N9'un Rami mi, Lumia'nın İşlemcisi mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
GodMode

GodMode

Üye
    Konu Sahibi
N9'un Rami mi, Lumia'nın İşlemcisi mi?
N9 almak üzereydim, bi arkadaş Lumia al deyince kafam yine karıştı. Özelliklerine baktım biraz. Lumia işlemci yönünden iyi durumda. Tasarım N9'un aynısı. Ayrıca Windows Phone. İyi ama neden 512MB rami var? N9'a göre hızlı mıdır? Stabil midir? MeeGo için alacaktım N9'u kodlar falan hoşuma gitmişti. :) Gerçi donanım açısından da kötü değil ama mükemmel de değil N9.

pRime.

pRime.

Üye
dostum n9'u kullandın mı, youtube'da hiç videosunu izledin mi?

eğer bunlardan birini bile yapmadıysan önce bu dediklerimi yap ondan sonra tekrar sor. :)

bu arada lumialar daha çok destek görür meego'dan hem uygulama hem de yazılım olarak ama ben şahsen microsofta mobil pazarda karşı olduğum için n9'u tercih ederdim.

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9 ve GodMode
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye

eğer bunlardan birini bile yapmadıysan önce bu dediklerimi yap ondan sonra tekrar sor. :)

bu arada lumialar daha çok destek görür meego'dan hem uygulama hem de yazılım olarak ama ben şahsen microsofta mobil pazarda karşı olduğum için n9'u tercih ederdim.

Hünkarım doğru söylüyor.Özgürlük isterseniz n9,benim de ios tarzı bir sistemim olsun oyun isterim derseniz lumia 900.Benim şahsi görüşüm 900'den yana.Ne de olsa iPhone 4s de 512mb ram.

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9 ve GodMode
klongs

klongs

Üye
Hünkarım doğru söylüyor.Özgürlük isterseniz n9,benim de ios tarzı bir sistemim olsun oyun isterim derseniz lumia 900.Benim şahsi görüşüm 900'den yana.Ne de olsa iPhone 4s de 512mb ram.

iphone 4s çift çekirdek ama

GodMode

GodMode

Üye
    Konu Sahibi

Özgürlük diyorsunuz da ben N9 aldığım zaman elime yüzüme bulaştırırım diye korkuyorum. Çok isterim kodlarla falan uygulama yüklemeyi. Allah'a şükür telefondan da anlarım. Şimdi N9'a kullanıcılar uygulama geliştirip sitelere koyacak bizde bunlardan faydalanacağız söylemek istediğiniz bu mu? Eğer sürekli uygulama çıkacak diyorsanız bunu kullanıcılar mı yapacak yoksa geniş bi destek gelecek mi İntelden?

----------Eklendi @ 11:57:12 ---------- Yazıldı @ 11:55:39 ----------

Kafam karışık belki de her konuyu aynı soru üzerine açıyorum kusura bakmayın :)

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Özgürlük diyorsunuz da ben N9 aldığım zaman elime yüzüme bulaştırırım diye korkuyorum. Çok isterim kodlarla falan uygulama yüklemeyi. Allah'a şükür telefondan da anlarım. Şimdi N9'a kullanıcılar uygulama geliştirip sitelere koyacak bizde bunlardan faydalanacağız söylemek istediğiniz bu mu? Eğer sürekli uygulama çıkacak diyorsanız bunu kullanıcılar mı yapacak yoksa geniş bi destek gelecek mi İntelden?

N900'ün olayı gibi düşünün.Geliştiriciler destek verecek ve cihaza sistem bile yükleyebileceksiniz(örn android ics).Intel de Nokia da destek vereceğini açıklamış(sistem güncellemesi).Ben olsam 900 alırım ama hoşlanıyorsanız n9 da hafife alınacak bir telefon hiç hiç değil.

• Beğen
Tepkiler: GodMode
GodMode

GodMode

Üye
    Konu Sahibi

N9'u bi kere elime aldım sadece. Telefon kapalıydı. Çok hoşuma gitti ele tam oturan bir telefon. Harika birşey. Videolarını da izledim, karşılaştırmaları da izledim gerçekten harikulade telefon.

pRime.

pRime.

Üye
iPhone 4s de 512mb ram.
ama kaç katı daha güçlü gpu var 4s'te sultanım.

----------Eklendi @ 12:23:29 ---------- Yazıldı @ 12:22:43 ----------

N9'u bi kere elime aldım sadece. Telefon kapalıydı. Çok hoşuma gitti ele tam oturan bir telefon. Harika birşey. Videolarını da izledim, karşılaştırmaları da izledim gerçekten harikulade telefon.
işte bir de vsleri izle istersen zevkine göre karar verirsin ama uygulamacıyım falan dersen lumia'nın önü daha açık. :oke:

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan ve GodMode
mstf_l

mstf_l

Üye
sadece uygulama oyun yüklesem telefonumda ne olup bittiği fazla önemli değil zaten fazlada telefonla uğraşmayı sevmem dersen lumia derim

Ama ben daha böyle kurcalamaktan, yeni işletim sistemleri, portlanmış oyunlar falan dersen n9 derim

• Beğen
Tepkiler: GodMode
GodMode

GodMode

Üye
    Konu Sahibi
sadece uygulama oyun yüklesem telefonumda ne olup bittiği fazla önemli değil zaten fazlada telefonla uğraşmayı sevmem dersen lumia derim

