N9 şarjı su gibi gidiyor!..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
N9 şarjı su gibi gidiyor!..
arkadaşlar telefonu yeni aldım, ama bu sorun sadece bende mi yoksa çoğunuzda da durum böyle mi, önceki telim n8 de ne yapiyorsam n9'da da ayni şeyleri yapiyorum hatta üstüne; oyun hic oynamiyorm uygulama da kullanmiyorum fazla, sadece interneti kullaniyorum kendi tarayicisindan, ama sabah doldurduğum sarj aksam olmadan tükeniyor, net baglantisini kapatıyorum ihtiyacım olmadığı zamanlarda 3g açık, sadece 3g tek başına harcamaz bu kadar herhalde, acaba bilmediğim bu ayar mi var arka planda ayarlarda çalışan uygulamalar mi var, bilen varsa çünkü ben yeniyim daha ayrıntılari bilmiorum fazla...

pRime.

pRime.

Üye
bazı n9'larda şarj sorunu olduğunu duymuştum ama internet gerçekten çok şarj yer bu bir gerçek yani. sabahtan akşama götürüyorsa iyidir eğer yetmiyorsa bir yetkili servise görün derim.

KOF!K

Üye
şarj sorunu diye bişey kesin olarak yok. tasarruf modunda kullanırsan bi artış görürsün

mert_1047

mert_1047

Üye
Tasarruf modunda cok yuklenmezsem 3gunun sonunucok rahat goruyorum. Herkese tavsiye ederim.

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
evet bende son çare olarak tasarruf moduna aldım onun dışında yapabilecek bisey yok herhalde, ama tasarruf modunda da internetteyken zırt pırt bağlantı kurman gerekiyor, sayfa yüklemesi bittiğinde bağlantıyı kesiyor telefon...

mert_1047

mert_1047

Üye
Tasarruf modu adı üstünde işini yapıyor :) Ben wireless'a bağlanacağımda tasarruf modundan çıkıyorum işim bittiğinde tekrar tasarruf nmoduna alıyorum.

GodMode

GodMode

Üye
Telefonunda da problem olabilir. Bizim bir arkadaş vardı o da aynı problemden yakınıyordu. Telefonu değiştirdi şimdi net 2 gün gidiyor diyor.

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
Telefonunda da problem olabilir. Bizim bir arkadaş vardı o da aynı problemden yakınıyordu. Telefonu değiştirdi şimdi net 2 gün gidiyor diyor.

hmm o zaman telde sorun olabilir, sırf bu neden yüzünden servis kabul edermi telefonu, yani servise verince ne olacak bataryayı mi değiştirecekler yani, bi de kaç gün kalır serviste telefon, bazen 1 ay sürüyor servis durumları...

KOF!K

Üye
ilk şarjı nasıl oldu acaba bana söylenen telefonu fabrika şarjını tam bitirdik den sonra 18 saat kapalı durumda şarj olması

mert_1047

mert_1047

Üye
Bence bu 18 saat vs... işleri çok eskide kaldı bu şehir efsanelerine itibarım yok cihaz şarjlı geldiyse bitiririm. Ardından normal kaç saatte doluyorsa doldurur kullanırım. O 18 saat işleri filan eskide kaldı.

cozturk

cozturk

Üye
Bence bu 18 saat vs... işleri çok eskide kaldı bu şehir efsanelerine itibarım yok cihaz şarjlı geldiyse bitiririm. Ardından normal kaç saatte doluyorsa doldurur kullanırım. O 18 saat işleri filan eskide kaldı.

mert yemin ediyorum aynısını yazıyordum sayfayı bi yeniledim aklımdakini geç cümlemi
calmıssın:ehe :)

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
telefonu 2. el aldım, ilk sahibi nasıl şarj etmiş onu bilemiyorum ama bende bu şarj konusunda söylenen klişe sözlere inanmıyorum, telefonu sarjı dolunca zaten elektrik akımını kesiyor, 18 saatmiş 10 saatmiş onlar çarşıdaki hiçbirşey bilmeyen telefoncularin ezberlerinden başka bisey değil, bence donanımsal bi sorun var telefonda, ya arkadaşlar toplasan 2-3 saat anca giriyorum internette onun dışında bisey yapmıyorum ama akşam 5-6 gibi eve dönüyorum ve şarja takıyorum telefonu...

mert_1047

mert_1047

Üye
telefonu 2. el aldım, ilk sahibi nasıl şarj etmiş onu bilemiyorum ama bende bu şarj konusunda söylenen klişe sözlere inanmıyorum, telefonu sarjı dolunca zaten elektrik akımını kesiyor, 18 saatmiş 10 saatmiş onlar çarşıdaki hiçbirşey bilmeyen telefoncularin ezberlerinden başka bisey değil, bence donanımsal bi sorun var telefonda, ya arkadaşlar toplasan 2-3 saat anca giriyorum internette onun dışında bisey yapmıyorum ama akşam 5-6 gibi eve dönüyorum ve şarja takıyorum telefonu...

Mesele şebeke üzerinden internet olunca açıkçası ben bişey diyemiyorum cihazdai nternet paketi kullanmıyorum.

İkinci bir meseleyse bana kalsa Teknosa, Mediamarkt,bimeks vs... mağazalardaki elemanlarında telefonculara kıyasla bilgi konusunda çağ atladıklarını söyleyemeyeceğim :D sattıkları ürünün iade edilip edilemediğine dair fikirleri bile olmuyor bazen.

byziggurat

Üye
benim n8 de aynı sorun vardı 3 defa servise yolladım bişey çıkmadı her seferinde batryaya saglam raporu verdiler ve sim kartımı degiştirmemi söylediler meger benim kart eski oldugu için şebekeye baglanırken telefonu zorladıgından şarj çabuk tükeniyormuş. sim i degiştim sorun çözüldü...

cozturk

cozturk

Üye
kafaya takma şarj süren normal bence.telefonda bi bozukluk olsa normal calısmaz bataryada sorun var desek yeni cıkan bi telefonun bataryası bu kadar cabuk eskimez batarya bozuk olsa zaten telefon acılmaz.2-3 saat internet batarysyı feci sömürür.Ve N9 un şarj süresini sakın N8 kadar olacagını düsünme ..Biri 1 ghz digeri 680 mhz.Biri amoled ekran digeri normal.... Vb...

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
benim n8 de aynı sorun vardı 3 defa servise yolladım bişey çıkmadı her seferinde batryaya saglam raporu verdiler ve sim kartımı degiştirmemi söylediler meger benim kart eski oldugu için şebekeye baglanırken telefonu zorladıgından şarj çabuk tükeniyormuş. sim i degiştim sorun çözüldü...

hadi ya sim kart yüzünden şarjın çabuk bittiğini ilk defa duyuyorum ama açıklaman mantıksız gelmedi bana onu da araştırırım bi ...

PalmerTech

PalmerTech

Üye
3g ve wifi arama açık, gün içi uygulamaları ve neti çok sık kullanıyorum, sadece geceleri şarj ediyorum yetiyor. yeni aldıysanız, pilin açılması zaman alacaktır, ama süresi uzar.

pRime.

pRime.

Üye
hadi ya sim kart yüzünden şarjın çabuk bittiğini ilk defa duyuyorum ama açıklaman mantıksız gelmedi bana onu da araştırırım bi ...

ilk parti n8'lerde sim kartlarıyla ilgili sorunlar vardı.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Yeni nesil akilli telefonlar alirken simkartinizi yenileyin mumkunse 128 kb ile degistirin telefonun hem batarya hem performansini etkiliyor simkartlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt