N9 mu lumia 800 mü ?

Sponsorlu Bağlantılar

bebetoca

Üye
    Konu Sahibi
N9 mu lumia 800 mü ?
hem fiyat hemde uygulama bakımından hangisini tavsiye edersiniz kararsız kaldım ?

klongs

klongs

Üye
n9 a androidi portladılar androidde wp den daha çok uygulama var bence n9

papakudioflu

papakudioflu

Admin
ikiside birbirinden güzel öncelikle meegonun açık kaynak kodlu olması onu sınırsız sahilleri olan bir denize çeviriyor wp ise şu anda en hızlı ve stabil işletim sistemi eger telefonunda gerçek özgürlük istiyorsan n9 almalısın hız stabilite uygulama bollugu ve gerçek internet deneyimi için wpli lumia almalısın. Fiyat olarak lumia800 16gb oldugu için n9 un da 16gbını baz almak gerekir ki ülkemizde 1250-1400 aralıgında satışı var. Lumia800 ise resmi satışı olmadıgı için kesin fiyatı yok ama yurtdışı kayıtlı cihazlar satan magazalar var ve fiyat aralıgı 900-1100 tl. Yanlız şunu da belirteyim lumia800 de mevcut yazılım wp7.5 mangoda türkçe dil destegi olmadıgı için bir müddet ingilizce kullanırsın fakat türkçe dil destegi veren wp7.5 tango güncellemesi nisan ayı içinde yayınlanıcak

---------- Eklendi @ 14:52:00 ---------- Yazıldı @ 14:00:09 ----------

kardeşim pm kutusunu telefondan sayfanın en altındaki masaüstü görünüm sekmesine tıklayarak boşaltabilirsin

bebetoca

Üye
    Konu Sahibi
ikiside birbirinden güzel öncelikle meegonun açık kaynak kodlu olması onu sınırsız sahilleri olan bir denize çeviriyor wp ise şu anda en hızlı ve stabil işletim sistemi eger telefonunda gerçek özgürlük istiyorsan n9 almalısın hız stabilite uygulama bollugu ve gerçek internet deneyimi için wpli lumia almalısın. Fiyat olarak lumia800 16gb oldugu için n9 un da 16gbını baz almak gerekir ki ülkemizde 1250-1400 aralıgında satışı var. Lumia800 ise resmi satışı olmadıgı için kesin fiyatı yok ama yurtdışı kayıtlı cihazlar satan magazalar var ve fiyat aralıgı 900-1100 tl. Yanlız şunu da belirteyim lumia800 de mevcut yazılım wp7.5 mangoda türkçe dil destegi olmadıgı için bir müddet ingilizce kullanırsın fakat türkçe dil destegi veren wp7.5 tango güncellemesi nisan ayı içinde yayınlanıcak

---------- Eklendi @ 14:52:00 ---------- Yazıldı @ 14:00:09 ----------

kardeşim pm kutusunu telefondan sayfanın en altındaki masaüstü görünüm sekmesine tıklayarak boşaltabilirsin[/QUOTE ]

Olmadı kardeş ya çözemedim olayı bi türlü :D

Bahsettiğim fiyat nasıl 1 aylık tel için iyimidir ?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
güvendigin bir yer için iyidir saglam alışveriş yap yanlız birde cihaz garantilimi yurtdışı kayıtlımı iyi bak

cptaincnr

cptaincnr

Üye
hem fiyat hemde uygulama bakımından hangisini tavsiye edersiniz kararsız kaldım ?

Bak guzel kardesim ben ikisinide kullandim daha oncede yazmistim bu konuyla ilgili yorumumu umarim yeterli olur senin icin.. Her iki modelde ayni anda elimdeydi lumia yi sattim n9 u rafa kaldirdim iphone 4s kullaniyorum bilgine.. okuyunca daha net anlarsin sebebini saygilar..