Ama ben daha böyle kurcalamaktan, yeni işletim sistemleri, portlanmış oyunlar falan dersen n9 derim

İntele değil Maxicepe güvendiğim için N9 alacağım :)

MeeGoFaN

MeeGoFaN

Üye
Ele oturma konusuna gelirsek (demin bahsetmişsiniz bir mesajınızda) ikisininde ele oturma bakımından büyüklükleri aynı:) ben şahsen lumia nın görünümünü ve tasarımını beğenmediğim için n9 almayı düşünüyorum.Hayır telefon yapıyosun abi tasarıma biraz önem verin :S örneğin adam rehberi açıyor 4 sayfadan oluşuyor, yanlardan yazılar falan gözüküyor yani ben beğenmedim lumiayı ha evvela lumia alırsan uygulama gibi bir sorunun kalmaz :) n9 un tek eksik yönü bence uygulama.N9 dada 60.000 den fazla olsaydı kesinlikle n9 olurdu. Uzun lafın kısası uygulama için lumia , farklı bir deneyim için n9 derim (zaten çoğu kişide sadece bu cümleyi söyleyecek ) :)

• Beğen
Tepkiler: pRime.

cnk52

Üye
Bende bir ara bu ikileme düştüm de açıkcası yaza gelecekmiş lumialar. O kadar bekleyemem ben ya. :D
Artık gerekirse kullanırım N9'u gözümü karartıp satıp Lumia alırım. :D
Bizimkiler de anlamaz zaten tipi aynı :D

• Beğen
Tepkiler: isiyinler ve frankendream
GodMode

GodMode

Üye
    Konu Sahibi
Ele oturma konusuna gelirsek (demin bahsetmişsiniz bir mesajınızda) ikisininde ele oturma bakımından büyüklükleri aynı:) ben şahsen lumia nın görünümünü ve tasarımını beğenmediğim için n9 almayı düşünüyorum.Hayır telefon yapıyosun abi tasarıma biraz önem verin :S örneğin adam rehberi açıyor 4 sayfadan oluşuyor, yanlardan yazılar falan gözüküyor yani ben beğenmedim lumiayı ha evvela lumia alırsan uygulama gibi bir sorunun kalmaz :) n9 un tek eksik yönü bence uygulama.N9 dada 60.000 den fazla olsaydı kesinlikle n9 olurdu. Uzun lafın kısası uygulama için lumia , farklı bir deneyim için n9 derim (zaten çoğu kişide sadece bu cümleyi söyleyecek ) :)

Ele oturuyordan kastım N9, N95 8GB gibi değildi. Lumia'nın aynısı olduğunu biliyorum. Söylediklerine de katılıyorum.

Türe

Türe

Üye
rahatlık n9 destek lumia

MeeGoFaN

MeeGoFaN

Üye
Ele oturuyordan kastım N9, N95 8GB gibi değildi. Lumia'nın aynısı olduğunu biliyorum. Söylediklerine de katılıyorum.
tamamdır o zaman dostum :) tercih senin . Kapalı bir oda ama içinde birsürü oyuncakmı yoksa kapısı açık bir oda ve sınırsız oyuncağa zamanla sahip olabileceğin bir yermi :) tercih senin ama ben olsam n9 alırım

• Beğen
Tepkiler: isiyinler ve frankendream

ngnadirng

Üye
Destek destek diyoruz da neyimiz eksik ki destek olsun diye düşünüyorum bazen. Yani ben biraz afalladım n95 ten n9 a geçince. Adamlar her şeyi koymuş daha ne eksiğimiz var benim bilmediğim azcık açıklayın :) Oyun derseniz HD süper oyunlar var. Hepsini bu siteden indirdim. Konu internetse kendi tarayıcısı gerçekten muhteşem ve çok hızlı. Kamerası gerçekten güzel. Yani bir çok özellik kendiliğinden zaten geliyor. Her işleminizi anında takılmadan yapması ise muhteşem.Çok prof olmayan ama telefon kullanmayı az çok bilen bir insan gözünden yorumlar :)

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Destek destek diyoruz da neyimiz eksik ki destek olsun diye düşünüyorum bazen. Yani ben biraz afalladım n95 ten n9 a geçince. Adamlar her şeyi koymuş daha ne eksiğimiz var benim bilmediğim azcık açıklayın :) Oyun derseniz HD süper oyunlar var. Hepsini bu siteden indirdim. Konu internetse kendi tarayıcısı gerçekten muhteşem ve çok hızlı. Kamerası gerçekten güzel. Yani bir çok özellik kendiliğinden zaten geliyor. Her işleminizi anında takılmadan yapması ise muhteşem.Çok prof olmayan ama telefon kullanmayı az çok bilen bir insan gözünden yorumlar :)
Hayırlı olsun.

ferhatanar

ferhatanar

Üye
Şahsen ben n9 kullanıyorum. Şuana kadar tek eksiğim whatsapp oda geliyor. telefonumda 80e yakın uygulama var ama günde 2*3 tanesini anca kullanıyorum bence uygulama bakımından bayağı ilerledi her gün bir şeyler çıkıyor ;)

+4 mailim acık msn facebook anlık mesajlasma adamlar En iyisini yapmış.
+Estetik bence n9 meego ile farklı bir tarz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...