Fundowsky Clean Rom v4.0 T20 İÇİN MÜTHİŞ ROM!

Sponsorlu Bağlantılar

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
Fundowsky Clean Rom v4.0 T20 İÇİN MÜTHİŞ ROM!
ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTEYİM: GEÇENLERDE SİTELERDE DOLAŞIRKEN BENİM BU KONUMU ADAMLAR RESMEN KOPYALAYIP YAPIŞTRMIŞLAR.KAYNAK BELİRTMEMİŞLER FALAN FİLAN.BU KONU TAMAMEN BANA AİTTİR! ALINTI YAPILAMAZ.EMEĞE SAYGI GÖSTERİNİZ.ALINTI KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE YAPILAMAZ!!!!!!!

Merhaba arkadaşlar, sizlere T20 için bence en iyi romu göstereceğim...Bu romu kurmadan öncede telefonunuza cwm kurmayı unutmayın..Cwm kurulumunu bilmeyenler forumdan araştırabilirler.BU ARADA ROM TÜRKÇE GELMEYEBİLİR.SİZ ROM ATTIKTAN SONRA ANDROİD MARKETTEN'MORELOCALE' ADLI PROGRAM İLE TÜRKÇE YAPABİLİRSİNİZ.BU ARADA KONU SÜREKLİ GÜNCEL TUTULMAYA ÇALIŞILACAKTIR....

Öncelikle bu romun faydaları;

-Diğer custom romlar gibi root lu
-+75Mb ram var hatırladığım kadarıyla
- Swap alanı oluşutulabiliyor(yani extradan 350 mb ram yapabilme buda oyunlarda 0 kasmaya sebep :)]
- Orijinal roma göre 2 kat belki daha fazla hız ve performans artışı...
-Yeni arayüz ve menü görünümü.
-Android 2.3.6 sürümü ile rus yapımı :) ve birçok özellik....
-ROOT EXPLORER VB GİBİ ÖNEMLİ UYGULAMALAR VAR YANİ TELEFONDAN SİLİNMEYEN ŞEYLERİ SİLEBİLİOSUNUZ... BAZI GEREKSİZ ŞEYLERİ SİLİN...
-Ve o.c yapabilirsiniz..En ideali 748.8 yada 729.6 mhz yapın. Bende stabil 748.8...

Ve gelelim bu anlattıklarımı telefonunuza yüklemeye :) Belki çoğu kişi biliyordur ama ben tekrar nasıl rom atacağınızı anlatacağım...

CWM KURULUMU;(İSTEK ÜZERİNE EKLENDİ)[VİDEOLU ANLATIM]
[video=youtube;nXPYsgB_kW0]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nXPYsgB_kW0[/video]

İNDİRECEĞİMİZ DOSYA LİNKİ:

Rom KURULUMU ;

llk önce ne varsa yedeklemek istediğiniz şeyler yedekleyin....
Telefon garantiden çıkacak ama orijinal turkcell roma dönerseniz geri garanti kapsamına girecek...
AYRICA AŞAĞIDA LİNKİ BULUNAN DOSYAYI İNDİRİP SD KARTINIZA ATIN VE AŞAĞIDA VERİLMİŞ OLAN BASAMAKLARI UYGULAYIN...

- Ses açma ve güç tuşu ile cihazı açın
- Mount and storage kısmına girip Format Boot, Format Cache, Format Data ve Format System deyin
- Recovery Clockwork ana menüye dönüp Wipe data/factory reset ve wipe cache partition deyin
- Advanced & wipe dalvik cache
- Ana menüden Install zip from sdcard deyin
- SD karta kopyalamış olduğunuz U8650 4.0 CLEAN by Fundowsky.zip ROM'unu seçin ve yükleyin
- Cihazı yeniden başlatın(reboot system now)

İNDİRME LİNKİMİZ;

Bu işlemlerden sonra telefonunuza 'Fundowsky ' romu yüklenmiştir...Hayırlı olsun

ÖNEMLİ NOT;
EĞER CHOOSE FROM SD KARTI SEÇEMİYORSANIZ AÇMIYORSA HATA VERİORSA BAŞKA SD KARTI DENEYİN KESIN OLACAKTIR...

BİZZAT KENDİ TELEFONUMDAN ALDIĞIM EKRAN GÖRÜNTÜLERİ SİZLER İÇİN YÜKLEDİM... BELKİ BAZILARI SORABİLİR BENİM EKRANIM NEDEN FARKLI DİYE BEN DE LAUNCHER PRO VAR ... YANİ TEMA...SİZDE YÜKLERSENİZ AYNISI OLUR SAYGILAR ;)

Rom'u KURMAYI BAŞARAN ARKADAŞLARIMDAN KULLANICI YORUMU BEKLİYORUM VE BİR TEŞEKKÜRÜ ESİRGEMEYİN...
AYRICA BİR YERDE TAKILIRSANIZ HEYACANLANIP BAŞKA BİRŞEYLER YAPMAYIN BURAYA YORUM ATIN BEN YARDIM ETMEYE ÇALIŞIRIM AKSİ TAKDİRDE CİHAZI BOZABİLİRSİNİZ...