Ben her ikisine de sahibim arkadaslar.. N9 ve Lumia 800 .. Bana sorarsaniz Nokia bu ikisini birlestirip bi C secenegi sunmali bize.. Ikisindende memnun degilim.. Daha once paylastigim ikisiyle ilgili bi yorumum vardi onu da yazayim belki neden boyle soyledigim konusunda aciklik getirmis olurum biraz..
Nokia buyuk hayal kirikligi yaratmaya devam ediyor.. Eylul ayindan beri N9 kullaniyorum. Telefonumu Isvec ten aldim. Neredeyse her gun guncelleme ve uygulama takip ettim 6 aylik bu surecte nihayet bir guncelleme yayinlandi oda koca bi hikayeden ibaret.. Ilk satisa sunuldugu gunden bu yana destegimizi cekmiycez uygulama alaninda yenilikci olacagiz diyen Nokia en basiti bir Whatsapp uygulamasini bile meego ya entegre edemedi. Isin en komik yanida artik 4G baglanti kullanilmaya baslaniyorken 3G baglantiyi destekleyipte 3G uzerinden goruntulu konusmayi desteklememek nasil bir sorumsuzluktur. Guya PR1.2 guncellemesi ile goruntulu konusma destegi gelecekmis hahh!! evet geldi gelmedi desek yalan olur ama kullanabilirsen ne ala... Birincisi gmail hizmetinden yararlaniyor olacaksin, ki bu da yetmiyor birileriyle gorusmek istiyorsan onlarinda bu hizmetten yararlaniyor olmasi lazim!! Sadece Gtalk isimli uygulama uzerinden bu destegi vermek ne Skype de ne gsm aramalarinda bu destegi vermemek nasil bir dalga gecme politikasidir insanlarla? Ayrica Gtalk uygulamasini yukleyebilirseniz ciddi bi basari elde etmis olacaksiniz.. Cunku sozde marketimiz olan ovi store a girdigimiz de uygulama yukleniyor tel geregi gibi reset atiyor ancak gtalk baslatilamiyor her defasinda indirme sorunu veriyor ana menu uzerinde yada gtalk ikonunun altinda video call sekmesini goremiyorsunuz.. uygulama yoneticisinden yuklenmis gozuken bu hizmet nedense hic ortalikta gozukmuyor ve baslatilamiyor!! Bu sorunu yasayan yuzlerce mesaj okudum nette ve insanlarin telkini biraz bekleyelim nokia store da gecici bi sorun var demek ki diye... Ilk ciktigi gunden bu yana tam 10 gun gecti nasil bir store sorunudur bu!! Nasil bir ilgi alakadir bu Nokia!!! Hayatim boyunca Nokia dan sasmadim hep kullandim hep memnun kaldim ama sanirim artik Nokia = Rezalet....
Simdi diyeceksiniz ki bi goruntulu gorusme icin mi rezalet diyorsun nokia ya.. Tabi ki hayir belkide bu yaziyi okuyan bi cok kisiden daha fazla nokia ciyimdir.. Tuttugum takim gibiydi benim icin bi takintiydi ama artik bence devreleri yakti... Cunku daha dun Nokia Lumia 800 hediye ettiler bi telefon firmasi tarafindan.. Bu arada ben Isvec te yasiyorum bazi sazanlar aradan cumle secip aklinca laf atmasinlar henuz Turkiyede yokki falan diye ciddi bilgi sahipleri muhatap olsun herneyse..
Lumia 800 evet Nokia nin yeni fenomeni!! Kime gore neye gore!!
Sadece ozellikleri uzerinden gidicem... Evet felaket bi hiz .. Gercekten inanilmaz hizli dokundugun anda gitmek istedigin yerdesin. cok karisik ve yorucu bir menu secenegi hersey icice gecmis gibi.. tamamiyle bir sosyal paylasim telefonu yapilmis tum sosyal alanlarin elinin altinda sanki butun hayatimiz twitter , facebook windows live uzerine kuruluymuscasina.. N9 u goruntulu gorusme uzerine elestirdik ama Lumia da on kamera bile yok!! Evet yanlis okumadiniz bu zamanda boyle bir iletisim ve teknoloji caginda elinizde ki son model ustun ozellikli Nokia nizda bir on kamera dahi yok... Magazasinda 50.000 civarinda uygulama oldugu yaziyor soyle bir goz attim inanin ise yarar uygulama 50 yi gecmez belki de bulmaz bile... Whatsapp calisiyor , Skype yok , Viber yok, guncel kullandiginiz uygulamalarinizi zaten karsilastirabilirsiniz magazalardan ben sadece en revacta olan en cok kullanilan uygulamalardan bahsettim..
Ve asil merak ettigim su sevgili Nokia dan... Lumia kadar suratli , N9 kadar gorseli ve menusu duzenli on kamerasi olan (kullanilabilir olmasi tercihimdir tabi )yani kisacasi her iki telefonu birlestirip adam gibi bir tane telefon cikarip ne zaman bize kakalayacaksin acaba??? Hic begenmedigim iphone de tum bu ozellikler mevcutken neden Nokia bunlari insanlara tipki arabalarda ki klima. elektrikli camlar ve aynalar gibi opsiyonel parcalarmiscasina sunuyor anlamiyorum.. Ne kadar umrunda olur bu eletiriler bilmiyorum ama icimi dokmem lazimdi!!

