n8 ve c7 de karşılaştığım büyük bir problem.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
elektronikmüh

elektronikmüh

Üye
    Konu Sahibi
n8 ve c7 de karşılaştığım büyük bir problem.
bugun bir olay geldi başıma.
tek diş şarj kalmıştı,güç tasarruf moduna aldım cihazı,kendisine geçilsin mi diye sormuştu zaten,eve gidene kadar öyle kalsın istedim. sonra telefonu kapatmam gerekiyordu,tekrar açacaktım.ama nedense tekrar açılmadı. bu cihaz güç moduna geçince kapanıp tekrar açılacak kadar gücü kalmıyor mu :) şuan şarjda herhangi bi sıkıntı yok. aynı sorun c7de de var.

TheORCUN

TheORCUN

Üye
Nokia S^3 telefonlarda genel bir durum, pile zarar vermemek için... %10dan aşağıda telefon kapatılırsa bir daha açılmaz, %5de kendi kapanır, açılmaz... Çünkü telefon açılmak için pile çok yükleniyor, pilin hücrelerine çok iş düşüyor, ve pilin çok büyük bir performans göstermesi gerekiyor... Eğer telefon bu durumda açılırsa, pili zorlarsa, pili öldürebilir, ya da hücrelerine zarar verebilir, ömrünü yer yani...

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
benim n8'i kutudan sıfır çıkardım ve güç düğmesine bastım açılmadı tekrar tekrar denedim açılmadı. Normalde içinde şarj olması gerekmiyormu benimkinin şarzı bomboştu yani. Bu ne demek oluyor?
Daha sonra şarj aletiyle şarja taktım ve yine açılmadı. yaklaşık bir iki dakika bekledim yani. sonra söktüm tekrar taktım yine açılmadı dedim herhalde şarj aleti bozuk sonra usb den taktım başladı şarj olmaya içim rahat etti. neyse yaklaşık 8 saat kadar şarjda bıraktım sonra açtım kurcalamaya başladım. ertesi gün pili bitti. şarj aletine taktım tekrar baktım çalışıyor hemde yine boştu şarj. şimdsi bunun mantığı nedir ben çözemedim :S
Bana bunu açıklayabilecek varmı allah rızası için?

TheORCUN

TheORCUN

Üye
benim n8'i kutudan sıfır çıkardım ve güç düğmesine bastım açılmadı tekrar tekrar denedim açılmadı. Normalde içinde şarj olması gerekmiyormu benimkinin şarzı bomboştu yani. Bu ne demek oluyor?
Daha sonra şarj aletiyle şarja taktım ve yine açılmadı. yaklaşık bir iki dakika bekledim yani. sonra söktüm tekrar taktım yine açılmadı dedim herhalde şarj aleti bozuk sonra usb den taktım başladı şarj olmaya içim rahat etti. neyse yaklaşık 8 saat kadar şarjda bıraktım sonra açtım kurcalamaya başladım. ertesi gün pili bitti. şarj aletine taktım tekrar baktım çalışıyor hemde yine boştu şarj. şimdsi bunun mantığı nedir ben çözemedim :S
Bana bunu açıklayabilecek varmı allah rızası için?

İlk şarjı anlayamadım :S garip. Çok uğraştıysan telefonla 1 günde bitmesi normal... Bu arada usb giğrişinde sorun yok ama normal şarj girişinde problem olabilir çok sıkarsa başka arıza da çıkarırsa servise gönder derim...

WebStyle

WebStyle

Üye
Nokia'nın ürettiği ilk seri N8'ler de bu problemler çok yaşanıyor galiba arkadaşlar telefon da kilitlenme problemi açılmama sorunu vb.. vb.. yakın zaman içinde 2.partlar gelecek gelecek sanırım. Hataları en aza indirmişler..

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
Nokia'nın ürettiği ilk seri N8'ler de bu problemler çok yaşanıyor galiba arkadaşlar telefon da kilitlenme problemi açılmama sorunu vb.. vb.. yakın zaman içinde 2.partlar gelecek gelecek sanırım. Hataları en aza indirmişler..
2.partlar gelmiş diye biliyorum benim aldığım telde öyle sanırım ve şuana kadar pek bi sorun yaşamadım maşallah diyim

WebStyle

WebStyle

Üye
2.partlar gelmiş diye biliyorum benim aldığım telde öyle sanırım ve şuana kadar pek bi sorun yaşamadım maşallah diyim

Belki de gelmiştir hocam 17 si ile 28 şubat tarihleri arasında gelecek deniyordu çünkü. Acaba nereden aldınız cihazı?

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
Belki de gelmiştir hocam 17 si ile 28 şubat tarihleri arasında gelecek deniyordu çünkü. Acaba nereden aldınız cihazı?
ben ocak ayında aldım 2. part olduğuna emin değilim ama ocak ayının ortalarında ankara optimum media markt tan aldım aldığım zamanda özellikle sordum yeni seri olarak geldimi diye ve aldığım gün gelmişti yanlış hatırlamıyosam

>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
valla benim ilk parttan ama hiç sorun yok arkadaş bu milleti anlamadım benmi şanslıyım yosa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt