Lütfen herkes okusun!!! Kaçak-Spot Cep

Sponsorlu Bağlantılar

divts

Üye
Ya kafayı yicem oda deil 5 gün önce spot n70 almamamı yanayım naapcamı bilmiorum .. Kimle konuşursam konuşıım bişi olmaz dio ama telefona mesaj bile gelmedi yaw..

Ya bana hala mesaj falan gelmedi kafayı yicem daha yeni spot n70 aldım naapcamı şaşırdım ya ufff....

undead1

Üye
Valla beyler benim 6600 da kaçak tı 2 senedirde kullanıyorum avea hattıma msj geldi ********* seri nolu telefonun kaydı yapılmamıştır kayıt için işte felanca noya evet yada hayır msj atın diyodu yalnız ben 6600 telimde çogunlukla telsim hattımı kullanıyodum avea abone merkezşne gittim tüm şebekeler yapıyo dedi bende avea hattıma kntür yükleyip 5 ytl karşılıgı kontürü düşürtüp kayıt altına aldım telimi şuan kayıtlı onaylandı ve 5 ytl alındı msj i da geldi çok şükür başka bi problem yaşamadım...........

enigma

enigma

Üye
telsimde bilgilendirme mesajından başka ses soluk yok. telsim kayıt konusunda yardım etmeyecek sanırım turkcellimi takayım bari turkcell bunu çözer

oyyen

Üye
ya arkadaşlar kafayı yemek üzereyim.benim ingiltereden gelen bi cep telefonum var.ama faturası yok ve de bana mesaj falan da gelmedi.ben de bugün telefonumu kaydettirmek için bi turkcell extraya gittim.ordaki kadın bilgisayardan baktı ve de telefonum "klonlu" çıktı.müşteri hizmetlerini arayıp görevliyle konuştum.ben bu klonlu telefonumun imei numarasını sadece bir tek numara üzerine kaydettirebilirmişim ve de 13 aralıktan sonra o telefonu başka hiçbir numara ile kullanamazmışım.allah aşkına söyleyin ya böyle bi saçmalık var mı?bu konuda bi çözüm yolu bilen varsa lütfen yardım etsin.....

darklord16

Üye
arkadaşlar benim avea hattım 3 hafta önce bozulmustu bende dün avea dan yedek sim kart aldım, taktım ve o 3hafta icinde de telefonum hatsızdı.Kayıt mesajıda almadım simdi ben telefonuma hattı dün taktığım icin mesajda alamadım bn simdi avea ya gidip orda kayıtmı yaptırıcam yoksa hattı dün taktığım icin telefon kapatılıcakmı?

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Annemin 2 senelik spot tele daha az önce mesaj geldi..

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
Benim W800i yi 40 gün önce almıstım kayıt etmiyolardı ama bi yolunu buldum ettirdim ...

amedian

amedian

Üye
ula ben napiim 420euroya n 90 getirtiyodum iptal ettirdim gidip garantili n 70 alcaz simdi ama bunun acısını 2000euroluk sony laptopu 1100$a getirip cıkarmassam banada amedian demesinler neyse konuya gireyim benim s700 vardı garantili telsimden kayıt msjı geldi cevap vermedim sonra turkcell hattımada bi msj geldi yalnız ordaki imei benimkiyle aynı deil bide puanından duselim demişler yau ben kerizmiyim bunlar ne iş yaptıgını bilmiyor. bilen biri varsa burdan akıl versinde sacma sacma msjlar atmasınlar tepem attı haa aaa. yazarım bu msjı buraya okuyun; devlet sistemsiz calısıyo bu konuda, ne yaptıgını bilmiyor, allah akıl fikir versin!

ibonline

ibonline

Üye
yaa bende iki telefon var bazi panasonic e telsimi takıyorum bazı nokia ya
turkcell ayrı telden demiş 50 kontor kesecem
telsim ayrı telden demiş 50 kontor kesecem
iki mesajada baktım 6630un imei nosu hatlar değişince tellerde msjlarda anormal olmuş hem turkcell hemde telsim bu işlemi yaparsa yandık gider 50 kontor
avea ise ne yaptığını bilmiyor onuda taksıtm oda panasonicin imei nosu ile alakalı msj cekmiş
yani karman corman olmıuş
şimdi ne yapacagımı sasaırdım iptal etmeyede calıstım turkcellde mesajaj reddedildi dedi kafma karıstı birde gitsem elden ödesem kontorleride kesseler tamamdır...offffffffffffff

..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
Bu iş arap saçına döndü yavv... Peki kontör'ü düşerlerin internetten bakınca işlemleri yapılmış görünüyor mu ? yoksa yine kaçak mı görünüyo eskisi gibi ?

ihsan1900

Üye
"Ayrıca Bu ürünleri geçiren kaçakçılar ve bunlarn leblebisini yiyen gümrük görevlileri değil de neden vergi altında ezilmekten çıkacak yol arayan halk cezalandırılıyor????" aldirakli, işin en dramatik ve ele alınması gereken noktası burası.
Bir haberin yorumlarından:
"HARA**BAŞI
Ne yaparsanız yapın,bu ülkede büyük hırsızlarla ugraşacak ğücü kendinizde bulamıyorsanız,hiçbir meseleye çözüm getiremessiniz.Milyonlarca kaçak malı hiçbir engele takılmadan yurda sokan ve onlarla işbirliği yapan utanmazlara hesap sormayın,soramayın,sonrada ayak takımı hırsızlarla uğraşın.Önce bataklık kurutulacak daha sonrada büyük hırsızlardan birkaç tanesini sallandıracaksın bak bakalım hırsızlık kalırmı?
"

"Süleyman tarafından 08 Aralık 2005 13:24 tarihinde
BU İŞDE BİR İŞ VAR
Bana öyle geliyor ki, amaç bize söylenenden başka.
şu beş milyonu alma derdi var gibi birilerinin. biraz devlet adına bazı fırıldaklar dönüyor gibi.
Milletimiz uyanık davranı inşallah "

"13 temmuz detayi
13 temmuzdan sornra alinan kacak telefonlar kesinlikle kapatilacakmiş bu nasil iş sen 5 ay sonra işlemi başlatiyorsun ama işlemi 13 temmuzu baz alarak yapiyorsun valla ben 1 kasimda kacak telefon aldim evde benim eski telefonum var onun imei benim yeni telefonun imei olarak klonlatcam o zamanda sikiysa kapatsinlar demokrasilerde care tukenmez arkadaşlar unutmadan benim gibi 5 milyondan fazla kişi var bu olay cok su kaldirir söyliyim 12 aralikta baya olaylar cikcak gibi söylemesi benden "

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
<div class='quotetop'>(divts &#064; Dec 6 2005, 08&#58;09 PM) [post=223267]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Ya kafayı yicem oda deil 5 gün önce spot n70 almamamı yanayım naapcamı bilmiorum .. Kimle konuşursam konuşıım bişi olmaz dio ama telefona mesaj bile gelmedi yaw..

Ya bana hala mesaj falan gelmedi kafayı yicem daha yeni spot n70 aldım naapcamı şaşırdım ya ufff....
[/b][/quote]

Arkadasım Sana Tavsiye Sana 70 ytl falan mal olcak ama teline bişi olmucak simdi sen bir yani fatura verebilecek yere git ve fark etmez ama teyp tamircisi falan elektronici biiri git.konus bana de fatura lazım 1 ay öncesine öle yap teli modelini imei kodu falan yaz fiyatıda 300 ytl yap 50 ytl kvd ediyo 20 de adama komisyon yap..ve git turcelle ve kayıt ettir bende öle yaptım w800i alalı 40 gün oldu öle yaptım oldu kayıt ettiler...ben faturayı 03.10.2005 yaptım sende orn 17.11.2005 yaptır..

Arkadaslar İzmire telefoncular eski telefonların imei kodlarını pahalı tellere atıyolarmıs nasıl oldugunu bilmiyom ama öle yapıyolarmıs..ve teli arattıgında kayıtlı görünüyo..