papakudioflu

papakudioflu

Admin
arkadaşım bu kpnuyu açtıgında da söylemiştim yine söylüyorum iki telefonu kullanmış birisi olarak ikisinde de sadece görüntülü görüşmeyi eleştirmişsin ki görüntülü görüşme nokianın yapamadıgı bir teknoloji degil lumia serisi de lumia800den ibaret degil karşılaştırdıgın s4 isveçte kaça satılır bilmem ama türkiyede n9 un iki katı nerdeyse evet nokia bize seçenek veriyor apple gibi bir cihazla yetinin demiyor evet bende isterim kusursuz herşeyin üst seviye kullanıldıgı bir cihaz ama o zamanda söylenicek lafı söylüyeyim o kadar para nokiaya verilir mi iphone alırım

pRime.

pRime.

Üye
Bak guzel kardesim ben ikisinide kullandim daha oncede yazmistim bu konuyla ilgili yorumumu umarim yeterli olur senin icin.. Her iki modelde ayni anda elimdeydi lumia yi sattim n9 u rafa kaldirdim iphone 4s kullaniyorum bilgine.. okuyunca daha net anlarsin sebebini saygilar..

Ben her ikisine de sahibim arkadaslar.. N9 ve Lumia 800 .. Bana sorarsaniz Nokia bu ikisini birlestirip bi C secenegi sunmali bize.. Ikisindende memnun degilim.. Daha once paylastigim ikisiyle ilgili bi yorumum vardi onu da yazayim belki neden boyle soyledigim konusunda aciklik getirmis olurum biraz..
Nokia buyuk hayal kirikligi yaratmaya devam ediyor.. Eylul ayindan beri N9 kullaniyorum. Telefonumu Isvec ten aldim. Neredeyse her gun guncelleme ve uygulama takip ettim 6 aylik bu surecte nihayet bir guncelleme yayinlandi oda koca bi hikayeden ibaret.. Ilk satisa sunuldugu gunden bu yana destegimizi cekmiycez uygulama alaninda yenilikci olacagiz diyen Nokia en basiti bir Whatsapp uygulamasini bile meego ya entegre edemedi. Isin en komik yanida artik 4G baglanti kullanilmaya baslaniyorken 3G baglantiyi destekleyipte 3G uzerinden goruntulu konusmayi desteklememek nasil bir sorumsuzluktur. Guya PR1.2 guncellemesi ile goruntulu konusma destegi gelecekmis hahh!! evet geldi gelmedi desek yalan olur ama kullanabilirsen ne ala... Birincisi gmail hizmetinden yararlaniyor olacaksin, ki bu da yetmiyor birileriyle gorusmek istiyorsan onlarinda bu hizmetten yararlaniyor olmasi lazim!! Sadece Gtalk isimli uygulama uzerinden bu destegi vermek ne Skype de ne gsm aramalarinda bu destegi vermemek nasil bir dalga gecme politikasidir insanlarla? Ayrica Gtalk uygulamasini yukleyebilirseniz ciddi bi basari elde etmis olacaksiniz.. Cunku sozde marketimiz olan ovi store a girdigimiz de uygulama yukleniyor tel geregi gibi reset atiyor ancak gtalk baslatilamiyor her defasinda indirme sorunu veriyor ana menu uzerinde yada gtalk ikonunun altinda video call sekmesini goremiyorsunuz.. uygulama yoneticisinden yuklenmis gozuken bu hizmet nedense hic ortalikta gozukmuyor ve baslatilamiyor!! Bu sorunu yasayan yuzlerce mesaj okudum nette ve insanlarin telkini biraz bekleyelim nokia store da gecici bi sorun var demek ki diye... Ilk ciktigi gunden bu yana tam 10 gun gecti nasil bir store sorunudur bu!! Nasil bir ilgi alakadir bu Nokia!!! Hayatim boyunca Nokia dan sasmadim hep kullandim hep memnun kaldim ama sanirim artik Nokia = Rezalet....
Simdi diyeceksiniz ki bi goruntulu gorusme icin mi rezalet diyorsun nokia ya.. Tabi ki hayir belkide bu yaziyi okuyan bi cok kisiden daha fazla nokia ciyimdir.. Tuttugum takim gibiydi benim icin bi takintiydi ama artik bence devreleri yakti... Cunku daha dun Nokia Lumia 800 hediye ettiler bi telefon firmasi tarafindan.. Bu arada ben Isvec te yasiyorum bazi sazanlar aradan cumle secip aklinca laf atmasinlar henuz Turkiyede yokki falan diye ciddi bilgi sahipleri muhatap olsun herneyse..
Lumia 800 evet Nokia nin yeni fenomeni!! Kime gore neye gore!!
Sadece ozellikleri uzerinden gidicem... Evet felaket bi hiz .. Gercekten inanilmaz hizli dokundugun anda gitmek istedigin yerdesin. cok karisik ve yorucu bir menu secenegi hersey icice gecmis gibi.. tamamiyle bir sosyal paylasim telefonu yapilmis tum sosyal alanlarin elinin altinda sanki butun hayatimiz twitter , facebook windows live uzerine kuruluymuscasina.. N9 u goruntulu gorusme uzerine elestirdik ama Lumia da on kamera bile yok!! Evet yanlis okumadiniz bu zamanda boyle bir iletisim ve teknoloji caginda elinizde ki son model ustun ozellikli Nokia nizda bir on kamera dahi yok... Magazasinda 50.000 civarinda uygulama oldugu yaziyor soyle bir goz attim inanin ise yarar uygulama 50 yi gecmez belki de bulmaz bile... Whatsapp calisiyor , Skype yok , Viber yok, guncel kullandiginiz uygulamalarinizi zaten karsilastirabilirsiniz magazalardan ben sadece en revacta olan en cok kullanilan uygulamalardan bahsettim..
Ve asil merak ettigim su sevgili Nokia dan... Lumia kadar suratli , N9 kadar gorseli ve menusu duzenli on kamerasi olan (kullanilabilir olmasi tercihimdir tabi )yani kisacasi her iki telefonu birlestirip adam gibi bir tane telefon cikarip ne zaman bize kakalayacaksin acaba??? Hic begenmedigim iphone de tum bu ozellikler mevcutken neden Nokia bunlari insanlara tipki arabalarda ki klima. elektrikli camlar ve aynalar gibi opsiyonel parcalarmiscasina sunuyor anlamiyorum.. Ne kadar umrunda olur bu eletiriler bilmiyorum ama icimi dokmem lazimdi!!

