Haber Microsoft, Bing ve Windows Phone Entegrasyonu için Fousquare’e 15 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Microsoft, Bing ve Windows Phone Entegrasyonu için Fousquare’e 15 Milyon Dolar Yatırım Yapacak
  • Beğen
Tepkiler: flutewoddy, kaygisiz43, 4MaGuS ve 1 kişi daha

Rainesto

Rainesto

Üye
:tşk: kullananlara iyi haber :)

BelaMonte

BelaMonte

Üye
15 miyon dolar wp yazılımına yatırsa daha iyi olurdu bence :ehe

• Beğen
Tepkiler: Dexter Morgan, maydinmaydin, Hagios ve 2 diğerleri
Mia Alfanso

Mia Alfanso

Üye
Bence saçma Bi hareket önce Facebook uygulamasını düzeltseler daha iyi olucak

• Beğen
Tepkiler: Rainesto, maydinmaydin ve DenizhaNq
dakamon

dakamon

Üye
  • Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Neden saçma olsun arkadaşlar. Bu sayede tek hareketle Cortanayı kullanarak check in yapmak güzel olsa gerek :ehe

veya aradığınız bir mekanın mekanın yapılan yorumlara göre en iyisini bulmak:)

• Beğen
Tepkiler: cank551977
dakamon

dakamon

Üye
Neden saçma olsun arkadaşlar. Bu sayede tek hareketle Cortanayı kullanarak check in yapmak güzel olsa gerek :ehe

veya aradığınız bir mekanın mekanın yapılan yorumlara göre en iyisini bulmak:)
Evet çok güzelde bunlar birazda insanın aklına Türkçe entegrasyonda başrılı olabilirmi yada yapılırmı diye soru işaretlerini getiriyor. Sadece ingilizcede kalmasından endişe duyuyorum açıkcası.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Bence gayet iyi olur cortana bacımıza söyleriz burdayım ben yer bildirimi yap oda yes,sure der yer bildirimini yapar bence iyi olur :D

dakamon

dakamon

Üye
Çok çok güzel olur ortamdaki havanızı bir düşünün :) elinizde lumia 1520 ve kortana yer bildirimi yap diyeceksin tamam efendim yerinizi tespit ediyorum diyecek sonra size yakın mekanların listesi bunlardan hagisindesiniz oradan seçeceksin sonra kortana diyecek kiminle birliktesiniz sende kişi listesinden isimleri söyleyeceksin oda onları ekelyecek tam anlayamadığnı da senin seçmen için sunacak önüne sonra yer bildirimini tamamlamak istiyormusunuz diyecek evet diyeceksin ve yer bildirimini yapacak ayrıca soracak facebook twitter da da paylaşayımmı diye :D şimdi bu anlattığım uzunmuş gibi geliyor ama pratikte 30 saniyenizi belkide 1 dknızı bile almayacak :D ben bazen elle yapim deyince 5 dk uğraştığımı bilirim :D

• Beğen
Tepkiler: Rainesto, PureFood ve ademoz05
ademoz05

ademoz05

Üye
Çok çok güzel olur ortamdaki havanızı bir düşünün :) elinizde lumia 1520 ve kortana yer bildirimi yap diyeceksin tamam efendim yerinizi tespit ediyorum diyecek sonra size yakın mekanların listesi bunlardan hagisindesiniz oradan seçeceksin sonra kortana diyecek kiminle birliktesiniz sende kişi listesinden isimleri söyleyeceksin oda onları ekelyecek tam anlayamadığnı da senin seçmen için sunacak önüne sonra yer bildirimini tamamlamak istiyormusunuz diyecek evet diyeceksin ve yer bildirimini yapacak ayrıca soracak facebook twitter da da paylaşayımmı diye :D şimdi bu anlattığım uzunmuş gibi geliyor ama pratikte 30 saniyenizi belkide 1 dknızı bile almayacak :D ben bazen elle yapim deyince 5 dk uğraştığımı bilirim :D
foursquare kullanasım geldi bu yöntem gelirse :)

tanercoskun

tanercoskun

Üye
WP özel foursquare uygulaması çıkacağı 1 yıl öncede haber yapılmıştı.
Belki bu şekilde düzelir :-)

cintrikus

cintrikus

Üye
ben cortananın türkçeyle çokta düzgün çalışacağını zannetmiyorum ki sesli asistanlarda günlük ne kadar kullanılıyor belli o yüzden cortana pekte gerekli değil bence ki bence öncelikle foursquare şu anki uygulamasını düzeltse daha iyi windows marketin yüz karası bence şu anki haliyle