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
<div class='quotetop'>(divts &#064; Dec 6 2005, 08&#58;09 PM) [post=223267]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>

[/b][/quote]

Arkadasım Sana Tavsiye Sana 70 ytl falan mal olcak ama teline bişi olmucak simdi sen bir yani fatura verebilecek yere git ve fark etmez ama teyp tamircisi falan elektronici biiri git.konus bana de fatura lazım 1 ay öncesine öle yap teli modelini imei kodu falan yaz fiyatıda 300 ytl yap 50 ytl kvd ediyo 20 de adama komisyon yap..ve git turcelle ve kayıt ettir bende öle yaptım w800i alalı 40 gün oldu öle yaptım oldu kayıt ettiler...ben faturayı 03.10.2005 yaptım sende orn 17.11.2005 yaptır..

Arkadaslar İzmire telefoncular eski telefonların imei kodlarını pahalı tellere atıyolarmıs nasıl oldugunu bilmiyom ama öle yapıyolarmıs..ve teli arattıgında kayıtlı görünüyo..

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye

[/b][/quote]

enigma

enigma

Üye
<div class='quotetop'>(Mc_Kin &#064; Dec 8 2005, 07&#58;16 PM) [post=224718]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>

[/b][/quote]

[/b][/quote]
sonra faturayı kesene bir sürü ceza gelsin. kaçak telefonu faturayla satana ceza var.

iste son nokta kafanız karışmasın. bütün operatorler aynı işlemi yapıyor

Sayın Uğur Doğan,

Tarafımıza iletmiş olduğunuz bilgi talep içerikli mailinize istinaden
yapılan kontrollerde; belirtmiş olduğunuz imei numaralı cihazın "kayıt
dışı" olduğu tespit edilmiştir.

Kayıt dışı veya kopyalanmış cihazları olan abonelerimiz, herhangi bir işlem
gerçekleştirmeyecek olup, kanunen belirlenmiş olan 5,00 YTL kayıt bedeli de
abonelerimizden talep edilmeyecektir.Söz konusu ücret Telekominikasyon
Kurumu&#39; na Telsim tarafından ödenecektir.

Ancak 5,00 YTL kayıt bedeli faturalı hat abonelerimizin CepBirikim
puanından, MyCep (kontörlü) hat abonelerinin CepAran ve Hediye
Kontörlerinden düşülecektir.Yeterli bakiyesi bulunmayan abonelerimizden,
söz konusu işlem bedeli ileriki günlerde kazanılacak birikim puan, CepAran
ve hediye kontörlerden tahsil edilecektir.

Kayıt dışı veya kopyalanmış cihazları olan abonelerimizden otomatik kayıt
işlemini kabul etmeyenlerin olması durumunda, abonelerimiz 11 Aralık 2005&#39;
e kadar ücretsiz olan 7527 servis numarasını arayabilecek ya da bu numaraya
"hayır" yazılı SMS gönderebilecektir.Ancak bu abonelerimiz için, otomatik
kayıt işlemi gerçekleştirilmemesi durumunda, mevcut cihazlarının 13 Aralık
2005 tarihi sonrasında görüşmeye kapatılması söz konusu olacaktır.

Sevis ile ilgili detaylı bilgilere,ekteki linki tıklayarak web sitemizden
ulaşabilirsiniz.

Telsim İnternet sitemize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür
ederiz.

Saygılarımızla
Telsim Müşteri Hizmetleri

divts

Üye
Ya ben telefonu kaydettirmeye gittim klonlu çıktı.Neyse kaydettiler ama hala klonlu gözüküyo..Vede kapanmadı tel.

cinman

Üye

bu sitede imei numaraları yenilenmiş...aveadan kayıt yaptırdığım tel burada gözüküyor..

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
Valla Bana Göre Devlet Para koparmak için yaptı yaw agustos sonrası teller bile kayıt altına alınmıs yani

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
<div class='quotetop'>(Mc_Kin &#064; Dec 26 2005, 07&#58;54 PM) [post=237966]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Valla Bana Göre Devlet Para koparmak için yaptı yaw agustos sonrası teller bile kayıt altına alınmıs yani
[/b][/quote]
<span style="font-size:24pt;line-height:100%">
Kesinlikle..&#33;&#33;&#33;
</span>

harun

Üye
ya abi bayramdan sonra kapanır diyolardı kapanmadı ama genede içim rahat değil telefonu kayıt ettirmenin bi yolu olmalı