dostum kusura bakma ama n9 alarak hatayı baştan yapmışsın. n9 çıkmadan önce nokia windows phone'a geçeceğini, meego cihazı üretmeyeceğini söyledi. bu ne demek? nokia n9 geliştiricilere emanet demek. tüm bunlar sen bu cihazı almadan aylar önce gerçekleşti. keşke burada millete içini dökeceğine önce araştırma yapıp öyle telefon alsaydın!!!

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
N9..

cptaincnr

cptaincnr

Üye

dostum kusura bakma ama n9 alarak hatayı baştan yapmışsın. n9 çıkmadan önce nokia windows phone'a geçeceğini, meego cihazı üretmeyeceğini söyledi. bu ne demek? nokia n9 geliştiricilere emanet demek. tüm bunlar sen bu cihazı almadan aylar önce gerçekleşti. keşke burada millete içini dökeceğine önce araştırma yapıp öyle telefon alsaydın!!!

Dostum zaten aylarca arastirdim N9 u cikis tarihini beklerken surekli meego hakkinda bilgi edinmeye calistim ama takdir edersin ki herkes bu isletim sisteminin bilinmezliginden ve nokia nin destegini cekeceginden bahsederken ayni zamanda nokia da kesinlikle meego yu yalniz birakmayacagini acikladi yine bu forumlarda bunlarin orneklerini gorebilirsin. degilim ki arastirmadan bakmadan tel alayim ? ayrica ne tur uygulamarin calistigini ne tur ozelliklerin oldugunu kullandikca anliyorsun 3G destegi var yaziyorsa teknik ozelliklerinde ve on kamerayi goruyorsan dogal olarak aklina bile gelmiyor goruntulu gorusme olmayacagi mesela.. Benim en buyuk hatam tel piyasaya suruldugu ilk gunlerde almis olmam oldu hic bir kullanicisínin yorumu yokken.. Ayrica merak ettim simdi sanki kabahatli benmisim telefon satin alarak elestirmeye hakkim yokmus gibi neden konusuluyor anlamiyorum ? Bu forumda biz kasaptan yanamiyiz ? Benim gibi parcalanan bi cok insan var bu tur firmalarin sacma sapan satis politikalari yuzunden.. Beni elestirirken bi daha dusunun bence..

