N900 | Palm Pre Oyunları Kurulumu - Resimli Anlatım...

Sponsorlu Bağlantılar

converter2

converter2

Üye
:yuruarkadaşım harikasın bu programla sorunsuz yükledim yalnız programda exit yokmu sürekli görevi sonlandırla çıkıyorum ve başka bildiğin böyle programlar varmı xterminalle uğraştırmayan
görevi başka türlü sonlandırılamıyor galiba bende yükleyemedim internet bende yok

--------------- Ekleme ---------------

arkadaşlar diğer oyunların direkt linkler buyrun ben yükleyemedim siz faydalanın (Hero of Sparta HD )(Brothers In Arms: Hour of Heroes ) Asphalt 5 HD
( Driver )(X-Plane
(
Ground Effect Pro
)(Brain Challenge
)Assassin's Creed - Altaïr's Chronicles
)(NFL 2010 HD
)(Battleship
)

bu oyunları yükleyebilmek için preenv in yüklü olması yeterli dosyayı indirin bilgisayara telde mydocs atın üstüne tıklayın yüklesin oyunlar debiandır.

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
görevi başka türlü sonlandırılamıyor galiba bende yükleyemedim internet bende yok

arkadaşlar diğer oyunların direkt linkler buyrun ben yükleyemedim siz faydalanın (Hero of Sparta HD )(Brothers In Arms: Hour of Heroes ) Asphalt 5 HD
( Driver
)(X-Plane
(
Ground Effect Pro
)(Brain Challenge
)(NFL 2010 HD
)(Battleship
)

niye yükleyemedin?

converter2

converter2

Üye
telefonu formatladım preenv yüklemek için depoları güncellemek lazım nerden baksan 20 mb lazım türkcell 50 krşa 15 mb veriyor oda yetmedi 12 den sonra halledebilirim inşallah.bu oyunlar preenv yüklüyse bilgisayardan yükleyeceksin internet gerekmez.

hiozpolat

hiozpolat

Üye

( Driver )(X-Plane
(
Ground Effect Pro
)(Brain Challenge
)(NFL 2010 HD
)(Battleship
)

eyvallah

telefonu formatladım preenv yüklemek için depoları güncellemek lazım nerden baksan 20 mb lazım türkcell 50 krşa 15 mb veriyor oda yetmedi 12 den sonra halledebilirim inşallah.bu oyunlar preenv yüklüyse bilgisayardan yükleyeceksin internet gerekmez.
bende vodafone'nun sınırsız cepnet paketini kullanıyorum 10-11 kb ile iniyo ama iş görüyor ama saatlerce bekliyorum

pardon84

Üye
bende hata veriyo user'a kopyalama yapamıyorum.dosya seçilmedi diyo.nasıl yapabilirm bunu?

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
bende hata veriyo user'a kopyalama yapamıyorum.dosya seçilmedi diyo.nasıl yapabilirm bunu?

dosyanın üstüne basılı tutun ve parmağınızı çekin ve copy delete rename falan bişey gelecek copy tıklayın...

pardon84

Üye
onu biliyorum yapıyorum kopyalıyo ama yapıştırma yaparken hata veriyo.nothing selected to paste.hata bu

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
file box u aç ok tuşlarıyla aşağı yukarı ile dosyaya gel ctrl+c ile kopyala sonra gerekli yere yapıştır

pardon84

Üye
tamam halletim bi türlü yanda seçilen bişeyden yapıştırdım.oyunlarıda hallettim saolun..

ypazarcik

Üye
Hiçbir şekilde preenv yazılımını telefona yükleyemiyorum. Nedir bu işin sırrı?

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
Hiçbir şekilde preenv yazılımını telefona yükleyemiyorum. Nedir bu işin sırrı?

x termde bu kodları giriniz

root

apt-get install preenv

Y/n diye sorarsa eğer telefon türkçe dil ise E, inglizceyse Y ,yazıp enter yapın

tamam halletim bi türlü yanda seçilen bişeyden yapıştırdım.oyunlarıda hallettim saolun..

yardımcı olabildiysek ne mutlu bize:evet:

ypazarcik

Üye
ne yazık ki... could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open yazıyor

İşin enteresanı kendimi bu işlerden anlar sanırdım ama 2 gündür preenv programını dahi kuramadım

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
oyunlarla ilgili sorunları olan bu wikiyede bakabilir

ne yazık ki... could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open yazıyor

İşin enteresanı kendimi bu işlerden anlar sanırdım ama 2 gündür preenv programını dahi kuramadım

arkadaşım bu rar içindeki dosyayı n900 at ve tıkla yüklemeye çalış eğer olmassa bişey diyemem benm elimden bukar geliyor :bilmm

kuavo15's dowloads

ypazarcik

Üye
Sana zahmet verdim arkadaşım. Bir de bunu deneyeyim. Çok teşekkürler

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi

burakorta38

Üye
nfsuc ve sims3 u anlatima gore sorunsuz bir sekilde yukledim fakat monopoly,asphat5 ve xplane i yuklerken
orn: chmod +x monopoly komutunu girdigimde "No such file or directory" hatasi aliyorum. sanirim sims3 ve nfsuc de com.ea.app.nfsuc klasorunde bulunan 1.9mb'lik nfsuc dosyasi var simsde de bu dosya 2.2 mb. Bu dosya xplane,asphalt5 ve monopoly de yok. Bu dosyalari nerden indirebilirim yada Ne yapmam gerek yardim ederseniz sevinirim simdiden tesekkurler

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
komutlar şu şekilde

ilk olarak x plane için

x terminali açın

root

preenv

cd /home/user/com.laminar-research.app.xplane-default/xplane-default

chmod +x xplane-default

oyun açılır çıkın

sonra x terminali tekrar açın

root

preenv

cd /home/user/com.laminar-research.app.xplane-default/xplane-default

chmod +rwx xplane-default

cd /home/user/com.laminar-research.app.xplane-default

desktopgen appinfo.json
---------------------------------------------------------------------------------------
asphalt5 için

xterminali aç

root

preenv

cd /home/user/com.gameloft.app.asphalt5/Asphalt5

chmod +x Asphalt5

oyunu açılacak kapat

yeni x terminal aç

root

preenv

cd /home/user/com.gameloft.app.asphalt5/Asphalt5

chmod +rwx Asphalt5

cd /home/user/com.gameloft.app.asphalt5

desktogen appinfo.json
--------------------------------------------------------------
bitti :)

diğer oyunları yüklemediğim için bilmiyorum ama mantığı anladıysan yaparsın.

pardon84

Üye
o dosyalar oyun klasorü içinde yer alıyo ben ordan alıp bi üst dizine kopyalama yapmıştım...

serdarrrr

Üye
umarım ,önemli değil

buldum buldum buldum :D haha
asphalt 5 i oynayamayanlar sürpriz girin şu kodları :D
sırasıyla

root

mkdir -p /media/internal

cd /media/

chown -R user:root internal/

chmod -R 755 internal/

mkdir -p /home/user/webos/gamesave

cd /home/user/

chown -R user:root webos/

chmod -R 755 webos/

ln -s /home/user/webos/gamesave /media/internal

(tarafımca denenmiştir ve çalışmıştır.)

xterminalin sonunda
ln -s /home/user/webos/gamesave /media/internal : File exists yazıyo ne yapmam gerekir acaba?Oyun açılmadı :vur

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
Asphalt5 sorunu için şu videoyuda izleyin belki olur

Üst Alt