HERHANGİ BİR SORUMLULUK ALMIYORUM..KENDİM KULLANIYORUM ÇOK BASİT KURULUMU VAR... TEŞEKKÜRLER...

SWAP ALANI OLUŞTURMA:
-Cwm menüden advenced>partition sd>ext 512mb yapın swap ı da 256 mb yapın sonra swap programına gelip telefondan (yani reboot system now dedikten sonra) ordan herşeyi açın yeşil olsun yani :) ve 10 yazan yeri 100 yapın ve bitti. Bu arada hafıza kartını en az 2gb kullanın daha kaliteli olur...
BİR TEŞEKKÜRÜ VE BEĞENİYİ ESİRGEMEYİN.GERÇEKTEN ÇOK NADİR Bİ PAYLAŞIM BU .BAYAĞI UĞRAŞTIM SİZLER İÇİN.KURANLARA HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİMLE...

BUDA SWAP DAN GÖRÜNTÜ... AMA BU 512 YE 256 YAPILMAMIS HALİ... EĞER SİZ BENİM DEDİĞİM GİBİ YAPARSANIZ 2 KATI OLACAK ORADAKİ RAM in :)

ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTEYİM: GEÇENLERDE SİTELERDE DOLAŞIRKEN BENİM BU KONUMU ADAMLAR RESMEN KOPYALAYIP YAPIŞTRMIŞLAR.KAYNAK BELİRTMEMİŞLER FALAN FİLAN.BU KONU TAMAMEN BANA AİTTİR! ALINTI YAPILAMAZ.EMEĞE SAYGI GÖSTERİNİZ.ALINTI KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE YAPILAMAZ!!!!!!!

• Beğen
Tepkiler: yasinsy, killer53, zaferözz ve 9 diğerleri

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Teşekkürler:oke:

bursa1616

bursa1616

Üye
teşekkrür :)

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
dediğini yaptım ama android system recorvery kısmında Mount and storage kısmı yok orayı nasıl bulurum

Kardeşim telefonunuzda cwm4-cmw5 versiyonlarından biri yüklü olması lazım.Telefonunuzda mount and storage gibi önemli değişiklikler yapabilmeniz için cwm yüklü olması lazım.Forumda var anlatımı bakıp yükleyin..Haydi kolay gelsin :)

---------- Eklendi @ 14:07:10 ---------- Yazıldı @ 14:06:18 ----------

Önemli değil

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
:tşk: Ali.

by__musty

Üye
link patlamış :)

swars

Üye
MORELOCALE programı ile türkçe oldu teşekkürler kardeş

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
niye türkçe olarak resim gösteriyorsun türkçe dil desteği yokki :angry:

Kardesjm bunu hatrlattgn iyi oldu...yazmayi unuttum ...RomuYUKLEDİKTEN SONRA MARKETE GİRİP MORELOCALE ADLİ PRİGRAMİ İNDİR ORDAN TURKCE YAP TEKRAR OZUR DİLERİM....

kowboy2006

Üye
emeğine sağlık.. her dediğini harfiyen uyguladım şimdi 1-2 oyun-uygulama yükleyip test edelim :)

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
emeğine sağlık.. her dediğini harfiyen uyguladım şimdi 1-2 oyun-uygulama yükleyip test edelim :)
Saolasın ... BU rom bence en iyisi t20 için şimdilik.İlk önce root explorer a gir oradan system var ona gel ordan app ' a gel sağ üstte R/W ye tıkla R/O olsun silmek istediğine basılı tut tmm dır. sonra tekrar R/W yap istediklerini sil ama önemli olanlar da kalsın...o.c ile 748.8 de stabil olursa gta3 kasmadan oynarsın.... İyi oyunlar :yuru

enes122

enes122

Üye
en kisa surede deniyorum. eline saglik

kutlu06

Üye
emeğine sağlık

gokhan21759

Üye
ya kardes ben bısey soracam ama ?

bordo510

Üye
bunu yüklemedim ama eğer istersek orjinal turkcell rom a nasıl dönecez ? garantiden çıkar demişin de ...

enes122

enes122

Üye
bu sabah yukledim romu hersey iyi güzel fakat bi sorun var tel le hiç uğraşmadım aksama kadar oyle durdugu yerde sarz sabah fül ken aksam %30 kaldı.. nedendir acaba?

Üst Alt