N900 | Palm Pre Oyunları Kurulumu - Resimli Anlatım...

Sponsorlu Bağlantılar

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
tesekkurler kuavo15 yaa, bu nfsuc yaptığım yarışları save etmiyor? hep bastan baslıyorum

önemli değil,unutmaki bu oyunlar n900 e bire bir port edilmedi o yüzden öyle sorunlarımız var malesef :(

yucelsahan

Üye
bu oyunları kaldigi yerden baslatmanin bi cözüm yolu yokmu peki hep en basdan oyna oyna insan sıkılıo :S

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
bu oyunları kaldigi yerden baslatmanin bi cözüm yolu yokmu peki hep en basdan oyna oyna insan sıkılıo :S

Ne zaman ki bu oyunlar N900 için portlanmaya başlayacak işte ozaman bu sorunda ortadan kalkacak. Şuan bildiğim kadarı ile bir çözüm yolu yok...

yucelsahan

Üye
Ne zaman ki bu oyunlar N900 için portlanmaya başlayacak işte ozaman bu sorunda ortadan kalkacak. Şuan bildiğim kadarı ile bir çözüm yolu yok...

biraz daha bekleyelim bakalim
Tşk.

thuglifeoguz

thuglifeoguz

Üye
save yapmanın yöntemi var tabi
x terminali açın
sudo gainroot
cd <oyunun klasorunun adı>
chown -R user:users <ilk klasorun içindeki diger klasorun ismi mesela nfsucun içindeki res_nfsuc>

sonra kapatın büyük ihtimal olur eger chown yazdıgınızda hata veriyorsa ornegin nfsuc yazdıktan sonra olmuorsa bir daha cd res_nfsuc yazın yani içindeki dosyanın ismini yazın sonra yapın chownu

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
x terminali açın
sudo gainroot
chown -R user:users <ilk klasorun içindeki diger klasorun ismi mesela nfsucun içindeki res_nfsuc>

sonra kapatın büyük ihtimal olur eger chown yazdıgınızda hata veriyorsa ornegin nfsuc yazdıktan sonra olmuorsa bir daha cd res_nfsuc yazın yani içindeki dosyanın ismini yazın sonra yapın chownu

Denemekten zarar gelmez... :)

kaan dean

kaan dean

Üye
asphaltta en son motorsikleti aldim sonra kapadim oyunu yeniden basladi deli ediyor adami onca ugras bosa gidiyor:))))

serdarrrr

Üye
Arkadaslar oyunların hepsi iyi güzel calisiyorda bu seferde 2 gb lik alan doldu yeterli alan kalmadi bu alani genisletebilirmiyiz.
oyunları yada programlari /home dizinine degilde diger ayrılmıs olan 27 gb alana kurabilirmiyz.
program yada oyunlari silerek genisletmenin disinda alternatif baska bi secenegimiz varmi ???

Bu oyunlar nedeniyle sorun teşkil etmeye başladı.Bir çözüm yolu bilen var mı?:yuru

kaan dean

kaan dean

Üye
x terminali açın
sudo gainroot

resimli anlatim yapabilirmisin sana zahmet..?

--------------- Ekleme ---------------

resimli anlatim yapabilirmisin sana zahmet..?

ozellikle asphalt olursa cok makbule gecer. tesekkurler

thuglifeoguz

thuglifeoguz

Üye
örnek olarak need for speedi yaptım benim telefonumda need for speed nfsuc olarak home/userın içinde kayıtlı ona göre yaptım sizinkininismi neyse cd ardındanda onu yazın

Uploaded with

Uploaded with

Uploaded with

Uploaded with

kaan dean

kaan dean

Üye
bende home/user de oyun adi
com.gameloft.app.asphalt5_1.0.3_all.ipk olarak goruyor yaziyorum
Sh: Cd: can"t cd to com.gameloft.app.asphalt5_1.0.3_all.ipk

yaziyor. dosya ismine yanlismi bakiyorum acaaba..?

ohevliyaoglu

ohevliyaoglu

Üye
kopyaladığın klasörün adını yazıcaksın

kenan6767

Üye
arkadaşlar şu preenv kurulumuna bi açıklık getirin lütfen. kurulamıyor. istenilen dosya bulunamadı diye hata alıyorum. yau bir oyun yüklemek bu kadar mı zor olur .

