Hızlandırma

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mturkpx

mturkpx

Üye
    Konu Sahibi
5800 vb. tlfleri Hızlandırma
Evet arkadaşlar, telefonda bulunan bir özelliği kapattığımızda telefonun nasıl hızlandığını, uygulamalara, menü giriş-çıkışlarına verilen yanıtların gecikme süresinin azaldığını göreceksiniz.Yapmamız gerekenler: Elimizdeki Nokia 5800 veya benzeri telefonun Ayarlar >> Kişisel >> Temalar >> Genel menüsündeyken, Seçenekler’e tıklayıp Tema Efektleri > Kapalı‘yı seçip çıkıyoruz.Ana menüye dönüp, menülerde gezinmeye başlayınız, telefonun gecikme süresinin kısaldığını rahatlıkla göreceksiniz.Nasıl Böyle Hızlanabiliyor: Tema efektleri, bilindiği üzere efektleri telefonun işlemcisine ve ramine yükler. Telefonun işlemcisinin boşta olduğu durumlarda efektler ancak gözle görülebiliyor. Fakat telefon bu hıza yetişemediğinde göremediğimiz saliselik efektler bu seferde telefonu yavaşlatıyor. Tema Efektleri’ni kapatınca telefon aynen eski Nokia telefonlarında olduğu gibi hızlı yanıt veriyor. Özellikle acil telefon açmak gerektiğinde çok işe yarıyor.Nokia 5230 ile test ettim: Menülerdeki hızlanma bir kenara, tema değiştirirken ve uygulamalara girdiğimde (örn; Galeri) anında girmesi beni çok şaşırttı. Bu konuyu bilenler vardır ama bilmeyenler için paylaşmak istedim.Yeni bir veri: Speedy Go! uygulamasıyla test yaptım:Efektler açıken telefonun performans puanı: 397
Efektler kapalıyken telefonun performans puanı: 459

Mr JoY

Mr JoY

Üye
bilinen bir bilgi ama teşekkürler

ozzo01

ozzo01

Üye
Duvar kağıdını da boyutu düşük resimler kullanırsanız veya default olarak ayarlarsanız ufak bi hızlanmada ordan gelir :)

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
:tşk:

marist

marist

Üye
Sitede bulunan konular bunlar.. :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt