Microsoft'tan bir surpriz daha:CORTANA

Sponsorlu Bağlantılar

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Daha Amber gelmedi bazı kullanıcılara gd3 gelecek onları versinler hemen millet deli oldu

tanercoskun

tanercoskun

Üye
Son derece yararlı Bir olay sesli asistan kullanımı kolaylaştırır ama Türkçe olmadıktan sonra kullanamıyoruz.

chethin

chethin

Üye
Elbet bir gün türkçe olur...

umutgidik

umutgidik

Üye
Duman ile :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi

cortana'nın ekran görüntüleri de sızdı.

arkadaşlar yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Cortana Microsoft hesabınızla senkron olacak ve Microsoft hesabınızla oturum açtığınız win8,winRT,WindowsPhone,XBOX platformlarında sizi tanıyacak. Yani Siri gibi telefondaki bir sesli asistan değil kullandığınız tüm Microsoft platformlarında Microsoft Asistanınız gibi bir şey olacak.

narnia16

narnia16

Üye
Türkçe desteği olursa var ya Türkiye' de büyük sıçrama yaşar MS ve Nokia :)

respection123

Üye
CORTANA :)

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Türkçe konuşma dilini desteklememesi tamamen Nokia Türkiye ve MS Türkiyenin hatası gerekli baskıyı kurmaları gerekir di şimdiyue kadar önceki nokia modellerinde var ilk defa olmayacak

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
video çekiminde yakınlaştırma uzaklaştırma denetimi istiyorum, video çekerken durdurup devam edebilmek istiyorum. radyo dinleyeceğimde kulaklığı her takmamda sesin ilk önce kulaklıktan gelmesini istiyorum. sabah otobüste radyoyu açacağımda acaba sesi kulaklıktan mı yoksa dışarıdan mı verecek diye endişe etmek istemiyorum. office uygulamasının sadece Documents klasörü içindekileri değil telefonda ve SD karttaki her ofis dosyasını görmesini istiyorum. oluşturduğum bir excel dosyasını xls formatında kaydedebilmek istiyorum. bilgisayardan telefona aktardığım xls uzantılı dosyamda değişiklik yababilmeyi istiyorum. çünkü uzantısı sadece xlsx ise değişiklik yapabiliyorum. microsoftun bunun gibi daha bir çok düzeltmesi onarması tamamlaması gereken şey var. asistan kalsın. önce bunları halletsin. benim fikrim bu.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, Esendağlı ve OttomaN TigeR
OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Hadi Hayırlısı :D

suyunsesi

suyunsesi

Üye
video çekiminde yakınlaştırma uzaklaştırma denetimi istiyorum, video çekerken durdurup devam edebilmek istiyorum. radyo dinleyeceğimde kulaklığı her takmamda sesin ilk önce kulaklıktan gelmesini istiyorum. sabah otobüste radyoyu açacağımda acaba sesi kulaklıktan mı yoksa dışarıdan mı verecek diye endişe etmek istemiyorum. office uygulamasının sadece Documents klasörü içindekileri değil telefonda ve SD karttaki her ofis dosyasını görmesini istiyorum. oluşturduğum bir excel dosyasını xls formatında kaydedebilmek istiyorum. bilgisayardan telefona aktardığım xls uzantılı dosyamda değişiklik yababilmeyi istiyorum. çünkü uzantısı sadece xlsx ise değişiklik yapabiliyorum. microsoftun bunun gibi daha bir çok düzeltmesi onarması tamamlaması gereken şey var. asistan kalsın. önce bunları halletsin. benim fikrim bu.

Sana katılıyorum, ancak fazla mal göz çıkarmaz :P ayrı bir departmanda bunları çalışsın isterim :P

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
Bay H

Bay H

Üye
WP 8.1 test eden kullanıcı Cortananın 2014 sonlarına doğru dünya genelinde 44den fazla dili destekleyeceğini yazmış twitterda

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
2014 başında wp8.1 ile US English 2014 sonundan itibaren de tüm dünyada 44 dil desteğiyle sunulacakmış.

tanercoskun

tanercoskun

Üye
2015 şimdilik çok uzak görünsene güzel haber...

katil_197

katil_197

Üye
çok geç 2014 sonları

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
2015'e kalmaz bence

dakamon

dakamon

Üye
Ambere de temmuza kalmaz diyorduk :D

• Beğen
Tepkiler: PureFood ve maydinmaydin

musti15fb

Üye
Cortana'yı geçelim bütün iPhone'ler dün güncellendi, sürüm atladı. Bizim 8.1 güncellemesini almamız bile 2015'i bulabilir. Amber ne zaman duyuruldu, hala alamayan var.