Lumia 820 sensör problemi

Sponsorlu Bağlantılar

darkwaters

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 820 sensör problemi
Arkadaşlar benim Lumia 820 im var yaklaşık 2 buçuk aydır kullanıyorum bahsedeceğim sorunla 3 kez falan karşılaştım aslında başlıkta söylediğim gibi problem sensörde değil de telefonun sensörün algıladığına verdiği tepkide.
Hepinizin bildiği gibi bi arama yapıldığında eğer telefon hoparlörde değilse kulağa götürüldüğünde ekran kararır fakat benim telefonumda arama esnasında bazen ekran ışığı sönmüyor, ekran kararmıyor.
Bu sorunu herzaman yapmadığı için sorunun sensörde mi olduğunu deneyememiştim bu gün sabah yine aynı sorunu yaptı izlenimlerimi burada paylaşabilmek için hemmen test ettim ekran parlaklığını otomatik yaptım telefon algılıyor arama yaptım ekran ışığı kapanmıyor fakat dokunmatik kilitleniyor ekran dokunmayı algılamıyor olması gerektiği gibi.
sadece ışığı sönmüyor bi de telefonu kapatıp açınca düzeliyor o sebepten denemek için sorunu tekrar etmesini bekledim.
sorunun donanımsal olmadığını düşündüğümden ve ayarlarla falan alakalı olmadığını düşündüğümden yazılımsal olduğunu tahmin ediyorum güncelleme sonrası düzelebileceğini düşünüyorum.
Sadece yalnızmıyım yoksa aynı problemi yaşayan başka WP8 kullanıcıları da var mı bilmek istedim sadece benim telefonumda varsa kıllanmaya başlayacağım :hmmm

serinaga

serinaga

Üye
İlk defa böyle bir sorun duyuyorum ...

braayn

braayn

Üye
aynen bende böyle bir sorunla karşılaşmadım.Fakat şöyle bir durum oldu bende sensorle alakalı.Aradığım anda karşı tarafın telefonu çalarken kulağımda olduğu anda ,karşı tarafın telefonu meşkul,kapalı veya çalıyorken aramaktan vazgeçip telefonu kulağımdan çektiğim anda hoparlöre alıyor sesi o arada arkadaş telefonu açtığında hoparlörden ses geliyor veya aradığınız kişiye şuanda ulaşılamamaktadır vs hoperlör devreye girmektedir.

not:Ne sensör ne ben söyliyim :)

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin

darkwaters

Üye
    Konu Sahibi
aynen bende böyle bir sorunla karşılaşmadım.Fakat şöyle bir durum oldu bende sensorle alakalı.Aradığım anda karşı tarafın telefonu çalarken kulağımda olduğu anda ,karşı tarafın telefonu meşkul,kapalı veya çalıyorken aramaktan vazgeçip telefonu kulağımdan çektiğim anda hoparlöre alıyor sesi o arada arkadaş telefonu açtığında hoparlörden ses geliyor veya aradığınız kişiye şuanda ulaşılamamaktadır vs hoperlör devreye girmektedir.

senin sorunun daha büyükmüş ya.
ne sensör ne ben söyleyeyim ha :kop:

- - - Eklendi - - -

Benim problemim çok önemli değil ya zaten kulağıma götürünce ekranı kilitliyor otomatik parlaklık ve tuş ışıklarını da ortam ışığına göre ayarlıyor sadece ekran kararmıyor o da kapatıp açınca düzeliyor yazılımsal olması kuvvetle muhtemel.

smltrl

Üye
Bir kaç kere ben de karşılaştım aynı sorunla sebebini bilmiyorum fakat kapatıp açınca düzeliyor dediğin gibi

braayn

braayn

Üye
evet benim sorunum birazda sıkıntılı ama yazılımla düzeleceği kanaatindeyim

darkwaters

Üye
    Konu Sahibi
Bir kaç kere ben de karşılaştım aynı sorunla sebebini bilmiyorum fakat kapatıp açınca düzeliyor dediğin gibi

yalnız değilmişim ozaman sorun sadece bende yokmuş belki daha çok kişide var da çok nadir yaptığı için farkında değillerdir:hmmm

cineko1

Üye

Hocam aynı sorun bendede var. L820 kullanıyorum. Arada telefonu kulağımdan uzaklaştırınca hoparlöre alıyor. Bu durum bir keresinde belediye otobüsümde denk geldi rezil olduk :D yokmudur bunun bir çözümü..

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
bir de hat düşmeyince aramayı bitir butonuna bassanız bile dıt dıt dıt sesi 8-10 kere dışardan baya bi duyulacak şekilde tekrar ediyor. sizde de oldumu hiç?

Üst Alt