Maxiplus5 Duvarkağıdı, Ram vb. birkaç sorum

Sponsorlu Bağlantılar

Ruvale

Ruvale

Üye
    Konu Sahibi
Maxiplus5 Duvarkağıdı, Ram vb. birkaç sorum
İyi günler,

Henüz yeni androide geçtim ve elimde MaxiPlus5 var. Haliyle tecrübeli arkadaşlara ufak tefek birkaç sorum olacak :)

Öncelikle RAM den başlayayım sorularıma, bir program açıp kapattığımda bile program RAM harcamaya devam ediyor. Mesela resim görüntüleyince veya dosya yöneticisini açınca çıkınca bile açık görünüyor. Clean Master programı kullanıyorum oradan sürekli sonlandırmak zorunda mıyım telefonu rahata çekebilmek için?

Programla temizleyince 251 MB Ram kalıyor, vakit geçtikçe de 180 170 giderek serbest RAM azalıyor. Toplam RAM 512 MB sizce bu normal bir değer mi yoksa aşırı mı RAM diyor telefon ?

Launcherler(temalar olsa gerek) fazla RAM yer mi, şarja etkisi büyük olur mu?
( Bu arada Launcher önerilerinize bekliyorum)

Duvarkağıdı formatlarını nasıl ayarlamalıyım ? Kayacak şekilde geldiğinden dolayı bir türlü doğru boyutu bulamadım sürekli kırpmamı istiyor.

Telefon menüsünü nasıl zenginleştirebilirim? Turkcell in dandik saatini filan kaldırınca çok boş kaldı telefon.

Yardımcı olacak bir arkadaşa ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler cevaplar için :)

The Shadow

The Shadow

Üye
1- Forumda ram le ilgili sabit konu var ram le ilgili sorularının cevabını bulursun uzun uzun anlatmayım şimdi :D
2- Canlı duvar kağıdı haricinde bi resim koy ram den tasarruf yaparsın.
3- Önüne gelen task manager i kullanma sana onerim Fmr memory cleaner.
4- Ve launcher. Smart launcher bence 1 numara. Bi dene zarar gelmez :D

- - - Eklendi - - -

ve de ...
5- Launcher lar da ram yerler fakat sana onerdiğim launcher telefonun kendi launcher ından daha az ram yiyor :)

Üst Alt