N90 W800 foto karşılaştırması (bye bye nokia)

Sponsorlu Bağlantılar

inat ettiniz nokia'yı savunmak istediniz diye soruyorum. hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    41
f205

f205

Üye
    Konu Sahibi
N90 W800 foto karşılaştırması (bye bye nokia)
Evet geldik bir yanar dönerli tartışmaya daha. bu güne kadar doğru gördüğünü söyleyen, telefonun çıkış tarihi ve üzerindeki pixel sayısına inanmadan doğru bildiğini konuşan f205 şimdi de karşınızda ağızımızın sularını akıta akıta beklediğimiz fakat işte buraya yazıyorum "birrrrr halta yaramayan" n90 ile benim hiç beklemediğim, birden dünyamı yamultmuş SE W800'ün foto kalitesini karşılaştırıyoruz.

budur. fotoğraflar profesyonel insanlar tarafından çekilmiştir. yani benden senden iyi anlayan insanlar bunlar olabileceğinin maksimumunu yakalayabilen türden varlıklar. :)

işte n90 ile çekilmiş şaaaaaaaaaaahane bir fotoğraf

işte w800

n90

w800

aman carl zeiss var bunda lensi bozlumasın titreşim koymayalımmmmmm

nereyi netlersen orası net w800...

dijital zoom hastaları için geliyor bu çalışma. al sana dijital zoom. neyine yaradı anlat bana. (abiiiiiii 20x dijital zoom varmış süperrrrrrrr)

sony de olsa nokia'da olsa digital zoom denen olay yalandırrrrrrr.... isterse 1500x olsun

nokia yakın çekim...

w800 yakın çekim

arkadaşlar gerisi o sitede duruyor.

site demiş ki evet demiş video kalitesi n90'ın süper. harikaymış...

f205

f205

Üye
    Konu Sahibi
şunu da eklemezsem patlarım.

NOKIA N90 <<< eveeeeet 2.5 milyara satılmaya çalışılan telefon

900ytl&#39;lik w800

free

free

Üye
Originally posted by f205@Sep 23 2005, 02:53 AM
şunu da eklemezsem patlarım.

[post=174716]Quoted post[/post]​
w800i............512mb hediye,kulaklıkta yalıtımlı900

videoda n90 ama ,şimdi soruyorum
siz çektiğiniz fotoğrafları resim olarak bastıracak kalitede mi olmasını,yoksa videolarınızı pc vb yerde mi izlemeyi tercih edersiniz
benim terc,ihim foto kalitesinden yana yani w800i ezmiş,konu kapanmıştır seçeneğini seçiyorum

free

free

Üye
bu arada pardon f205in sözünü alıntı yapğarken resimleride almışım :&#39;(

rockcity

Üye
tabii ki w800i baska söze ne hacet :)

Shadowman07

Shadowman07

Üye
kardeşim o carl zies mıdır nedir hikaye o.. kalite sonydir oda belli oluyor zaten.. bu konuda nokiaya para verenlere artık acıyorum.. benim telde vga kamera var onların 1.3 mega pixellerinden güzel çekiyor..
Sony Ericsson devasa bir şirketti halada devam ediyor..

emreakcali

emreakcali

Üye
sasirdim yaw allahg allah

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
W800&#39;ün çektiği resimler çok güzel..

realgs

Üye
Zaten Sony handycam&#39;larında Carl Zeiss lensler kullanıyor.Tabii iş lensle bitmiyor.
Bitse Nokia daha iyi resim çekmesi lazımdı.Gerek görseydi SE zaten Carl zeiss
lensi tellere kendi koyardı.İş lensle değil ,teknolojiyi nasıl kullandığına bakar.
Bu konuda SE gayet iyi.
İstermisiniz N91&#39;de müzikte W800 kadar iyi olamasın :D
verilen milyarlara yazık valla.

