İpucu Microsoft Lumia Kullanıcıları Kulübü [361 Üye]

Sponsorlu Bağlantılar

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Hocam yükleyemedim.
- Telefon L950, linkteki rar dosyalarının içindekileri çıkardım. Telefon hafızasında belgelerim klasörüne aktardım.
- Telefonu ayarlardan geliştirici moduna aktifledim. Telefonu yeniden başlattım.
- Telefona attığım appx dosyalarına dosya gezginini açıp tıkladım. Ekrana yükle uyarısı geldi. Evet dedim hop geri attı, tekrar tıkladım tekrar evet dedim yine attı. Tüm appx dosyalarında bunu yaptı. Nerede eksiğim var ki?
arm olanları yuklemeniz lazım. Yükle uyarısı geldikten sonra butona basınca atmıyor aslında arka planda yüklüyor. bir kaç kez denedikten sonra yüklenmiş olması gerekiyor. Yine de olmazsa geliştiriciler için kısmındaki cihaz portalı linkinden yüklemeyi deneyebilirsiniz :)
@Rock Ve Roll
Peki bu pil tasarrufunu açtığımızda tuş ışıklarının kapanması için ne yapabiliriz ? :)
tuş ışıklarının kapanması derken, Zaten kapanmıyor mu? :)

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi

suyunsesi

suyunsesi

Üye
arm olanları yuklemeniz lazım. Yükle uyarısı geldikten sonra butona basınca atmıyor aslında arka planda yüklüyor. bir kaç kez denedikten sonra yüklenmiş olması gerekiyor. Yine de olmazsa geliştiriciler için kısmındaki cihaz portalı linkinden yüklemeyi deneyebilirsiniz :)

tuş ışıklarının kapanması derken, Zaten kapanmıyor mu? :)
Hocam cihaz portalı kısmında iki aç kapa düğmesi var, birisi usb ve ağ bağlantılarından telefonu uzak tanılamaya açıyor, diğeri kimlik doğrulama. Bu bölümde link nerede?
Eğer ki telefonu usb ile pc ye bağlamaktan bahsediyorsanız, bağlı. Ama pc den telefona arm dosyalarını yükleyebileceğim ayrıca bir program daha pc de kurulu olması gerekiyorsa onun adı nedir? Önce onu pc ye kurayım. Sonra telefonu bağlayıp pc'ye indirdiğim dosyaları telefona yüklemeye çalışayım.

skynet

Üye
@Rock Ve Roll
Evet nedense sıfırlama işleminden sonra mağaza güncellemeleri bittiğinde artık pil tasarrufunu açtığımda ekran parlaklığının kısılması ve tuş ışıklarının kapanması çalışmıyor ama çözümünü buldum uygulamasını kaldırıp tekrar kurunca sorun çözüldü :)

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, Rock Ve Roll ve ceza87
Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Hocam cihaz portalı kısmında iki aç kapa düğmesi var, birisi usb ve ağ bağlantılarından telefonu uzak tanılamaya açıyor, diğeri kimlik doğrulama. Bu bölümde link nerede?
Eğer ki telefonu usb ile pc ye bağlamaktan bahsediyorsanız, bağlı. Ama pc den telefona arm dosyalarını yükleyebileceğim ayrıca bir program daha pc de kurulu olması gerekiyorsa onun adı nedir? Önce onu pc ye kurayım. Sonra telefonu bağlayıp pc'ye indirdiğim dosyaları telefona yüklemeye çalışayım.
kimlik doğrulama kapalı kalsın diğerini açın aşağıda Wi-Fi yazıyor olması lazım vs diye bir link olacak onu edge ile açın. İlk çıkan ekranda dependency ve uygulama paketi için ayrı ayrı bölümler olacak onları seçtikten sonra deploy butonuna dokunacaksınız

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
suyunsesi

suyunsesi

Üye
kimlik doğrulama kapalı kalsın diğerini açın aşağıda Wi-Fi yazıyor olması lazım vs diye bir link olacak onu edge ile açın. İlk çıkan ekranda dependency ve uygulama paketi için ayrı ayrı bölümler olacak onları seçtikten sonra deploy butonuna dokunacaksınız
Cihaz portalı kısmından çözüldü. Artık FM Radyosu olan bir L950 telefonum oldu. :)
Teşekkürler Furkan kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin, dark_13, ceza87 ve 2 diğerleri
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
beyler, benim kuzen ikinci el garantisi devam eden 1520 almıştı. sonra geçmişteki çirkef tecrübesine dayanarak (g3ü kendi sebep olduğu bi arızadan dolayı garantiye verip değişim yatırtıp g5 almıştı) yine hazır garantisi devam ediyorken bunu vereyim çirkeflik yapayım 950 versinler dedi ve 3 kere filan garantiye verdi. her tamirden geldiğinde bu olmamış diye çirkeflik yaptı :) ve değişim kararı çıkmış, ancak değişim telefonu kodu kısmında şu yazıyormuş; "hp y1m46ea"
beni aradı sordu, enişte böyle bişi yazıyo ne bu dedi? google bi girdim ki hp elite x3 :blink:

adam ya balın önde gideninden ya da burda bi yanlışlık var, nokia telefon verdi, microsoft yerine hp gönderiyor herifler :D

