Lütfen herkes okusun!!! Kaçak-Spot Cep

Sponsorlu Bağlantılar

gentleman

gentleman

Üye
evt mesaj gelmedi

enigma

enigma

Üye
inşallah haberimiz olmadan bu süre bitmez. mesela ben aralık sonu son biliyordum ama süre uzatılmış ve bitecek bile.

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
daha hiçbişi ayarlamadan "söyle yapcam böyle olcak" derlerse ahanda bu olur işte :vur: once ayarla her seyını sonra deki "şu şu tarihlerde şurlarda şu kadara kayıt olcak" bizde gidip halledelim...offffffffff offffffffff :ah:

enigma

enigma

Üye
hayırlı olsun babama gelfi:)
içeriği açıklayacağım

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
5 aralıktan itibaren mesaj gelecek deniyor ama bakalım..

enigma

enigma

Üye
yanlış alarm özür diliyorum
mesaj şöyle
gönderen:7046
cep telefonunuzun yasal kaydı var mı? her cep telefonunzdan hemen 7046'yı ücretsiz arayın veya boş sms gönderin,sonuç 8 aralıkta kadar cebinide telsim

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bunu söyleyen biçok kişi gördüm nette ne derece doğru bilemiyorum..

Telsim müşteri hizmetlerine sormak lazım..

enigma

enigma

Üye
tesim bir hattan 7046 yı ara sadece telsimdeki meşur dayımın sesiyle kaydınız alınmıştır diyor ve hemen kapanıyor bence bi dene

ihsan1900

Üye
Meraba, Ben Turkcell abonesiyim. Eger hattımı bloke ederlerse, başka firmaya gececeğimi e-mail ile bildirdim. Benim kisisel olarak buldugum en kısa vadeli çözüm bu. Belki firmalar, müşteri kaybetmemek için, bu "Temmuz-Aralık sendromu"na çare bulurlar.(12 Milyon e-mail gitmeli firmalara) Bu düşünceme siz de katılırsanız, hep beraber "KAMUOYU BASKISI" oluşturulmasına destek verelim. saygılar.

ylcn16

Üye
13 temmuz dan once taktıysan sorun yok fln diolar ama ben 4 haziranda yurt dısına cıktım ve eylul un sonunda geldım.bu arda da tel kapalıydı.ne olucak sşmdi.burda yoktuk die kilitlenecek mı bu yani

SnL.dracula

Üye
son durum telefonlarda 13 temmuz oncesı alınanlar kontorlu hat ıse 5 ytlı lık kontor kesilecek faturalı hat ise 5 ytl faturanıza gelecek saten emsajlşa kayıt yapılıyo. ama gel gelelim asıl meseleye 13 temmuz sonrası alınanlar kesinlikle kayıt yok 13 aralıga kadar telefona telefonunuz bloke olunmustur mesajı gelcek. son durum bu.....

..::Riddick::..

Üye
<div class='quotetop'>(SnL.dracula &#064; Dec 6 2005, 11&#58;05 AM) [post=222921]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
son durum telefonlarda 13 temmuz oncesı alınanlar kontorlu hat ıse 5 ytlı lık kontor kesilecek faturalı hat ise 5 ytl faturanıza gelecek saten emsajlşa kayıt yapılıyo. ama gel gelelim asıl meseleye 13 temmuz sonrası alınanlar kesinlikle kayıt yok 13 aralıga kadar telefona telefonunuz bloke olunmustur mesajı gelcek. son durum bu.....
[/b][/quote]

Benim Tcell Faturalı hat. Faturadan kesiliyormuymuş yanı ? başka yere yatırmamıza gerek yok ?

ceremi

Üye
<span style="font-family:Arial Narrow"></span> valla arkadaslar ben napcam bılmıom benım tel herhalde kacak ama arkadasım bılgın ıcın cok ama cok tesekkurler saol

SnL.dracula

Üye
evet riddick gerek yok emsajla kayıt yapılıyor. dün bizim arkadasınkını ben kayıt yaptırıyordum telefona bir esamj geldı su ankı kullandıgınız ımeı numarası ıle bır kac telefon bulunmaktadır . kayıt yaptırmak ıstedıgınız telefonu secınız dedı . sok oldum walla. neyse sonra kayıt yaptırdık saten

Üye
Enteresanmış peki mesaj gelmezse ne zamana kadar para yatırılması gerekiyodu ?

aldirakli

Üye
benim anlamadığım nokta:

Diyelim kaçak telefon kullanıyorum (işte bence tüm problem burada halbuki ben kaçak kullanmıyorum... amcam hediye getirdi...) Kontörlü hat kullanyorum.. ve kayıt için 5YTL&#39;lik kontörüm silinecek... Sorun şurada:

Prepaid uygulamaların vergileri kontör alınca verilmiştir (ÖİV,KDV,TK&#39;ya verilen telsiz hat vergisi).. Bu insanlar nasıl oluyorda cezadan vergi kesebiliyorlar??? Ayrıca 1000Kontör ile 100 Kontörün fiyatları farklı... Düşülen Kontör mü sabit düşülen fiyat mı sabit.?? Eğer kontör sabitse yüklerim 1000 kontör 4.5YTL&#39;ye gelir... Eğer ücret sabitse o zaman az kontör yüklerim, az kontörüm gider...

Ayrıca Bu ürünleri geçiren kaçakçılar ve bunlarn leblebisini yiyen gümrük görevlileri değil de neden vergi altında ezilmekten çıkacak yol arayan halk cezalandırılıyor????

enigma

enigma

Üye
&#351;imdiden cep telefonlar&#305;na mesaj geliyor. Valla böyle bir aç&#305;klama yapm&#305;&#351; ama avea fatural&#305; yasal telefonlara bile "telefonunuz kay&#305;t d&#305;&#351;&#305;d&#305;r 5 milyon kar&#351;&#305;l&#305;&#287;&#305;nda abone merkezlerinde kay&#305;t yapt&#305;r&#305;n" gibi bir mesaj yoluyor ve mesajda imei numaras&#305;da yer al&#305;yor:) acaba anla&#351;ma gere&#287;i operatorler üstüne dü&#351;en görevi yap&#305;yormu?
ç&#305;ld&#305;raca&#287;&#305;m yaaaaa:(
ne yapaca&#287;&#305;z?
burdan bak&#305;n ->

madhead

madhead

Üye
bana sms geldi.....&#33; sms aynen şöyle..

"355034xxxxxxxxx IMEI li cihazınız kayıt dışı.Turkcell 5YTL kayıt bedelini HediyeCell puanınızdan düşüyor.istemiyorsanız 2 gün içinde HAYIR yazın 2448 e gönderin"

benim sorunun şu..hediyecell de o kadar puanım yok..(bedava konuşma süresi almıştım)..bide bu smslerden 2 tane geldi..diğer sms de hiç bilmediğim bi imei no su var..
şimdi hayır yazıp göndersem..benim olan imei de işleme almıcaklar mı? durup dururken başkasının kayıt ücretini ödemiyelim...

ylcn16

Üye
arkadaslar eylulde yurtdısından getirdiğim telefona msj geldı.telefonunuz kayıt dısıdır.5ytl hediyecell puanınızdan dusecektır die.yani 13 temmuz sonrası alınmıs bı telefon gıbı ıslem gormuo heralde

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bu iyi bir haber..