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
Eğer resimler doğru ise W800 daha iyi fakat nokianın sitesinde N90 ile çekilmiş mesela yakın çekimde burdaki resim hiçte N90 Luk gibi durrmuyor. Fakat şu gercek N90 kamerası 6630&#39;dan bile daha kötü diyebilirim :( nokianın sitesindeki resimlere bakarak bunu söylüorum

мιѕтαα

мιѕтαα

Üye
ayyyyy bu simdi n90 denen alet mi
w800 hakikaten bombaymıs be
walla werilecek paraya yazık bu n90 icin

peki bu n70 in foto kalitesi ii mi
unutmadan foto cekcekseniz bi foto makinesi alın telefonun kamerası bana gore pekte onemli deil

f205

f205

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by free@Sep 23 2005, 11:39 AM
w800i............512mb hediye,kulaklıkta yalıtımlı900

videoda n90 ama ,şimdi soruyorum
siz çektiğiniz fotoğrafları resim olarak bastıracak kalitede mi olmasını,yoksa videolarınızı pc vb yerde mi izlemeyi tercih edersiniz
benim terc,ihim foto kalitesinden yana yani w800i ezmiş,konu kapanmıştır seçeneğini seçiyorum
[post=174832]Quoted post[/post]​

evet katılıyorum. yani şu var ne kadar süper kamera olursa olsun, ses kalitesi dandik oluyor, söylenen anlaşılmıyor, cızır cozur. kamerası iyi çekse ne olur, belgesel mi çekicem? oysa fotoğraf çekersin ballı börek gibi şahane.

f205

f205

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by PcM@STéR@Sep 23 2005, 01:59 PM
Eğer resimler doğru ise W800 daha iyi fakat nokianın sitesinde N90 ile çekilmiş mesela yakın çekimde burdaki resim hiçte N90 Luk gibi durrmuyor. Fakat şu gercek N90 kamerası 6630&#39;dan bile daha kötü diyebilirim :( nokianın sitesindeki resimlere bakarak bunu söylüorum
[post=174934]Quoted post[/post]​

kendi sitelerinde elbette kötü foto koymazlar. eğer yarın öbür gün biri çıkar ve 6630&#39;un kamerası ile n90&#39;ın kamerası aynı, hatta ikisi de 7610&#39;dan alınmış derse şaşmam çünkü, nokia&#39;nın şöyle bir huyu var. 1mpx kamerayı alıyor yazılım ile 1.3 megapixel yapıyor. oysa bu herhangi bir fotoğraf programı ile baktığınız fotoğrafı büyütmekten farklı bir şey değil. üstelik telefon onu da kalitesini bozarak yapıyor.

nokia&#39;nın forum.nokia.com bölümünde bir telefonu için yazılımı var 1mpx&#39;den 1.3mpx çıkartıyormuş telefonu. buna inanan var mı şimdi? telefonun tek yaptığı 640X480&#39;lik fotoyu 800X600&#39;e çıkartmak...

6600&#39;ın fotoğrafları 320X240 çekip içindeki yazılımla 640X480&#39;e büyüttüğünü biliyoruz. aynı uyanıklığı nokia&#39;dan başka kim yapar ki?

diğer n91 ve n70&#39;de carll zeiss lens yokmuş. o da demek oluyor ki kameralar işte burada gördüğünüz ile aynı kalitede çekiyor aşa yukarı. çünkü esas olay, kaça kaç çektiği, lensi megapixelinden önce, onu telefona kaydederken, jpg dosyasını nasıl sıkıştırıyor. mühim olan bu.