---------- Eklendi @ 10:21:14 ---------- Yazıldı @ 10:04:29 ----------

arkadaşım bu kpnuyu açtıgında da söylemiştim yine söylüyorum iki telefonu kullanmış birisi olarak ikisinde de sadece görüntülü görüşmeyi eleştirmişsin ki görüntülü görüşme nokianın yapamadıgı bir teknoloji degil lumia serisi de lumia800den ibaret degil karşılaştırdıgın s4 isveçte kaça satılır bilmem ama türkiyede n9 un iki katı nerdeyse evet nokia bize seçenek veriyor apple gibi bir cihazla yetinin demiyor evet bende isterim kusursuz herşeyin üst seviye kullanıldıgı bir cihaz ama o zamanda söylenicek lafı söylüyeyim o kadar para nokiaya verilir mi iphone alırım

Sevgili Of lu kardesim hemserim.. Ben goruntulu gorusmeyi elestirdim genelde evet cunku cok bariz bir yanlis bariz bir hatadir bu bence.. Boyle bir teknoloji caginda goruntulu gorusme ozelligini desteklememek bence buyuk handikaptir.. Ayrica Lumia nin hizindan da bahsettim inanilmaz bir hiz oyle birsey gormedim daha once ki N9 , iphone 4s , galaxy s2 gibi son donemin gozdelerinin hepsi gecti elimden ama Lumia da ki hiz hic birinde yok.. WP7 nin menusunun cok karisik oldugunu da soyledim bu benim gozlemim sadece sana yada bir baskasina karisikta gelmeyebilir ama hepimiz zaten burda gozlemlerimizi ve elestirilerimizi olumlu yada olumsuz farketmez paylasmiyor muyuz? Forum olmanin amaci bu degil mi zaten ?

Goruntulu gorusme harici de yazayim gorduklerimi madem yeterli gelmemis sana

Mesela N9 hizli ve stabil diyorduk oyle okuduk hep.. Ama ben 4s kullandiktan sonra hiz ve stabilitenin N9 da olmadigini farkettim.. Mesela mail uygulamasindan bahsedeyim ben mail yazarken N9 geriden geliyor ki dokunmatik klavyeyi tuslu klavye hizinda kullanmam mumkun degilken .. mesaj yazarken geriden geliyor.. telefonumda oyle fazla fazla uygulamada yok hani diyelim ki kasmisiz telefonu ve kullanim tercihimdir genelde acik uygulama birakmam telefonda ona ragmen bu bahsettigimi yasiyorsam bu mu stabil calisma ? uygulama konusunda eksikleri cok ben telefonda oyun oynayan biri degilim o yuzden oyunlari yazmiyorum bile ki zaten bence oyun oynatmiyor diye tel elestirmek bana gore cok ucuza kacmak olur.
Lumia yi cok uzun kurcalamadim cunku inan bana menuler arasinda gecis yaparken artik kafan allak bullak oluyor bi geri donus tusu koymuslar onunla girdigin menuden geriye donuyorsun tipki internet sayfasinda ki mantikla diger turlu menu tusu olan windows ikonuna tiklayarak ciktiginda ayni sekliyle falan acik kaliyor uygulama ve rehber gorunumu inanilmaz kotu olmus yeniliklere kapali degilim ama bu kadar oynanmamali bence.. Hani demissin ya nokia bize secenek sunuyor aslinda nokia bence halen arayis icersinde ve hala ne yapmasi gerektigini tutturamiyor.. Yoksa sence bu kadar gelisime acik bi sistem varken elinde birakip windoswa donmek symbian gibi anna belle ile gercekten gorunumu ve kullanimini neredeyse kusursuz hale getirdigin bi sistemi birakmak bunlar cok dogru mu ? ben dogru bulmuyorum acikcasi meego ile bilinmez bi kuyuya girdik kaldik simdi wp donemini baslatti bu karma nereye kadar devam edecek bu sekilde.. Elestirdigim iphone ios uzerinden surekli aciklarini kapatarak bugun acik ara liderlige oynuyor ve bence nokia son donemde son kullaniciya hitap edemiyor. Keske symbian anna belleyi gelistirip daha iyi islemcili ramli cihazlarla birlestirseydi ortaya harika seyler cikabilirdi. Veya meego uzerine yuruse daha mantikli olurdu ben windowsla ortakliginida bir cirpinis olarak goruyorum..

