Nexus 5 Ana Konu | Kullanıcıları Kulübü | Yardım/Destek

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgehan94

Bilgehan94

Üye
Pure Nexus yeni sürüm yayınladı. Üstte zaten download linkini paylaşmıştım. Bu sefer Layer/CM Theme Engine kullanan 2 farklı versiyon yayınladı.

Ben CMTE versiyonu yükledim.Bu da favori temalarımdan: Radius - CM12/13 - v1.31

-Eğer EX kernel kullanıyorsanız onun da yeni sürümünü yükleyin, 6.11.

-Eğer üstteki gapps ile sorununuz varsa Banks gapps 6.xx yükleyebilirsiniz: (linki bulunsun lazım olur. :D)

-Xposed'ı merak eden varsa youtube adaway ve backgroundplayback ile sorunsuz çalışıyor Pure Nexus.

Ben Layers Theme i daha çok beğendim. Biraz deneysel çalışıyo (Hatta çözene kadar teli soft birck yapıp durdum :D ) ama CM den çok daha fazla özelleştirilebiliyo. Benim kullandıklarımda bunlar;

Hepsini harmanlayınca kendi temamı yapmış kadar oldum :)

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Ben Layers Theme i daha çok beğendim. Biraz deneysel çalışıyo (Hatta çözene kadar teli soft birck yapıp durdum :D ) ama CM den çok daha fazla özelleştirilebiliyo. Benim kullandıklarımda bunlar;

Hepsini harmanlayınca kendi temamı yapmış kadar oldum :)

Layers, androidin dahilinde olan kodları kullanıyor, ek bir şey yok. Marketten bitsyko'nun layers manager'ı indirince stock marshmallow'da da çalışıyor temalar. Tabi yine root gerekli. Layers daha hafif, sistem dahilinde sonuçta. Uzun süreden sonra tekrar cmte kullanma sebebim ise tamamen coalfield temasının yapımcısının temalarından dolayı, en kaliteli temalar onlar bence. O da layer versiyonu yayınlamıyor. :/

Layers, deneysel çalışmıyor da grounge ve benzeri birkaç tema var. Dediğin gibi kendi renklerini/tarzlarını seçiyorsun. Aynı yer için birden fazla tarz seçince doğal olarak açılmıyor cihaz. Uyarı olarak yazıyorlar aslında. :D

Sevdiğim layer temalarını da paylaşıyorum temalar bölümde, bakın isterseniz.

Bu arada her ay olduğu ve bundan sonra her ay olacağı gibi aylık güvenlik güncellemesi yayınlandı. Changelog vermediği için google, ne olduğu bilmiyoruz ama ufak rutin güncellemeler oluyorlar.

@Bilgehan94 @mr.bell Beyler sizin mp3'lerin adlarında saçma sapan çinçe karakterler var mı?

mr.bell

Üye
@Invoke Soruna şöyle cevap vereyim en son baktığım zaman yoktu :(
Telefonum bozuldu ve servise vermek zorunda kaldım ve hala bekliyorum.
Google ekranında takılı kaldı ve bir daha açılmadı,internetten baktım ve bana özgü bir sorun değilmiş globalde de bir çok kişinin başına gelmiş.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
@Invoke Soruna şöyle cevap vereyim en son baktığım zaman yoktu :(
Telefonum bozuldu ve servise vermek zorunda kaldım ve hala bekliyorum.
Google ekranında takılı kaldı ve bir daha açılmadı,internetten baktım ve bana özgü bir sorun değilmiş globalde de bir çok kişinin başına gelmiş.

Durduk yere? Enteresan. Neyse, umarım düzeltir verirler bir an evvel.

mr.bell

Üye
@Invoke Aynen,telefon görüşmesi yaptım ekranı kilitledim sonra cebime koydum.
Sonra cebimden çıkarıp güç düğmesine bastım ve pat diye kapandı sonra açıldı google yazısı geldi sonra tekrar titreyip kapandı.

• Beğen
Tepkiler: Invoke

mr.bell

Üye
@Invoke Beklemeler sonucu cihaz için değişim çıktı ancak ellerinde Nexus 5 olmadığı için küfür gibi bir cihaz göndermek istediler,kabul etmediğimi söyledim ve para iadesi hakkımı kullanmak istediğimi belirttim.İlgili birime iletilmesi sonucu sanırım kısa bir sürede
ücret iadesini yapılacak.
Sana bugüne kadar ettiğin yardımlar için teşekkür ederim tekrardan :)

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
@Invoke Beklemeler sonucu cihaz için değişim çıktı ancak ellerinde Nexus 5 olmadığı için küfür gibi bir cihaz göndermek istediler,kabul etmediğimi söyledim ve para iadesi hakkımı kullanmak istediğimi belirttim.İlgili birime iletilmesi sonucu sanırım kısa bir sürede
ücret iadesini yapılacak.
Sana bugüne kadar ettiğin yardımlar için teşekkür ederim tekrardan :)

Rica ederim. İyi olmuş ya, para iadesi mis gibi. :D
Yeni cihaz almadan önce acelen yoksa 5X'i gör derim.

• Beğen
Tepkiler: mr.bell

mr.bell

Üye
@Invoke Aslında bir süredir takip ettiğim Xiaomi Mi4 vardı aklımda,cuma günü para iadeside gelince mübarek gün diyerekten bir adet sipariş geçtim :D Tek handikapı depolamaydı ama otg desteği varmış onunla hallederim diye düşünüyorum dizi,film vs işini.
Bahsettiğin model ülkeye giriş yapmadı galiba.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
@Invoke Aslında bir süredir takip ettiğim Xiaomi Mi4 vardı aklımda,cuma günü para iadeside gelince mübarek gün diyerekten bir adet sipariş geçtim :D Tek handikapı depolamaydı ama otg desteği varmış onunla hallederim diye düşünüyorum dizi,film vs işini.
Bahsettiğin model ülkeye giriş yapmadı galiba.