örnek veriyorum; süper net bi fotoğrafı alın photoshop&#39;da açın ve farklı kaydet diyin jpg kalitesini 0&#39;a 1&#39;e getirin... aynı cepte çekilmiş fotolara benzeyecek (bir nevi) işte en mühim nokta burada başlıyor bence. ha nokia zaten megapixel&#39;ini atıyor(bence) fotoyu x boyutunda çekip sonra onu yazılım ile 2x&#39;e büyütüyor sonra da sıkıştırırken kalitesini iyice berbat ediyor. işte bize canımız ciğerimiz nokia.

bunlar tamamen benim iddialarım. bir kaynağım flan yok.

faikmaras

Üye
nokia n90 nın bulanık fotolarının TEK NEDENİ GÜNEŞLİ MODUNDA ÇEKLMŞ FOTOLARDIR ÇİÇEKLİ FOTOĞRAF WE O BULANIK BİNA ÖYLE ÇEKLMŞTR

KESNLİKLE N90 DİORM VİDEO , FOTO WE DE SMART PHONE OLARAK WE DE TÜRKİYE DE OLMASADA EN İİ 3G TELEFONU N90 DIR

faikmaras

Üye
Originally posted by f205@Sep 23 2005, 02:53 AM

BU ARADA N90 2.5 MİLYAR DEİL 1,350 YTL YE GENPA SATCAK

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Video N90 ama fotoda at gözlüğü ile bakma faikmaras... :nono:

Bu fotolara göre n90&#39;ın carl rezies lensi çok işe yaramış.. :ehe:

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Kesinlikle fotoğraf kalitesinde W800&#39;i tek geçerim.

Ama Video Kalitesine lâfım yok N90&#39;ın. :rolleyes:

[SHARK]

Üye
:nono: YAWW YAWW Bİ BIRAKIN YAWW Bİ BIRAK .

kardesım BU RESIMLERİ Bİ TÜRK CEKSIN İNANIRIM AMA GEVURUN CEKTIGI RESIME INANMAM YA RESIMLER KARISTIYSA :lol2:
AMA YİNEDE BEN BU 2 TELEFONU ALIRKEN TEST EDERIM ELIMLE.
BUNLARA INANMAM

Bİ KERE
NOKİA Tek basına bu işi basarıyor.
SONY ERİCSSON 2 FİRMA BU KADARINA NE ZAMAN SONRA YETİSTİ.
BEN YİNEDE SOZUMDEN VAZGECMEM
NOKİA NOKİA NOKİA

Nokia her zaman kullanıslıdır.Nokia FERRARİ GİBİDİR ONUN HIZINA ve KALITESİNE KIMSEEE ERİŞEMEZ. :artı:

TELEFONU NOKİA YAPAR GERİSİ YALAN YaPAR.
:huhu:
KONUYUU KAPATTIM BENDE

free

free

Üye
Originally posted by &#091;SHARK&#93;@Sep 23 2005, 04:48 PM
:nono: YAWW YAWW Bİ BIRAKIN YAWW Bİ BIRAK .

kardesım BU RESIMLERİ Bİ TÜRK CEKSIN İNANIRIM AMA GEVURUN CEKTIGI RESIME INANMAM YA RESIMLER KARISTIYSA :lol2:
AMA YİNEDE BEN BU 2 TELEFONU ALIRKEN TEST EDERIM ELIMLE.
BUNLARA INANMAM

Bİ KERE
NOKİA Tek basına bu işi basarıyor.
SONY ERİCSSON 2 FİRMA BU KADARINA NE ZAMAN SONRA YETİSTİ.
BEN YİNEDE SOZUMDEN VAZGECMEM
NOKİA NOKİA NOKİA

Nokia her zaman kullanıslıdır.Nokia FERRARİ GİBİDİR ONUN HIZINA ve KALITESİNE KIMSEEE ERİŞEMEZ. :artı:

TELEFONU NOKİA YAPAR GERİSİ YALAN YaPAR.
:huhu:
KONUYUU KAPATTIM BENDE
[post=175124]Quoted post[/post]​
nokia yapsa yapsa ancak telefon yapar
sonyericsson ise kamera-mp3 kalitesi ve uzun pil ömrü ile multimedya cihazı yapar

slayer

Üye
w800 çok iyiymiş
---------------
foto çekmek için foto makinesi alın (o zaman telefon rehberi için de rehber mi alayım yani?)
bu ne şimdi_??? :angry:

Üst Alt