Microsoft, Redstone ile o hayal edilen çıkışı yapabilir

Sponsorlu Bağlantılar

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft, Redstone ile o hayal edilen çıkışı yapabilir
Uzun bir aradan bu yana ilk kez Microsoft yazılım konusunda heyecanlandırdı beni. Windows 10 Mobile final sürümünden sonra umudumu iyice yitirmiştim açıkçası. Hatta başka platformlardaki cihazlara göz atmaya başlamıştım. Ama artık gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki Redstone Microsoft'u sırtlayacaktır.
Windows 10 Mobile ile Redstone arasında gözlemlediğim farklar:

1: Kilit ekranı eskisi gibi takılmıyor.
2: Arka plandaki uygulamalar arasında geçiş yaparken bir süre sonra uygulama kapanmıyor.
3: Mağazada atma sorunu yok. Sadece yükleme butonu atik değil. Final sürümünde düzelir diye umuyorum.
4: Twitter uygulaması şişmiyor. Uygulamadan atmıyor.
5: Sanal tuşlar daha atik.
6: Isınma sorunu hala aynı ama kasmaya neden olmuyor.
7: Ayarlar menüsü daha derli toplu olmuş.
8: Şarj konusunda w10'dan eksisi yok.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: dark_13, bozkirdangelen ve zaakaan

mehmetisler

mehmetisler

Üye
stabilite ve performans nasıl? Şarj konusunuda değinirsen? Mesela th2 de telefonlar geç şarj olup çabuk boşalıyordu?

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
stabilite ve performans nasıl? Şarj konusunuda değinirsen? Mesela th2 de telefonlar geç şarj olup çabuk boşalıyordu?
Tam da ona değinmeyi unuttum diye gelmiştim buraya. Şarj konusunda çekinceniz olmasın. Fark yok veya belki bir miktar daha iyi gidiyor. Satabiliteye madde madde değindim. Genel olarak w10un önünde.

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Piyasada telefon yok neyin çıkışını yakalayacak! Zaten şu darbe girişiminden sonra Amerikalılara iyice gıcık olmaya başladım :sinir

• Beğen
Tepkiler: ON9 ve suyunsesi
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Şimdiye kadar ki gelişmeler gösteriyor ki, microsoft telefon üretmek yerine sistem üzerine yoğunlaşıyor.
Telefonu başkaları üretecek..
Microsoft ise büyük çaplı telefonlar üreterek piyasaya girecek.

furyzer0

furyzer0

Üye
Şimdiye kadar ki gelişmeler gösteriyor ki, microsoft telefon üretmek yerine sistem üzerine yoğunlaşıyor.
Telefonu başkaları üretecek..
Microsoft ise büyük çaplı telefonlar üreterek piyasaya girecek.
Pc de yaptığının aynısını yapmaya çalışıyor. Yazılım üretecek pazarına çoğunu başka markalara bırakacak kendisi de yılda bir ust seviye cihaz çıkaracak surface serisi gibi.

Sent from mTalk using lumia950

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Mağazadaki eksiklik düzelmedikçe sistem isterse uzaya çıksın yine olmaz. Hala geliştiricilerin ilgisini çekmiyor bu platform. Çekiyorsa da 10 geliştiriciden 1-2si anca.

• Beğen
Tepkiler: Nirvana92 ve maydinmaydin
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Pc de yaptığının aynısını yapmaya çalışıyor. Yazılım üretecek pazarına çoğunu başka markalara bırakacak kendisi de yılda bir ust seviye cihaz çıkaracak surface serisi gibi.
Bilgisayar ile cep telefonu yazılımını aynı ekip yapıyor.
Bu bir bakıma çok iyi, bir bakıma da kötü sonuçlar doğurabiliyor.
Cep telefonu yazılımının mantığı ile bilgisayar farklılık arz ettiğinden bir oraya bir buraya derken kafalar karışıyor.
Daha öncede arkadaşlardan bazıları söylemişti.
Buradaki ortam gibi bazı formları izlemeleri gerekiyor.. O zaman kullanıcıların düşünceleriyle hareket ederler ve başarı da doğal olarak gelmiş olur.

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Sadece yazılımla devam etmek için Nokiayı almış olamaz. Zaten google almış başını gitmişken sadece yazılımla yürüyemez.

furyzer0

furyzer0

Üye
Mağazadaki eksiklik düzelmedikçe sistem isterse uzaya çıksın yine olmaz. Hala geliştiricilerin ilgisini çekmiyor bu platform. Çekiyorsa da 10 geliştiriciden 1-2si anca.
Adamlar evrensel uygulama yaptılar ios portu yaptılar visual studioyu ücretsiz verdiler xamarin satın alıp 400$ lık yazılımı da ücretsiz yaptılar daha ne yapsın

• Beğen
Tepkiler: serinaga
KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Adamlar evrensel uygulama yaptılar ios portu yaptılar visual studioyu ücretsiz verdiler xamarin satın alıp 400$ lık yazılımı da ücretsiz yaptılar daha ne yapsın

Yapmadılar demiyorum yaptılar ama ilerleyiş hala emekleme hızında. Geliştirici kullanıcı yok diye gelmiyor, kullanıcı uygulama yok diye. Tam bir kısır döngü.

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Cihaz yok cihaz. Cihazı olmayan sisteme kim neden uygulama yapsın :)

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Aslında darbeden anlayan abd başına darbe gelmez sadece darbe yapar. Sadece teknoloji ile kafa yormak bazen insanı geriye atar. Hayat zincirleme farkında olmak lazım. İkiz kuleleri abd yıktı ve hoop saddam kaddafi bitti. Aynısını tr yapıp rte yi devirmek olacaktı. Şimdi nokia başına gelen siyo/ceo bir sürpriz değil ki. Tamamen Microsoft ve devlet ekonomik stratejisi. Şu an Lozan antlaşması yüzünden bütün madenler beklemede. Teknoloji için bir sürü parlak beyinlerimiz varken bi cep markamız yok. Vergi gelen cihazın 3te 2si yazık değil mi bize. Ama inşallah 2023 ten sonra büyük 3cu dünya savaşı olmazsa yeniden doğacağız. Yeter ki bir olalım. Artık Microsoft aşkı vs yok. Hep yalan dolan.

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin

tanyyy

Üye
Microsoft, bu seneyi mobil anlamda pas geçeceğini zaten açıklamıştı. 2017 yılında oturmuş bir W10m işletim sistemi ve surface phone'lar ile bir çıkış zaten kaçınılmaz. Ama bu çıkışın boyutunu market belirleyecek. Snapchat en kritik viraj, bir şekilde getirilmesi lazım. Zaten ufak bir hareketlenme olsa o UWP uygulamaları teker teker gelecekte bakalım :)

braayn

braayn

Üye
=)

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Microsoft fantazi peşinde. İş dünyası Windows kullanıyor diye yeni çıkaracakları telefonları da iş dünyasına çalışma hayatına yönelik düşünecekler. Becerebilirlerse bilgisayar dünyası ile tamamen uyumlu platinyum seviye bir yada iki cihaz çıkarıp 4-5 bine millete yedirecekler. Bu cihazların güvenliğinin üst seviyede olması için marketin gelişmesini istemiyor olabilirler. Ben başka bir ihtimal göremiyorum. Yeni gelecek cihazlarda da dock cihaz içinde dahili olur. Adamlar yenilik diye duyurdular bu docku ama cihaz satmadılar. Bi docku beceremediler :D

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
Konuyu açan kardeş wp nin gelişmemesinin en büyük sebebi uygulama/oyun eksikliği. bunu gidermediği sürece redstone sırtlayacak demek çölde vaha bulmak demek. bilmem anlatabildim mi??

oktayceylan26

oktayceylan26

Üye
Microsoft bize çölde kutup ayısı bulduracak gibi geliyor bana :ehe

• Beğen
Tepkiler: ON9 ve Aybin.Kilic
furyzer0

furyzer0

Üye
Microsoft fantazi peşinde. İş dünyası Windows kullanıyor diye yeni çıkaracakları telefonları da iş dünyasına çalışma hayatına yönelik düşünecekler. Becerebilirlerse bilgisayar dünyası ile tamamen uyumlu platinyum seviye bir yada iki cihaz çıkarıp 4-5 bine millete yedirecekler. Bu cihazların güvenliğinin üst seviyede olması için marketin gelişmesini istemiyor olabilirler. Ben başka bir ihtimal göremiyorum. Yeni gelecek cihazlarda da dock cihaz içinde dahili olur. Adamlar yenilik diye duyurdular bu docku ama cihaz satmadılar. Bi docku beceremediler :D
Docka zaten gerek yok hdmi kablosu ile çalışıyor docl sadece fare klavye flash yani usb girişleri için lazım yoksa gereksiz bu sene sınavdan sonra inşallah odama dizeceğim continuum seti monitor bluetooth fare klavye efsane olur

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin

Üst Alt