Hala yapmadı ya. İyi yapmışsın zaten 5 kadar ucuz da olmayacak sanırım.

mr.bell

Üye
@Invoke Bildiğim kadarıyla resmi yollarla gelmedi.
Xiaomi Mi4 benim eski cihazdan bir kaç gömlek yukarıda. Xiaomi Mi5 te tanıtıldı ama ülkeye resmi olarak ne zaman gelir bilmiyorum. Eğer olurda yeni cihaz düşünürsen muhakkak değerlendirmen gereken bir cihaz.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
@Invoke Bildiğim kadarıyla resmi yollarla gelmedi.
Xiaomi Mi4 benim eski cihazdan bir kaç gömlek yukarıda. Xiaomi Mi5 te tanıtıldı ama ülkeye resmi olarak ne zaman gelir bilmiyorum. Eğer olurda yeni cihaz düşünürsen muhakkak değerlendirmen gereken bir cihaz.

Mi5 özellikle Pro edition 128GB/4GB Ram çok iyiymiş. 64/3 de yeter gerçi. 16 cidden az ya. İdare ediyor etmesine ama... Nexus 5 bile S800/2GB Ram ile canavar gibi cihaz, daha neler neler doldururum da tık demez ama 16GB ile kısıtlanıyorum sanki telefondan tam faydalanamıyorum gibi oluyor. :D

• Beğen
Tepkiler: mr.bell
Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
AOSPA geri dönmüş...
Olaylar olaylar... Ama buralar sessiz tabi. :/

#stayparanoid

Bilgehan94

Bilgehan94

Üye
AOSPA'ya bir heyecan ile baktım ama acayip eksik olmuş. Floating Peektan başka bir özellik yok. Sırf Floating Peek içinde kimsenin şuanda AOSPA kuracağını sanmam. Sonuç olarak Pure Nexus'a geri döndüm :)

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
AOSPA'ya bir heyecan ile baktım ama acayip eksik olmuş. Floating Peektan başka bir özellik yok. Sırf Floating Peek içinde kimsenin şuanda AOSPA kuracağını sanmam. Sonuç olarak Pure Nexus'a geri döndüm :)

Ben de PureNexus'a geri döneceğimi bile bile yüklemiştim. Hemen geri döndüm de... :D
PA, her zaman olduğu gibi oldukça akıcıydı. Birkaç eksik var tabi ama artık önümüzdeki sürümlerde eklerler. Şu haliyle de gayet kullanılır duruyor bence.

• Beğen
Tepkiler: Bilgehan94
zencibitc

zencibitc

Üye
iyi günler xperia z2 telefonum bozuldu onun tamir parası yerine 2. el nexus 5 almayı düşünüyorum telefonu alırken nelere dikkat edip kontrol etmeliyim nexus 5 in kronik sorunu varmıdır ? teşekkürler.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
iyi günler xperia z2 telefonum bozuldu onun tamir parası yerine 2. el nexus 5 almayı düşünüyorum telefonu alırken nelere dikkat edip kontrol etmeliyim nexus 5 in kronik sorunu varmıdır ? teşekkürler.

Normalde 2.Elde nelere dikkat edersen onlar dışında Nexus 5'in kronik bir sorunu yok. Sadece sim kart girişi için iğneyi soktuğun deliğin çevresinde kılcal bir çatlak olabiliyor, o da 2.el cihazda sorun edilecek bir durum olarak söylenemez.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Varsa bu güzelim konuyu takip eden, ona hitaben yazıyorum. :D
Sayın takipçi;
sana tavsiyem google'ın son güncellemesini (4-5 gün önce yeni stock rom yayınladılar) yükleme, önümüzdeki OTA'yı bekle. Çünkü bazı buglar var.
-Ses kısıkmış. (Bu çok yaygın değil.)
-Ses seviyesini değiştiremiyormuşsun arama sırasında. (Bu hemen hemen herkeste var.)

Custom rom kullananlar da kullandıkları custom romun bakıp sorun yoksa flashlamayı düşünün. Çünkü yaygın bir sorun var. En iyisi romunuzda sorun yoksa boşuna güncelleme/flashlama işine girişmeyin bu aralar.

• Beğen
Tepkiler: dragonmhmt
FastBreaker

FastBreaker

Üye
arkadaşlar nexus 5 android nougat ı flashla yükleyebilir miyim? nexus 5 e uyarlanan dosyaları vs var mı teşekkürler

avast

avast

Üye
Varsa bu güzelim konuyu takip eden, ona hitaben yazıyorum. :D
Sayın takipçi;
sana tavsiyem google'ın son güncellemesini (4-5 gün önce yeni stock rom yayınladılar) yükleme, önümüzdeki OTA'yı bekle. Çünkü bazı buglar var.
-Ses kısıkmış. (Bu çok yaygın değil.)
-Ses seviyesini değiştiremiyormuşsun arama sırasında. (Bu hemen hemen herkeste var.)

Custom rom kullananlar da kullandıkları custom romun bakıp sorun yoksa flashlamayı düşünün. Çünkü yaygın bir sorun var. En iyisi romunuzda sorun yoksa boşuna güncelleme/flashlama işine girişmeyin bu aralar.
Nexus 5 almıyor diyorlardı ne olduki

dragonmhmt

dragonmhmt

Üye
Nexus 5 ten sonrası neden gelmedı ki ülkemize?

Üst Alt