• Beğen
Tepkiler: erhanercan, suyunsesi ve maydinmaydin
serinaga

serinaga

Üye
beyler, benim kuzen ikinci el garantisi devam eden 1520 almıştı. sonra geçmişteki çirkef tecrübesine dayanarak (g3ü kendi sebep olduğu bi arızadan dolayı garantiye verip değişim yatırtıp g5 almıştı) yine hazır garantisi devam ediyorken bunu vereyim çirkeflik yapayım 950 versinler dedi ve 3 kere filan garantiye verdi. her tamirden geldiğinde bu olmamış diye çirkeflik yaptı :) ve değişim kararı çıkmış, ancak değişim telefonu kodu kısmında şu yazıyormuş; "hp y1m46ea"
beni aradı sordu, enişte böyle bişi yazıyo ne bu dedi? google bi girdim ki hp elite x3 :blink:

adam ya balın önde gideninden ya da burda bi yanlışlık var, nokia telefon verdi, microsoft yerine hp gönderiyor herifler :D
Şeytan diyor sende ver servise ama garanti bitmiş, arkadaş süper ballıymış anlaşılan. Benim bir arkadaş 3 defa verdi, sorun yok diyip geri gönderdiler, halbuki cihaz arada bir donuyordu, tüketici hakem heyeti sayesinde parasını kurtarabildi ...

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Şeytan diyor sende ver servise ama garanti bitmiş, arkadaş süper ballıymış anlaşılan. Benim bir arkadaş 3 defa verdi, sorun yok diyip geri gönderdiler, halbuki cihaz arada bir donuyordu, tüketici hakem heyeti sayesinde parasını kurtarabildi ...
onda önce kasa değişti, sonra anakart değişti falan derken sıfır gibi 1520 olmuştu. en sonda telefon donmuş, bunu annesinin telefonuyla videoya almış, pil bitene kadar donuk kalmış beklemiş öyle. videolu kanıt olunca paşa paşa değişime almışlar. ama hala aklım almıyor nokia 1520 yerine hp elite x3'ün gelmesini !

• Beğen
Tepkiler: erhanercan
Krnl386

Krnl386

Üye
onda önce kasa değişti, sonra anakart değişti falan derken sıfır gibi 1520 olmuştu. en sonda telefon donmuş, bunu annesinin telefonuyla videoya almış, pil bitene kadar donuk kalmış beklemiş öyle. videolu kanıt olunca paşa paşa değişime almışlar. ama hala aklım almıyor nokia 1520 yerine hp elite x3'ün gelmesini !
Yok artık, pes diyorum.

• Beğen
Tepkiler: erhanercan ve ceza87
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
şu an tamir bilgileri kalkmış (cihaz kodu filan yazmıyormuş şimdi) sadece cihaz bekleniyor yazıyormuş. bunlar kesin yaptıkları hatanın farkına vardılar sanırım :D bakalım ne gelecek görücez

• Beğen
Tepkiler: erhanercan
Esendağlı

Esendağlı

Üye
İyi pazarlar arkadaşlar, ben İstanbul' da oturuyorum garantisi devam eden Lumia 1520 cihazımı yetkili servise göndermek istiyorum, nereye göndermem gerekiyor acaba?

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
İyi pazarlar arkadaşlar, ben İstanbul' da oturuyorum garantisi devam eden Lumia 1520 cihazımı yetkili servise göndermek istiyorum, nereye göndermem gerekiyor acaba?
benim çirkef kuzen Maltepe'deki Teleservis'e göndermişti.

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Bu videoda, Microsoft'un Lumia 950 ve Lumia 950 XL için gerçek vizyonu anlatılıyor.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Yani; Lumia 950 ve 950 XL sahipleri, telefonlarınızı gözünüz gibi bakın. Gün olur kalem ve 3D Touch desteği ile Smart flip Cover desteği gelebilir. Hatta kılıfla kablosuz şarj desteği bile Lumia 950 için gelebilir. :)

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper, maydinmaydin, serinaga ve 2 diğerleri
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bu videoda, Microsoft'un Lumia 950 ve Lumia 950 XL için gerçek vizyonu anlatılıyor.
Yani; Lumia 950 ve 950 XL sahipleri, telefonlarınızı gözünüz gibi bakın. Gün olur kalem ve 3D Touch desteği ile Smart flip Cover desteği gelebilir. Hatta kılıfla kablosuz şarj desteği bile Lumia 950 için gelebilir. :)
950 ve 950xl cihazlarımı sattığıma pişman olmuş gibiyim:)

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve serinaga
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Patron benim L950 kablosuz şarj oluyor. Bu bahsettiğim kılıf ne ki?

serinaga

serinaga

Üye
L1520'de bile kablosuz şarj varken :allalla:
Ayrıca ben emin değilim artık, bahsedilen özellikler gelene kadar çöp olmasınlar :bilmm

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve maydinmaydin
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
arkadaşlar görmüşsünüzdür teknoloji sitelerinde, Galaxy s8'in iris tarayıcısını kandırmışlar. Ben de merak ettim bizim 950lerdeki iris tarayıcısını kandıran olmuş mu acaba diye ama bununla ilgili bir habere rastlamadım. acaba kimse uğraşmadı mı yoksa kimse kandıramadı mı? :)

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Popüler olmadığı için uğraşan olmamıştır.

• Beğen
Tepkiler: serinaga

Üst Alt