anilcetemen

Üye
bende preenv-filebox vs. gibi programlari artik uygulama yoneticisinden yukleyemiyorum bu soruna bi cozul getirin lutfen :nono:

ypazarcik

Üye
Arkadaşlar preenv ya da 3d oyunlar yüklerken eksik diye uyarı aldığımız dosyalara dair tek bir çözüm var. Öncelikle cihaza format çekiyorsunuz. Daha sonra daha önce almış olduğunuz yedeklemeyi "yüklemeden" maemo develop deposunun parametrelerini elle girip preenv emülatörünü yüklüyorsunuz.
Günlerce bu oyunları yüklemeye çalışıp preenv dosyasını dahi yükleyememiştim. Sonradan yükleme sıralamamı değiştirdim. Daha doğrusu eski versiyonda aldığım yedeği bir daha yüklemedim. Anladığım kadarıyla cihazı ilk aldığımızdan beridir o programı yükle, bunu kaldır derken arada pek çok gerekli dosyaya da zarar vermişiz. Yedeklemeyi yüklediğimizde, eski versiyonun tüm olumsuzlukları yeni yüklenmiş cihaza aktarılıyor. Yedekleme konusunda pc suite kullanmanın daha faydalı olabileceğini düşünüyorum. Ya da ilk formattan sonra temiz bir yedekleme yaparak sürekli bu alınan yedek kullanılmalı. Saygılarımla.

0SEmih0

Üye
novanın deb uzantılı olanı yokmu bulan varsa link ekleyebilirmisiniz? deb uzantılı yükleyince save sorunu olmuyor.

nova .deb uzantılı...
''http://www.mediafire.com/?cdp22bqkct5n9jn

ama bnm sıkıntım.. asphalt'u yüklerlen.. home/user/ dizinine ''com.gameloft.app.asphalt5'' isimli bi klasörün içine yine aynı isimli .ipk uzantılı dosyayı atıorum.. ama xterminalde
root
preenv yazdktan sonra
cd /home/user/com.gameloft.app.asphalt5/Asphalt5
yazdgm zaman
''can't cd to /home/user/com.gameloft.app.asphalt5/Asphalt5'' hatası alıyorum..
fakat en sona asphalt5 yazmazsam busefer
chmod +rwx Asphalt5 yazdgm zaman ise
''no such file or directory''
hatasını alıyorum..
neyi yanls yapıorum neyi eksik yapıorum :S

kral_hsn

Üye
Evet arkadaşlar sitemizde palm pre oyunların n900 de çalıştığını öğrendik . Bunlardan bazıları nfs undercover ve sims 3 vb. şimdi size nasıl kurulum yapmanızı göstereceğim...
ilk olarak çalışan oyunlara bakın;

Oyunların olduğu site;

bu adresten nfs veya sims3 ü indirilerim,indirdikten sonra dosyayı 7 zip programıyla çıkartalım eğer 7 zip programı yoksa buyrun link:

çıkardıktan sonra dataya girelim ve eğer nfsyi açtıysanız (com.ea.app.nfsuc) dosyasına kadar eğer sims ise (com.ea.app.sims) dosyasına kadar gelelim ama bu dosyaları açmayalım.Bu dosyaları bilgisayarınızda masaüstüne çıkarın.

Ben örneklerimi nfs ile yapacağım aynı işlemi diğer oyunlar üzerindede uygularsanız bir sorun olacağını düşünmüyorum.

gördüğünüz şekilde dosyalarımız masaüstünde...

şimdi n900 ümüzü yığın bellek moduna alarak usb ye takıyoruz ve bu dosyayı n900 ün içine atıyoruz...

gördüğünüz gibi dosyalarımız n900 içinde ben nfs ile devam edeceğim şimdide (filebox) programına ihtiyacımız var depolardan eğer yoksa indirin...

size işlem sonunda (Y/n) ? diye sorarsa E yazıp enter yapın ve preenv yüklensin ve yüklnedikten sonra;
x terminali kapatın ve tekrar açın

oyunu kapatın ve işlemimiz devam ediyor

yeni x terminal açın ve

root (enter) yapın

eğer resimlerde anlamadıysanız ;

root
preenv
cd /home/user/com.ea.app.nfsuc
chmod +rwx nfsuc
desktopgen appinfo.json

işlem bittikten sonra x terminali kapatın ve masaüstüne gelin eğer catagorise kullanıyorsanız tümüne tıklayın orada nfs masaüstüne eklenmiş olmalı

umarım anlamıştırsınız ve rahatlıkla yapıp oyununuzun keyfini sürüyorsunuzdur aynı işlemleri diğer oyunlar içinde uygulayın olur.

bu sunum kuavo15 tarafında hazırlanmıştır. (alıntı değildir) saat : gece 02:39 :)

lütfen teşekkür etmeyi unutmayınız :)

buununla aynen nfsuc bunu yükledm ama diger oyunlarda işe yaramıyr.. chmod +x bundan sonrası olmyr asphaltta falan gitmyr bundan sora yardım?

By_aLpKuN

By_aLpKuN

Üye
mükemmel anlatım.eline emeğine sağlık.teşekkürler

Üst Alt