İpucu Microsoft Lumia Kullanıcıları Kulübü [361 Üye]

Sponsorlu Bağlantılar

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Kamera biraz kotu faceye atarken kalıte dusuruyor yoksa hd videoyu bılıosunuz anlatmaya gerek yok 30 fps icabında .d

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Aynen hamurla

ArMaGeDdOn_87

Üye
Sağolasın aldığımda ilk denediğim o oldu başta korkuyla bastırdım sonra baktım bir şey olmuyor baya bastırdım sorun yok şimdilik ileride ne olur bilemem
Anladım o zaman bu sorun da bazı cihazlarda var sanırım

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Arkadaşlar, servis ücretsiz batarya değişimi yapıyor mu garanti kapsamında? Telefonu satacağım, satarken kullanılmış bataryayla satmak istemiyorum.

dakamon

dakamon

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Microsoft un merkezinde çekilne güzel bir video :D

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Dostlar yarı akıllı wp den müthiş bir özellik duydum . Lumia larda ses kaydı ve ses telefon konuşmasında gereksiz sesleri arındırma özelliği varmış . Zello telsiz de bir arkadaş söyledi sanki ses kartı gibi sade ses geliyor . Bu özellik donanımsal mi yazılımsal mi . HTC beats yada boom sound da yada diğer markalarda bu özellik var mı samsung da olmadığını biliyorum .

dakamon

dakamon

Üye
Dostlar yarı akıllı wp den müthiş bir özellik duydum . Lumia larda ses kaydı ve ses telefon konuşmasında gereksiz sesleri arındırma özelliği varmış . Zello telsiz de bir arkadaş söyledi sanki ses kartı gibi sade ses geliyor . Bu özellik donanımsal mi yazılımsal mi . HTC beats yada boom sound da yada diğer markalarda bu özellik var mı samsung da olmadığını biliyorum .

Wp de olan bir şey değil diye biliyorum her wp li telefonda da yok. Örneğin 1520 ve 930 da var bu özellik. 1520 de 4 930 da 3 mikrofon bulunmakta. Bu mikrofonlar sayesinde ana ses ile çevre sesleri birbirinden ayrılabiliyor ve ses berraklaşıyor. Donanım seviyesinde yapılan bir şey.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Wp de olan bir şey değil diye biliyorum her wp li telefonda da yok. Örneğin 1520 ve 930 da var bu özellik. 1520 de 4 930 da 3 mikrofon bulunmakta. Bu mikrofonlar sayesinde ana ses ile çevre sesleri birbirinden ayrılabiliyor ve ses berraklaşıyor. Donanım seviyesinde yapılan bir şey.

Değerli insan hepsinde var diye duydum adam lumia 520 ve diğerleri ile de oluyor dedi

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Bildiğim kadarı ile çoğu wp cihazlarda var. Örneğin benim L920 de de var. üstte bulunan mikrofon delikleri (konuşurken kulak hizasına denk geliyor) dış sesleri engelliyorken, çenemin hizasındaki mikrofon delikleri (konuşurken sesimi alan) sadece yakından gelen sesleri alıyor. Böylece uzaktan gelenler engellenip yakından gelenler netleştiriliyor. Ortaya sadece temiz konuşma sesi çıkıyor.

• Beğen
Tepkiler: hasan3472ty
papakudioflu

papakudioflu

Admin
HAAC Rich Recording mikrofon olan bütün cihazlarda mevcut. Nokia'nın bir inovasyonu ve H264 kalitesinde ses kaydı yapıyor.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Ne gibi mesela. Sony, HTC, Asus hepsini kullanıyorum şu anda.
Asıl meseleyi araştırdım ama halen de bu konu muamma . Nokia 2007 ve 2009 haac haporlor haberleri nokia mühendisleri icat etti deniyor . ilk 808 de devreye girdi deniyor sonra 2013 te htc bu haporloru tedarikçi firms ts mikro Electronics forması ile nokia dan gizli anlaşma yapıp hak ihlali yapmış deniyor . Yani burada haporlor nokia ya ait değil ts Micro electronic şirketine ait proje. Yada proje nokia nin üretim ts nin .
Ama şu var gerçek halen belli değil . Gerçek şu ki çoğu lumia da bu haporlor var.
Peki bu haporlor ms lumia larda olacak mı yoksa nokia da mı kaldı bu haporlor .

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Asıl meseleyi araştırdım ama halen de bu konu muamma . Nokia 2007 ve 2009 haac haporlor haberleri nokia mühendisleri icat etti deniyor . ilk 808 de devreye girdi deniyor sonra 2013 te htc bu haporloru tedarikçi firms ts mikro Electronics forması ile nokia dan gizli anlaşma yapıp hak ihlali yapmış deniyor . Yani burada haporlor nokia ya ait değil ts Micro electronic şirketine ait proje. Yada proje nokia nin üretim ts nin .
Ama şu var gerçek halen belli değil . Gerçek şu ki çoğu lumia da bu haporlor var.
Peki bu haporlor ms lumia larda olacak mı yoksa nokia da mı kaldı bu haporlor .
Bu sistem Nokia'nın patenti altında ve Nokia bunları adı geçen firmaya fason ürettiriyordu. HTC konusu ise doğrudur izinsiz kullanıldığı için İngiltere ve Almanyada sonuçlanan mahkemelerde bu mikrofon sistemini kullanan One M8 satışı yasaklandı ve HTC Nokia'ya tazminata mahkum edildi. Daha sonra Tayvanlı firma Nokia ile patent kullanımı konusunda anlaşma imzalamak durumunda kaldı ve şu anda kullanılan patentler karşılığında Nokia'ya cihaz başına ciddi meblağlar ödüyor.

Microsoft'un cihazlarında kullanımı ise tamamen Redmond merkezli firmanın inisiyatifinde. Çünkü Nokia Cihazlar ve Servisler iş kolu satın alma anlaşmasına göre Microsoft’un akıllı telefonlarında Nokia patentlerini on yıl boyunca ücretsiz kullanma hakkı olduğu ek bir maddeyle belirtilmiş.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Yani lumia lar haac haporlor ile gelmeye devam mı edecek .
Madem öyle nokia ileride cihaz üretir ise haac olmayacak buda bir dez avantaj .

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Yani lumia lar haac haporlor ile gelmeye devam mı edecek .
Madem öyle nokia ileride cihaz üretir ise haac olmayacak buda bir dez avantaj .
Hayır Nokia da kullanabilir farklı bir firmaya bu teknolojiyi lisanslayabilir de. Bu konuda bir kısıtlama yok.

Serhan

Serhan

Üye
Başlık MS olmuş :halay3:
Daha karizmatik duruyor :cool

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Hayır Nokia da kullanabilir farklı bir firmaya bu teknolojiyi lisanslayabilir de. Bu konuda bir kısıtlama yok.
Şimdi oldu hem ms hem nokia bu haporloru kullanabilir. Bu arada htc boom sound haporlor kullanıyor sanırım benzer teknoloji yi kullanıyor .

Üst Alt