N9 Nokia Londra Ofisi izlemeye değer tanıtım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uruloki

Uruloki

Üye
N9 ile N900 ün işlemcileri farklı biri 45nm diğeri 65nm biri 1ghz den başlıyor diğeri 600mhz den N9 da kullanılan işlemci için google a omap3630 yazarsanız görürsünüz bu arada harmattan arayüzü özel hazırlanmıştır cihaza N900 e uyacağını sanmam

enolaguy

Üye
yok arkadasim o bir fark veya sorun degil cunku islemcinin sadece hizi farkli ama tum komut kumesi ayni dolayisiyla yapabilecekleri de ayni aradaki hiz farkida sorun yaratmaz cunku port edilirken sadece programda var olan gecikme dongulerini n900 e gore ayarlarsin olur biter veya n900 u overclock yaparsin o zaman ona bile gerek kalmaz arayuzdede cok fark olmaz cunku donanimlar birbirine cok yakin, dolayisiyla kisa bir calisma ile n900 e uyar diyorum ben

Uruloki

Uruloki

Üye
yok arkadasim o bir fark veya sorun degil cunku islemcinin sadece hizi farkli ama tum komut kumesi ayni dolayisiyla yapabilecekleri de ayni aradaki hiz farkida sorun yaratmaz cunku port edilirken sadece programda var olan gecikme dongulerini n900 e gore ayarlarsin olur biter veya n900 u overclock yaparsin o zaman ona bile gerek kalmaz arayuzdede cok fark olmaz cunku donanimlar birbirine cok yakin, dolayisiyla kisa bir calisma ile n900 e uyar diyorum ben

tamam ikiside omap3 ama biri omap3430 diğeri omap3630 sen diyelim intel moorestown platformundaki tüm işlemciler aynı diyebilirmisin diyemezsin değil mi e o zaman ayrıca şunuda belirtmek isterim N900 de swap bellek ile 1gb ram varken N9 da normal olarak 1 gb ram var yani oyun daki grafikler sonra harmattan arayüzünün getirdikleri filan buraya yığılıcak onun için meego da swap belleğe gaçarken takılma olabilir ayrıca meego nun sistem ihtiyacı ne daha doğrusu harmattan arayüzünün yani portlansa bile tam olarak portlanamaz N900 e

enolaguy

Üye
İyide ramin islemci ile ilgisi yok cunku onlar mikroislemcinin disindaki yan birimler ne kadar ram takarsan o kadar olur dolayisiyla bu islemcinin eksikligi degil ve her iki islemcide birbiri ile yazilim uyumlu bence hic sorun cikmayacak

Uruloki

Uruloki

Üye
İyide ramin islemci ile ilgisi yok cunku onlar mikroislemcinin disindaki yan birimler ne kadar ram takarsan o kadar olur dolayisiyla bu islemcinin eksikligi degil ve her iki islemcide birbiri ile yazilim uyumlu bence hic sorun cikmayacak

orda ramden bahsetmemim amacı harmattan arayüzünün grafiklerini rame alacak ondan diyorum ayrıca meego 1.3 de en az 512mb ram gerekicek yani en fazla meego1.2 güncellenicek n900 yani iyice desteği kestiler dediğim gibi belli yerleri keserek harmattan arayüzünü uygulayabilirsin n900 e ama geliştiricler onun için uğraşmaz bence

Del Rey

Del Rey

Üye
ilk videoda 59. saniyede "according to nokia, you can have 200 apps running at the same time in this screen" mi diyor? yoksa yanlış mı duydum? aynı anda 200 uygulama mı :allalla:

Evet öyle diyor :)

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
android uygulamaları çalışırmı ki?. bence imkansız. android böyle bişeye kesinlikle ama kesinlikle izin vermez...

osmanayman

osmanayman

Üye
Çoktan yapıldı bile sadece kodlar düşmedi piyasaya... N900 için yaptılar, N9'un çıkmasını beklediler... Çünkü n9'un önemli bir artısının olması gerekiyordu...:oke:

Video:

Uruloki

Uruloki

Üye
artık fandroidciler için mucuk mucuk mucuk diyoruz gençler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt