n8 den sonra

Sponsorlu Bağlantılar

sek07

Üye
    Konu Sahibi
n8 den sonra
artık n8 yavaş yavaş ömrünü doldurmaya başladı

800-1000 tl arası telefon alıcam
kamerası iyi olsun video çekim iyi olsun

ses kalitesi kulaklık ahize müzik çalar vs

şarj önemli 1-1,5 gün yetsin yeter

ekran minimun 4 inç olsun

uygulama oyun vs sorun olmasın symbiandaki programlar yetiyordu :)

yoyofurkan

Üye
android istiyorsan multitasking den vazgeçeceksin 4 inçlik symbian sadece 808 pureview var

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Arkadaşım bende senin gibi n8 i değiştireyim dedim aldım S3 ama bana çok yabancı geldi,navigasyon berbat,kamera eh işte,ses kalitesi eh işte ama özellik ve birsürü ayar teferruat falan,neyse 4 gün kullandım sonra eşime verip ben n8 ime geri döndüm.bende tabiiki n8 i değiştircem ama büyük ihtimalle yine Nokia marka bir lumia cihaz olacaktır.demem oki alacağın cihazı önceden birisinden test etmeni öneririm.

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
Oyunda symbian yetiyorsa wp fazla gelir zaten geri kalan tüm özellikler (kamera ses sağlamlık) nokia lumia serisinde var Nokia Lumia 820 olabilir

theruhix

Üye
lumia 820 tam sizlik :) gold ta 999 tl

bayon

Üye
bence de lumia :) bu arada yukarda bi abi s3 görüşünü paylaşmış kesinlikle bende onun gibi düşünüyorum

Silinen Üye 2392690

Silinen Üye 2392690

Kapalı Hesap
Özellikle üzerine değindiğin nokta kamera ve bu konuda seçimin biraz zor olacaktır.808 sonrası N8'i Genel yanıyla yakalıyan bir kamera şu anda hiçbir telefonda bulunmuyor.Fakat Lumialar gece çekimiyle yakın veya bariz bir üstünlük bu çizgiyi yakalıyor.Gündüzleri ise en azından idare eder nitelikte.Ve biçtiğin fiyat ise şu an için biraz düşük geldi.Sana tavsiyem biraz daha beklemen olacaktır.Nokıa yeni Lumia Amiral gemisini ser verip sır vermeden saklıyor bir çok insanda bu konuda baya bi umutlu. Haziran yada Temmuz ayında bu çıkışa hep birlikte şahit olacağız.Eminim ki 808'e fazlasıyla sahip olmayı istiyorsun buna dayanarakdan Lumia'yı beklemelisin diyorum.En azından bu zaman diliminde biraz daha üzerine katabilirsin.Şayet beklentileri karşılamaz başka bir öneride bulunmak gerekirse Sony'e yönelmelisin.

MaxipmaN

Üye
4inç olarak e7 de var bilginize

yoyofurkan

Üye
e 7 de 680 mhz işlemci 256 ram var n8 den sonra alınmaya değmez bence

siegfried

Üye
.. ben de 2 yil N8 kullandiktan sonra, N808 e gectim, cok memnunum ve dogru bir karar vermisim (4 inc ekran + 1300 islemci + süper kamera donanimi + iyi bir medya player + 500 RAM )

kcr

Üye
Bu saatten sonra symbian'lı telefon almak -cihazın kamera kalitesi iyi olsa bile- riskli bir tercih olur. Symbian gün geçtikçe eriyor. Ya wp ya da android...

yoyofurkan

Üye
.. ben de 2 yil N8 kullandiktan sonra, N808 e gectim, cok memnunum ve dogru bir karar vermisim (4 inc ekran + 1300 islemci + süper kamera donanimi + iyi bir medya player + 500 RAM )
ev ekranı ve menü geçişlerinde hafif takılmalar oluyormu ve tarayıcıda sayfa yakınlaştırıp uzaklaştırırken kasıyormu

- - - Eklendi - - -

Bu saatten sonra symbian'lı telefon almak -cihazın kamera kalitesi iyi olsa bile- riskli bir tercih olur. Symbian gün geçtikçe eriyor. Ya wp ya da android...

usta doğru söylüyosunda ben multitasking e çok önem veriyorum benim için olmazsa olmaz bu özelliği ne wp ne ios ne android sunuyor, boşunamı kıt donanımlı symbianlarla uğraşıyoruz.

siegfried

Üye
ev ekranı ve menü geçişlerinde hafif takılmalar oluyormu ve tarayıcıda sayfa yakınlaştırıp uzaklaştırırken kasıyormu

- - - Eklendi - - -

usta doğru söylüyosunda ben multitasking e çok önem veriyorum benim için olmazsa olmaz bu özelliği ne wp ne ios ne android sunuyor, boşunamı kıt donanımlı symbianlarla uğraşıyoruz.

dogru, gercek multitasking benim icin de cok önemli ! Sorularina gelince : ben de 1508 sürüm numarasi yüklü (kendim flashladim + hackli) menülerde en ufak bir kasma yok (animasyonlarida iptal ettim) tarayici olarakta opera mini + opera mobile yüklü, bir problem yasamiyorum..

kcr

Üye
Ben şu multitasking olayını tam anlayamadım. Görebildiğim kadarıyla Android'de de birkaç uygulama bir arada çalışabiliyor ama sizin kastettiğiniz multitasking'i anlayamadım, gerçekten...

sek07

Üye
    Konu Sahibi
symbian bu saatten sonra alınmaz biraz daha bekleyrbilirim ama çok fazla parada veremem samsungu alırsam koruyucuyla kullanmam gerekecek bu aralar sony xperia L ile SP ye kafam yattı sony yine kamerada bir nepze olsa iyi wp almam hiç bir uygulamaya para vermedim ve kredi kartı gerekiyor yanılmıyorsam wpden uygulama satın almak için oda bende yok

şu multitasking konusu baya merak ettim şimdi diğelim müzik çaları açtım+ youtube downloaderi açtım+ tarayaıcıyı açtım youtube download ederken internette dolaşamıyacakmıyım mesela şu yazıyı yazarken youtubeden indirme yapıyorum :)

diğeri ise n8 müzik çalarken oyun oynayabiliyorduk androidde o yokmu :/

erdgnblt

erdgnblt

Üye
İstanbuldaysan Doğubank İşhanı'ndan 1000 tlye 820 1200 tlye 920 alabilirsin (Lumia)

yoyofurkan

Üye
Ben şu multitasking olayını tam anlayamadım. Görebildiğim kadarıyla Android'de de birkaç uygulama bir arada çalışabiliyor ama sizin kastettiğiniz multitasking'i anlayamadım, gerçekten...

androidde arkaplana atılan uygulamalar o anki görüntüsü kaydedilerek donduruluyor mesela opera ile dosya indirirken operayı arkaplana atarsanız yada en basitinden ekranı bile kapatsanız dosya indirmesi iptal olur yada mesela oyunlar sd data çekerken yine ekranı kapatsanız datayı yine çekmez fakat symbianda böyle bir sorun yoktur arkaplanda ister zip açın ister youtube dan video indirin ister uygulama yüklemesi yapın nimbuzz ile çevirimiçi kalın hatta bir hd oyun açın tüm bunların hepsini aynı anda kesintisiz yapın görevler arasında ışık hızında geçiş yapın bu konuyu iyi araştırmanızı tavsiye ederim google a gerçek multitaskıng yazarsanız açıklayıcı bilgiler bulabilirsiniz

kcr

Üye
androidde arkaplana atılan uygulamalar o anki görüntüsü kaydedilerek donduruluyor mesela opera ile dosya indirirken operayı arkaplana atarsanız yada en basitinden ekranı bile kapatsanız dosya indirmesi iptal olur yada mesela oyunlar sd data çekerken yine ekranı kapatsanız datayı yine çekmez fakat symbianda böyle bir sorun yoktur arkaplanda ister zip açın ister youtube dan video indirin ister uygulama yüklemesi yapın nimbuzz ile çevirimiçi kalın hatta bir hd oyun açın tüm bunların hepsini aynı anda kesintisiz yapın görevler arasında ışık hızında geçiş yapın bu konuyu iyi araştırmanızı tavsiye ederim google a gerçek multitaskıng yazarsanız açıklayıcı bilgiler bulabilirsiniz

Bir taraftan da Android kullanan/gözlemleyen biri olarak söyleyeyim; Android'deki olay anlattığınız gibi değil. Multitasking gayet güzel işliyor. Hatta mesajınızdan sonra tekrar denedim. Dosya indirme, radyo, tv, oyun... hepsi bir arada çalıştığı gibi arka planda devam etmesi gerekenler de devam ediyor. Belki Android'in önceki sürümlerinde multitasking yoktu ya da bu derecede geliştirilmemişti, bilemiyorum. Ama son sürümde gayet başarılı ve hızlı...

yoyofurkan

Üye
androidde gerçek multitasking yok hem android tablet (polypad 7208) hem telefon (gio-ace) kullandım multitasking yapmıyorlar sadece müzik arama yada marketten yapılan indirmeler açık kalıyor gerisi herşey kapanıyor opera arka planda sayfa yüklemiyor hatta gta3 ü açıp datayı oyundan çekerken ekranı kapatınca iptal oluyor ve aklıma gelmeyen birçok uygulama böyle ve androidde açık uygulamalar ekranı yok son uygulamalar var yani en son kullanılmış uygulamalar halbuki symbianda açık uygulamalar ekranı var yani o an gerçekten çalışan uygulamaların gösterildiği ekran velhasıl söylediklerimi tam anlayabilmeniz bi kaç ay symbian kullanmanız gerekir

sek07

Üye
    Konu Sahibi
Bir taraftan da Android kullanan/gözlemleyen biri olarak söyleyeyim; Android'deki olay anlattığınız gibi değil. Multitasking gayet güzel işliyor. Hatta mesajınızdan sonra tekrar denedim. Dosya indirme, radyo, tv, oyun... hepsi bir arada çalıştığı gibi arka planda devam etmesi gerekenler de devam ediyor. Belki Android'in önceki sürümlerinde multitasking yoktu ya da bu derecede geliştirilmemişti, bilemiyorum. Ama son sürümde gayet başarılı ve hızlı...

androidin son sürümleri önemli zaten :) :/

Üst Alt