papakudioflu

papakudioflu

Admin
meego üzerine devam etseydi evet büypk hamle yapabilirdi ama devam edicek gücü de kalmamıştı düşünebiliyormusun son beş yılda 70milyar euro zarar etmiş bir firmadan bahsesiyoruz ki bu firmanın tek satış kaynagı telefon diger firmalar gibi pc laptop tv gibi enstrümanlarla telefonu sübvanse etme şansı yoktu o yüzden microsoft gibi bşr devle ortak olarak hemde anlalma şartlarını görünce baya iyi bir ortaklık kurarak yoluna devam etmek zorunda kaldı. Tabiki amacımız kimseyi kırmak üzmek degil birbirimizden birşeyler ögrenmeye çalışıyoruz mesela senin kullandıgın lumia800de yazılım sürümü kaçtı şimdi çıkan cihazlardaki sürü kaç son iki ayda lumia800 3-4 tane güncelleme aldı şu anda eline alsan tanıyamazsın ve bu ay içinde wp7.5tango güncellemesiyle 500yenilik gelicek wp ye ve en önemlisi türkçe olucak.

cptaincnr

cptaincnr

Üye
meego üzerine devam etseydi evet büypk hamle yapabilirdi ama devam edicek gücü de kalmamıştı düşünebiliyormusun son beş yılda 70milyar euro zarar etmiş bir firmadan bahsesiyoruz ki bu firmanın tek satış kaynagı telefon diger firmalar gibi pc laptop tv gibi enstrümanlarla telefonu sübvanse etme şansı yoktu o yüzden microsoft gibi bşr devle ortak olarak hemde anlalma şartlarını görünce baya iyi bir ortaklık kurarak yoluna devam etmek zorunda kaldı. Tabiki amacımız kimseyi kırmak üzmek degil birbirimizden birşeyler ögrenmeye çalışıyoruz mesela senin kullandıgın lumia800de yazılım sürümü kaçtı şimdi çıkan cihazlardaki sürü kaç son iki ayda lumia800 3-4 tane güncelleme aldı şu anda eline alsan tanıyamazsın ve bu ay içinde wp7.5tango güncellemesiyle 500yenilik gelicek wp ye ve en önemlisi türkçe olucak.

Nokia nin ekonomik sartlari ve durumu acikcasi ic acici olsun yada olmasin cok umrumuzda degil hicbirimizin sonucta hepimiz kendi cebimize ve butcemize bakiyoruz .. Haliyle biz son kullanicilar olarak eksik gedik olan seyleri gordugumuzde de ister istemez elestiriyoruz.. Lumia nin 3-4 tane guncelleme aldigini soyledin bu cok guzel bi gelisme ozellikle de WP7,5 tango guncellemesiyle daha iyi hale gelecekmis kullanacak arkadaslara hayirli olmasini diliyorum insallah.. WP8 den bahsediliyor bi yandan da ben buna kiziyorum iste surekli sistem degisikligi yada sistem uzerinde adini dahi degistirebilecegin kadar koklu degisiklikler yapmak secenegi bollastirmasi bi yana insanlari avlamak gibi bence.. Cunku her zaman dedigim gibi kullandigimiz cihazlar eninde sonunda telefon ve bu cihazlarin ozu iletisim amacli olmali o yuzden goruntulu gorusebilme video cekebilme her iki kamerayi da kullanip bunu sonrasinda paylasabilme bunlar zaruri ihtiyaclar halinde artik bence.. o yuzden yetersiz goruyorum ve isin kotu tarafi lumia 900 cikacak ve ben sanirim onunla muradima ericem.. 4S ne kadar kullansam da memnun olsamda hissiyati yeterli degil =)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
ben abdden aldırdım lumia900 kuzen şu anda kullanıyor ve inanılmaz etkilenmiş o da 4s kullanıyordu bu cihaz bambaska diyor sürekli güncelleme çıkması beni de rahatsız ediyor antivirüs mü bunlar virüs veritabanı günceller gibi sürekli güncelleniyor fakat bu olayda wpyi ayrı tutuyorum daha yeni gelişen bir sistem ve wp8 ile tam rayına oturucak ve win8 ile tam entegre çalışıcak o tüzden pcde windows kullanan herkese tavsiyem windows phonelu bir akıllı telefon bu illede lumia olucak diye birşey yok htc titanII de wpli fakat lumia900 karşılaştırmasında 16mp kameraya ragmen geride kalıyor

