Microsoft'tan bir surpriz daha:CORTANA

• 12 Eylül 2013
  • 2527 Okunma
  • 65 Cevap

1. < Resmi açmak için tıklayın >

Microsoft Windows Phone için güzel bir sürpriz daha hazırlıyor; CORTANA

Geçtigimiz gunlerde sizlere Microsoft'un Windows Phone8.1 güncellemesi için hazırladıgı yeniliklerden "bildirim merkezi" ve "multi tile seçimi" gibi özelliklerden bahsetmiştik. Bugün ortaya çıkan bir rapora göre ise Microsoft CORTANA kod adlı yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Cortana ismi HALO oyuncularına yabancı gelmemiştir. Microsoft Cortana kod adlı bu sistemle Apple'ın kullandıgı Siri özelligindeki sesli asistan sistemini bir kac adım daha ileriye taşıyarak Windows Phone kullanıcılarına bu alanda da bambaşka bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.

Microsoft Bing direktörü Stefan Weitz Temmuz ayında CNET'e verdigi roportajında;

Biz yeni bazı özellikler icin aramızda tartıştık fakat apple ve google'ın verdigi hizmeti vermenin bu noktada bir faydası olmayacagı kararına vardık. Var olanı eklemek son teknoloji ürünü algısını zayıflatır. Biz evrimsel ve devrim niteligi taşıyana kadar boyle özelligi eklemek istemedik fakat şimdi hazırız.

Bu arada Cortana'nın veri merkezi olarak 3.5 yılda milyarlarca veriyi depolayan Bing Satori ajansını kullanacagı belirtiliyor.

Yazan: papakudioflu
    Son düzenleme: 12 Eylül 2013
    sinanozcan312 bunu beğendi.
  2. hadi bakalım
    ---
    :eller:

3. ilgi çekici olur ama daha Türkçe ses desteği yok normal aramalarda bunda hiç olmaz ondan pek kullanılmaz bizde bence

n000k bunu beğendi.
  4. Microsoft Dahada hirslandi neler cikaracak ilerde bakalim

5. Sürprizlerle dolu bir gün :heyo2:

6. güzel olacak :tşk: haber için

7. FeRhAt0152 bunu beğendi.
  8. Türkçe yoksa pek Bi işe yaramaz.kimse Perfect ingilizce konuşmuyor yani..

OttomaN TigeR bunu beğendi.
  9. Abi peki bu devrimsel yenilik hakkında bir bilgin var mı ya da bir tahmin?

10. Harika bir yenilik, haber için teşekkürler abi. Yalnız burada Vasilis'e katılıyorum. :oke:

n000k bunu beğendi.
  11. Bereketlendi buralar. :eller:

12. Yeni işletim sistemimi?

13. çok iyi ya hep siriyi kıskanmışımdır :D sabah sabah mutlu ettin ali abi :tşk:

14. bende lumia istiyoruuuuuuuuuum :D :birak: Ama alamam : :tl::tl::tl::tl::tl::tl::tl::tl::tl::tl::tl: ah anne ah anne

15. Cortanada 1gb or more ram demez ise bende adam değilim :ban:

16. Hayırlısı olsun bakalım :)

17. Daha adam akıllı güncelleme yayınlayamadan diğer sürümlerle ilgileniyorlarya inanamıyorum.

18. İphone'daki sesli asistan uygulamasının daha gelişmiş bir versiyonu. Yani telefonundaki asistan ile görüntülü olarak karşılıklı konuşabilirsin. :D

19. 3G ile mi?

20. şakamı yapıyosun :D

Yüklüyor...
21/11/2018 - 19:07