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
Her şey haber de açık açık yazıyor arkadaşlar ,
Bing ve cortana Foursquare'in veri tabanını kullanacak , bu cok iyi oldu :good:

serinaga

serinaga

Üye
Güzel haber, böylece wp8 ilerlemeye kararlı bir şekilde devam ediyor ...

dakamon

dakamon

Üye
ben cortananın türkçeyle çokta düzgün çalışacağını zannetmiyorum ki sesli asistanlarda günlük ne kadar kullanılıyor belli o yüzden cortana pekte gerekli değil bence ki bence öncelikle foursquare şu anki uygulamasını düzeltse daha iyi windows marketin yüz karası bence şu anki haliyle

şimdi çıkmadan bilemeyiz iddalardan biri de kortana nın siriye göre çok daha gelişmiş olacağı söyleniyordu buda sesli asistan kullanımını artıracak bir şey. Bide merak ettim sesli asistanların günlük be kadar kullanıldığını nereden hangi kaynaktan oğrendin bize de Bi söyleyin de bilelim. Bi Apple da var oda ingilizce. İngiltere Amerika da olmadan bilemezsin nasıl kullanıldığını. Eğer MS gerçekten özverili olursa Türkçe kortana da çok iyi çalışacaktır aksi halde Google translate deki çeviri gibi olursa hiç şaşırmamak gerekir.

cintrikus

cintrikus

Üye
herhangi bir kaynaktan öğrenmedim sadece yurtdışında yaşayan arkadaşlarımdan bazı baktığım forumlardan anladığım kadarıyla günlük hayatta çokta kullanılan birşey değil en çok kullanılan yer araba sürerken falan. bu düşünce kendi fikrim istediği kadar türkçe olsun çok stabil çalışacağını sanmıyorum.konu cortana değil ama ona harcanan emek ve para uygulama için kullanılsa çok daha fazla başarı ve sempati toplayacağını düşünüyorum.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Eğer Cortana Türkçe olarak gelirse ki yıl sonu dan önce muhtemelen gelicek Windows Phone klavyesindeki 600 bin kelimelik Türkçe kelime deposunu da hesaba katın. Fark ettiyseniz metin tahminini kullanarak atasözlerini bile yazabiliyor. Üst düzey ama gerçekten mühendislik harikası bir algoritmayla Cortana bir çok Türkçe konuştuğunu zanneden vatandaşımızdan daha iyi Türkçe konuşabilir.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto, PureFood, 4MaGuS ve 2 diğerleri
dakamon

dakamon

Üye
Ya kortanayı beta olarak verseler bile bizim birçok insanımızdan daha iyi Türkçe konuşur :D

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Eğer Cortana Türkçe olarak gelirse ki yıl sonu dan önce muhtemelen gelicek Windows Phone klavyesindeki 600 bin kelimelik Türkçe kelime deposunu da hesaba katın. Fark ettiyseniz metin tahminini kullanarak atasözlerini bile yazabiliyor. Üst düzey ama gerçekten mühendislik harikası bir algoritmayla Cortana bir çok Türkçe konuştuğunu zanneden vatandaşımızdan daha iyi Türkçe konuşabilir.
Sözelciyim ve dilimize önem veren biriyim ona rağmen benim yanlışlarımı bile söylüyor.:dry: :kıskıs:

• Beğen
Tepkiler: ceza87
Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
şu lanet foursquare uygulamasından kurtulacağız desenize :)

Üst Alt