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
ben abdden aldırdım lumia900 kuzen şu anda kullanıyor ve inanılmaz etkilenmiş o da 4s kullanıyordu bu cihaz bambaska diyor sürekli güncelleme çıkması beni de rahatsız ediyor antivirüs mü bunlar virüs veritabanı günceller gibi sürekli güncelleniyor fakat bu olayda wpyi ayrı tutuyorum daha yeni gelişen bir sistem ve wp8 ile tam rayına oturucak ve win8 ile tam entegre çalışıcak o tüzden pcde windows kullanan herkese tavsiyem windows phonelu bir akıllı telefon bu illede lumia olucak diye birşey yok htc titanII de wpli fakat lumia900 karşılaştırmasında 16mp kameraya ragmen geride kalıyor
Evet abi her şekilde Lumia900 eziyor...

pRime.

pRime.

Üye
daha yeni gelişen bir sistem ve wp8 ile tam rayına oturucak ve win8 ile tam entegre çalışıcak o tüzden pcde windows kullanan herkese tavsiyem windows phonelu bir akıllı telefon bu illede lumia olucak diye birşey yok htc titanII de wpli fakat lumia900 karşılaştırmasında 16mp kameraya ragmen geride kalıyor

millet androidi portlamaya hazırlanıyor lumia'larına. kimse kullanmıyor sistemi.
bir de sadece zune üzerinden hafızasına ulaşılabilen bir sistemden söz ediyoruz.

üstteki linkte iphone 4s, htc one x ve lumia 900'ün kamera testi var. lumia iphone ile başabaş bir performans sergilemiş.

benim buradan yapacağım çıkarım, kamera telefonları symbianlı olmalı. bunlardan hiçbirisi N8'in yanına yaklaşamıyor. 808'den bahsetmeyeceğim zaten.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
yaklaşık bir buçuk yıldır n8 kullandıgım için n8 kamera performansını zaten bu cihazlarla karşılaştırmam wp bölümünde lumia900 le titan II nin karşılaştırması var htc 16mp kamerayla bile lumiaya eziliyor

cptaincnr

cptaincnr

Üye

Lumia 900 su an amerika da satista mi ? Eger oyleyse aldirayim hemen bitane =) bu lumia 900 ler finlandiya da uretilmiyor mu ? ben isvecte yasiyorum cok yakindayim olmazsa oradan aldiririm bilginiz var mi bu konuyla ilgili? Amerikada ki fiyati biliyor musunuz ?

---------- Eklendi @ 15:08:53 ---------- Yazıldı @ 15:03:34 ----------

yaklaşık bir buçuk yıldır n8 kullandıgım için n8 kamera performansını zaten bu cihazlarla karşılaştırmam wp bölümünde lumia900 le titan II nin karşılaştırması var htc 16mp kamerayla bile lumiaya eziliyor
Su an ki aklim olsa N8 i hic birakmazdim N9 un goruntu ve reklamlarina aldanip muthis bir telefon bence yanarim da onu anna belle ile kullanamadim ona yanarim =)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
lumia900 şu anda sadece abd ve kanada da satışta ingilterede ön siparişle satışı var 22nisanda çıkar piyasaya abdde 450$ simlock 700$ simfree fiyatla satılıyor

cptaincnr

cptaincnr

Üye
lumia900 şu anda sadece abd ve kanada da satışta ingilterede ön siparişle satışı var 22nisanda çıkar piyasaya abdde 450$ simlock 700$ simfree fiyatla satılıyor
Finlandiya da üretiliyor da ilk orada satışa sunuluyor ilginç valla.. Neyse ordan simlock lu aldırsak bu gevey denen zimbirti ise yarar mı bilgin var mı? Baya fiyat farkı var arada cunku.. Avrupada 22 nisansa sansa bak 22 sinde turkiyeye geliyorum :) ertelesem mı bileti napsam :)